Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  waloryzowane pełnym wskaźnikiem waloryzacji.   Jeżeli termin waloryzacji przypada w 24 miesiące po terminie ostatnio przeprowadzonej waloryzacji, to wskaźnik waloryzacji (...)

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  . - waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. Obok emerytur i rent wypłacanych (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  emerytalno-rentowych? Do podstawowych zasad unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie emerytur i rent należą: Zasada równego traktowania Zgodnie (...)

 • Porada prawna na temat gazeta wyborcza tabela waloryzacji rent i emerytur 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gazeta wyborcza tabela waloryzacji rent i emerytur 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rosną emerytury i renty!

  : 10 zł - w przypadku emerytur, emerytur pomostowych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych (gwarancja (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  podatku, według ustalonego wzoru, podatnikom uzyskującym dochód z emerytur i rent, rent strukturalnych, rent socjalnych, świadczeń przedemerytalnych i zasiłków przedemerytalnych (...)

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  wskaźnik, który wynosi 104,8 proc. Porównanie miesięcznej podwyżki w zależności od wysokości świadczenia w przypadku waloryzacji wskaźnikiem 104,8 proc. i waloryzacji (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  .  Nie zmniejsza się ani nie zawiesza w razie osiągania przychodu następujących świadczeń: rent inwalidy wojennego i rent rodzinnych po tym inwalidzie, rent inwalidy wojskowego, (...)

 • Nowe zasady waloryzacji

  Rada Ministrów planuje wprowadzenie nowych zasad waloryzacji rent i emeryturDotychczasowy stan problemu zasad waloryzacji emerytur i rentZasady waloryzacji emerytur (...)

 • Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podpisała komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku. Wskaźnik ten wynosi 102,98%. (...)

 • Najniższe emerytury w górę

  będzie to 35 zł brutto. Modyfikacja zasad waloryzacji będzie miała zastosowanie również do emerytur i rent rolników indywidualnych, służb mundurowych oraz emerytur (...)

 • Emerytury i renty w 2018 r.

  Waloryzacja rent i emerytur w 2018 r. W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, dotyczącymi waloryzacji rent i emerytur w przyszłym roku, MRPiPS (...)

 • Podwyżki dla emerytów i rencistów w 2019 roku

  świadczeniobiorców o najniższych świadczeniach. Waloryzacja po nowemu - „Proponujemy w 2019 roku nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych (...)

 • Dobre wyniki funduszy zarządzanych przez ZUS

  działalność ZUS W 2007 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał średnio 7,5 mln emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zmniejszył się udział rent w całym (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  renty rolników indywidualnych i służb mundurowych. Dotyczy to ponadto świadczeń pozaubezpieczeniowych: zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, rent socjalnych, emerytur (...)

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  ubezpieczenie choroboweOd 1 marca dokonano także waloryzacji rent i emerytur. Waloryzacja ta polegać będzie na pomnożeniu obecnej wysokości emerytury i renty przez wskaźnik (...)

 • Ważna decyzja w sprawie emerytur

  Kwotowa waloryzacja rent i emerytur w 2012 roku jest zgodna z ustawą zasadniczą – zdecydował Trybunał Konstytucyjny. Waloryzacja ma zapewnić emerytom i rencistom zachowanie (...)

 • Projektowane zasady waloryzacji rent i emerytur

  emerytur.Projekt przedstawia propozycję odejścia od corocznej waloryzacji emerytur i  rent. Waloryzacja przeprowadzana byłaby po roku, gdy skumulowany wzrost cen towarów i (...)

 • Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem

  urzędu po wspomnianej podwyżce – tak jak wszystkie świadczenia – będą waloryzowane od dnia 1 marca 2018 roku. W tym roku wskaźnik waloryzacji emerytur i rent ukształtował (...)

 • Jaki jest budżet 2018?

  programu "Rodzina 500 plus" i rewaloryzacji emerytur i rent z 2017 roku. Uwzględniono także m.in. skutki wynikające z: obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet oraz 65 (...)

 • Propozycje zmian w systemie ubezpieczeń społecznych oraz w ustawie o emeryturach i rentach z FUS

  nr 1109) przepisy emerytalno-rentowe, wskaźnik waloryzacji emerytur i rent, umowa o pracę nakładczą, ubezpieczenia spoleczne, FUS, emerytura mundurowa

 • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury

  wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w kolejnych terminach waloryzacji, wynoszą: · dla emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy - 382,36 (...)

 • Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia

  pielęgnacyjny wyniesie 181,10 zł, dodatek dla sieroty zupełnej - 340,39 zł, dodatek kompensacyjny -27,17 zł, a dodatek dla kombatanta - 181,10 zł. - Szacuje się, że miesięczny skutek waloryzacji (...)

 • Waloryzacja rent i emerytur w marcu 2003r

  24 lipca 2002r. Rząd na posiedzeniu zawarł porozumienie w ramach Komisji Trójstronnej do Spraw Społeczno-Gospodarczych w zakresie trybu i zasad przeprowadzenia waloryzacji emerytur i (...)

 • Wskaźniki waloryzacji rent i emerytur na 2008 rok

  Już w marcu emeryci i renciści otrzymają wyższe świadczenia. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent przyznanych przed 1 marca 2007 r. wynosi 106,5 proc., a emerytur (...)

 • Od 16 września 2004 r. rzadsze podwyżki dla emerytów i rencistów

  ? Nie będzie już corocznej waloryzacji. Będzie ona przeprowadzana wtedy, gdy inflacja w okresie od roku ostatniej waloryzacji przekroczyłaby 5%, jednak co najmniej co 2 lata. Co istotne podwyżka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawo pracy a emerytura

  Mam 57 lat staż pracy (okresy składkowe i nieskładkowe) na dzień 1.01.2010 wynosi 30 lat. Czy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę- powołuje (...)

 • Rekompensata.

  Witam. Odziedziczylem prawo do rekompensaty po moim ojcu. Był to spadek w wyniku waloryzacji rent i emerytur. W PKO obliczono mi to na sumę 3 tysięcy (...)

 • ile wzrosną emerytury?

  W przyszłym roku mają zostac podniesione emerytury, ale nie wiem o ile, czy wskaźnik waloryzacji emerytur i rent będzie na najniższym poziomie? Z (...)

 • kwota bazowa 2011

  Witam ile wynosi obecnie kwota bazowa do obliczania emerytury? Witam, jeśli złożę wniosek o emeryturę w marcu, otrzymam już obliczoną od nowej kwoty (...)

 • Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur 2011 !

  Witam. Pragnę się dowiedzieć skąd pochodzi wskaźnik na podstawie którego obliczana jest waloryzacja??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane