Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek Rzecznika do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie korporacji zawodowych

  PAP: RPO zaskarżył do TK przepisy, przewidujące obowiązkową przynależność do samorządów zawodowych - 12 stycznia 2009 r. - "Rzecznik przeciw samorządom zawodowym", Gazeta Wyborcza (...)

 • Jaki charakter prawny ma ogłoszenie zamieszczone w prasie? - opinia prawna

  Danii takie praktyki uznawane są jako naruszające przepisy o ochronie baz danych, z kolei w Niemczech uważa się, że nie narusza to praw producentów baz danych. W tej kwestii nie wypowiadały (...)

 • Nowe zasady na nowe wybory samorządowe

  , proobywatelskich, które zwiększają transparentność, jeżeli chodzi o działanie jednostek organów samorządu terytorialnego, które wzmacniają rolę opozycji, jeżeli chodzi o (...)

 • Porada prawna na temat gazeta wyborcza nowe przepisy o zasilkach pielegnacyjnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gazeta wyborcza nowe przepisy o zasilkach pielegnacyjnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rady pracowników w firmach

  a radą pracowników.Kogo obowiązują nowe przepisy, a kogo nie?Przepisy ustawy znajdą docelowo zastosowanie do pracodawców wykonujących działalność gospodarczą i zatrudniających (...)

 • Pieniądze na dzieci - szykują się zmiany

  wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności złoży wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, prawo do zasiłku pielęgnacyjnego ustala się z wyrównaniem (...)

 • Ministerstwo Pracy ogłosiło konkurs dla firm

  zaproszeni przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. Patronat nad konkursem objęła Gazeta Wyborcza, Gazetapraca.pl, Radio PIN oraz portal Marka pracodawcy. Źródło: mpips.gov.pl (...)

 • Przelewy będą dochodzić tego samego dnia

  płatności kartami oraz nałożą na banki nowe obowiązki informacyjne - donosi Gazeta Wyborcza. Dla klientów banków najważniejszą wiadomością jest zmiana sposobu księgowania przelewów. (...)

 • Będą zmiany w Prawie prasowym?

  osoba skazana za najcięższe przestępstwa przeciwko interesom Polski. Kiedy nowelizacja ma zacząć obowiązywać? Po pomyślnej drodze legislacyjnej, nowe przepisy mają obowiązywać po 14 dniach (...)

 • Rezygnacja wójta

  wyznaczyć tymczasowo p.o. wójta? Jakie są możliwe warianty wydarzeń i jakie przepisy to regulują? Art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta, (...)

 • Opadtkowanie dywidend i podatek CIT. Nowe przepisy

  zmniejszają zysk, a ten podstawę podatkową. Nowe przepisy mają ukrócić przede wszystkim pożyczki w obrębie jednej grupy kapitałowej. Opadatkowaniu mają ulec rzeczowe dywidendy, np. przesunięcie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane