Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  ;Przyznany przez ZUS polski zasiłek pogrzebowy zostanie przekazany synowi osoby zmarłej, zamieszkałemu w Hiszpanii. W razie zgonu osoby uprawnionej do emerytury lub renty na podstawie ustawodawstw (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  komendanta obiektu wojskowego i nie wymaga zgłoszenia w organie gminy oraz ujęcia w rejestrze PESEL i rejestrach mieszkańców.  Definicja pobytu stałego i czasowego Pobytem (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego

  składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i podatku)? Jakie dokumenty i gdzie powinny zostać w związku z tym złożone? Od 1 maja 2004 r., tj. od dnia przystąpienia Polski do Unii (...)

 • Porada prawna na temat gdzie załatwić nip i pesel osoby zmarłej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gdzie załatwić nip i pesel osoby zmarłej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  świadczenie. W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia "dobry start" zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnych. Będą one wydawane (...)

 • Łatwiejszy dostęp do danych z rejestru PESEL

  ;w stanowią część centralnego rejestru PESEL. Dane gromadzone w rejestrze PESEL oraz w rejestrach mieszkańców udostępnia się na tych samych zasadach. Podmiotom publicznym dane udostępniane (...)

 • Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?

  osoby fizyczne, ale także osoby prawne. ##baner## Spółka cywilna jest zawarta, gdy wspólnicy porozumieją się co do tego kto tworzy spółkę, w jakim celu i jak poszczególne (...)

 • Postępowanie spadkowe

  spadkodawczyni pod rygorem zawieszenia postępowania. Wnioskodawczyni nie posiada żadnych informacji na temat dziadków zmarłej kuzynki i nie wie gdzie szukać żądanych aktów zgonu. Czy (...)

 • Wykazy podmiotów VAT

  numery PESEL, imiona i nazwiska prokurentów oraz ich numery identyfikacji podatkowej lub numery PESEL, imię i nazwisko lub firmę (nazwę) wspólnika oraz jego numer identyfikacji (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  wydanie zaświadczenia i potwierdzenie dokonania opłaty skarbowej na adres: Ministerstwo Inwestycji i RozwojuDepartament Architektury, Budownictwa i Geodezjiul. Chałubińskiego 4/600-928 (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  , 6) złom palladu i stopy palladu, 7) złom irydu i stopy irydu 10 ex 91.02.20.0 Zbiory muzealne - wyłącznie dawna biżuteria artystyczna   b) towary opodatkowane podatkiem akcyzowym, (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem.

  dziecka itp. Duża liczba rodziców precyzuje, że np. w jednym roku dziecko Wigilię i II Dzień Świąt spędza u jednego rodzica, a I Dzień Świąt u drugiego rodzica; tydzień ferii u jednego, (...)

 • Jak złożyć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)?

  być zmieniony. Jakie dane są potrzebne do pobrania i wysłania PFR? Aby pobrać i wysłać zeznanie podatkowe, należy przygotować następujące dane: identyfikator podatkowy – PESEL (...)

 • Idziesz do ZUS, pamiętaj o PESEL-u i NIP-ie

  wskazanej w korespondencji, a tym samym skróci czas rozpatrywania wniosku. Tak zwane identyfikatory numeryczne (PESEL, NIP, serię i numer dowodu osobistego lub paszportu) powinny podać osoby (...)

 • Od 1 lipca nie musimy wyrabiać NIP

  , obywatelstwo," seria i numer ostatniego wydanego dowodu osobistego, adres i data zameldowania na pobyt stały, kraj miejsca zamieszkania, adres i data zameldowania na pobyt czasowy, dane (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  adresatowi (art. 139 § 1 i postanowienie SN z dnia 14 września 2000 r., I PZ 57/00, OSNP 2002, nr 9, poz. 213). (Dolecki H. (red.), Wiśniewski T. (red.), Gromska-Szuster I., Jakubecki (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  );  zaświadczenie o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP);  dokument potwierdzający następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, (...)

 • Prawo działalności gospodarczej a ustawa o swobodzie działalności gospodarczej - najważniejsze zmiany

  wkładów, udziałów lub akcji;2) prawa do 25% i więcej udziału w zysku;3) 25% i więcej głosów w zgromadzeniu wspólników, walnym zgromadzeniu akcjonariuszy albo walnym zgromadzeniu spółdzielni.Działalność

 • Złóż wniosek o 500+

  okres), opracowane w oparciu o znany już i ostateczny stan prawny, uregulowany ustawą z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.  I

 • Stosowanie ustawy o STIR

  działalności gospodarczej. Ponadto ustawa zawiera regulacje chroniące takie osoby przed potencjalnymi niepożądanymi pośrednimi efektami jej oddziaływania. Ograniczenie zakresu danych (zachowanie prywatności

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  Krajowym Rejestrze Sądowym; ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawa z dnia 13 października (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ; jeśli rozliczasz składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe i jeśli niania chce — chorobowe) i ubezpieczenie zdrowotne niani, należnych składkach na ubezpieczenie

 • Uzyskanie NIP przez osobę zamieszkałą za granicą

  . Najlepiej przed wystąpieniem o NIP skontaktować się z urzędem skarbowym, do którego będzie składane zeznanie dla potrzeb podatku od spadków i darowizn i spytać, czy urząd ten będzie (...)

 • E-składka w 2018 r.

  ), Twoje dane identyfikacyjne (NIP, REGON, PESEL, nazwa, imię oraz nazwisko, numer i seria paszportu lub dowodu osobistego), okres rozliczeniowy (miesiąc i rok), numer decyzji/umowy/ (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  rejestrował pracodawca, muszą mieścić się w celu, jakim jest to niezbędne dla zapewnienia sprawnej organizacji pracy, a zasady zbierania i wykorzystywania danych muszą być rzetelne i przejrzyste, (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  do świadczenia lub jego wysokość;4) dane identyfikacyjne osób uprawnionych do świadczeń przedemerytalnych i członków ich rodzin, o których mowa w pkt 2, w tym numery PESEL i NIP;5) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane