Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  przygotowania się do zawodu, 5) powstrzymania się od nadużywania alkoholu lub używania innych środków odurzających, 6) poddania się leczeniu, w szczególności odwykowemu lub rehabilitacyjnemu, (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  uzasadnionych wypadkach.Art. 70. § 1. Zawieszenie wykonania kary następuje na okres próby, który biegnie od uprawomocnienia się orzeczenia i wynosi: 1) od 2 do 5 lat - w (...)

 • Podatek od nieruchomości za garaż

  grudnia 2005 r., sygn. Fn.IIBn0550/2/05).Polecamy także:Od czego trzeba płacić podatek od nieruchomości, a od czego nie?Jak rozliczać się z podatku od nieruchomości? garaż, (...)

 • Porada prawna na temat garaż ile od granicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat garaż ile od granicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT od miejsca parkingowego

  . 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.) VAT, miejsce parkingowe, garaż, hala garażowa, podatek od towarów i usług

 • Przygotuj się na wakacje

  długość lotu. Może ono wynosić od 250 do 600 euro w zależności od długości trasy. Natomiast w przypadku, gdy samolot został odwołany pasażer ma prawo do zwrotu w terminie 7 dni pełnego (...)

 • Wspólna ściana na granicy

  Czy obecny stan prawny pozwala na wzniesienie budynku, którego jedna ze ścian byłaby zarazem ścianą graniczną bez otworów okiennych - (garaż)? Budynki na działce budowlanej sytuuje się od (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  , zasiedzenie biegnie od dnia jej wejścia w życie, czyli od 1 października 1990 r. W związku z tym, nawet jeśli uznamy możliwość zasiedzenia prawa własności przedmiotowej nieruchomości przez (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT). W przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych jest możliwość wyboru jednej z form opodatkowania tym podatkiem. O ile (...)

 • Kodeks cywilny

  razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał. WADY OŚWIADCZEŃ WOLI Dział IV Art. 89. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie (...)

 • Budowa ze starym pozwoleniem na budowę

  zezwalają na takie umiejscowienie obiektu bez zachowania odległości od granicy 3 lub 4m? Sąsiad ma projekt budowlany z pozwoleniem na budowę z 2002 r., a moja działka została wyodrębniona (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  może żądać zwrotu nakładów koniecznych o tyle, o ile nie mają pokrycia w korzyściach, które uzyskał z rzeczy. Zwrotu innych nakładów może żądać o tyle, o ile zwiększają (...)

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek

  .), budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż: a) 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  wymagana. Wymóg zbadania sprawy od początku jest niezależny od tego, czy z wnioskiem wystąpi ten sam, czy inny podmiot powierzający wykonywanie pracy. Ile razy można przedłużyć (...)

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  nakazać rozbiórkę i kiedy uważa się taki obiekt jak garaż za ukończony? Niestety jeśli garaż został postawiony bez ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, to należy liczyć się z (...)

 • Straż Graniczna po nowemu. Rząd ujawnił plan

  wykonywania zadań związanych z ochroną granicy zewnętrznej UE i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. Analiza pracy oddziałów na południowej granicy Funkcjonowanie Straży Granicznej od (...)

 • Usytuowanie budynków gospodarczych

  5,5 m. Proszę o informację jak stanowi prawo - czy w odległości 1,5 m od granicy budynek gospodarczy może mieć najwyżej 5,5 m czy może mieć większą długość? Warunki techniczne jakim (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  mowa w art. 27 § 1 i 2, od oskarżenia, powoduje umorzenie postępowania. § 2. Odstąpienie oskarżyciela posiłkowego, o którym mowa w art. 26 § 3, od oskarżenia nie tamuje rozpoznania sprawy. (...)

 • Budowa w granicy

  , polegającej na przekroczeniu granicy zarówno przez elementy nad powierzchnią, jak i pod nią. Jeśli budynek miałby zostać ocieplony w przyszłości, należy przewidzieć taką potrzebę już (...)

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności

  zależeć będzie od decyzji radnych. Czy takie rozwiązanie nie jest nierównym traktowaniem obywateli, w zależności od tego, kto gdzie mieszka? Ta sama zasada fakultatywności udzielania (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  dewelopera). Jeżeli deweloper zastrzegł kary umowne za odstąpienie od umowy przez klienta, to takie kary umowne powinny też przysługiwać klientowi w przypadku odstąpienia dewelopera od umowy. (...)

 • Odległość balkonu i schodów od działki sąsiada

  O ile mogę zmniejszać odległość domu od granicy działki (4 metry) - balkony, okapy i schody? Odległość 4 metrów od granicy sąsiedniej działki mierzy się w poziomie (...)

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  , trwających przez okres nie dłuższy niż 3 miesięcy w okresie 6 miesięcy.Wystawiane przez konsulów polskich od 21 grudnia 2007 roku wizy krajowe o symbolu D będą upoważniać do wjazdu i pobytu (...)

 • Zasady pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

  ;Żołnierze wojsk obcych i ich personel cywilny są zwolnieni od opodatkowania w odniesieniu do wynagrodzenia i wypłacanych im dodatków przez stronę wysyłającą lub od mienia ruchomego, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  zatrudnienia skazanego albo w niewielkiej odległości od tego miejsca, chyba że ważne względy przemawiają za wykonaniem kary w innym miejscu. Art. 55. § 1. Nadzór nad wykonywaniem (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  odpowiedzialności z ograniczonej sumą komandytową na niezależną od niej, często nieograniczoną. Wyjątki od zasady ograniczonej odpowiedzialności komandytariusza Wyjątkowe zasady odpowiedzialności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane