Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obliczanie głosów w przypadku współwłasności

  współwłasność ta jest zwykłą współwłasnością ułamkową, to każdemu ze współwłaścicieli, tak jak i pozostałym właścicielom przysługuje jeden głos. Jeżeli jest to jednak wspólność (...)

 • Głosowanie współwłaścicieli mieszkania

  określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że wspólnota podjęła uchwałę, zgodnie z którą na jednego właściciela przypada jeden (...)

 • Pora na „Głos Przedsiębiorcy”

  , do czego zachęca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prowadzące tę stronę. Ciekawym narzędziem, które ostatnio zostało na niej zaktualizowane, jest zakładka Głos Przedsiębiorcy

 • Porada prawna na temat głos

  Nie szukaj dłużej informacji na temat głos, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Głosowanie wg zasady jeden właściciel - jeden głos

  dodatkową motywującą, że 1 właściciel = 1 głos - czy może to być jedna Uchwała dotycząca wielu Uchwał? Czy głosując nad Uchwałą "1 właściciel = 1 głos" obowiązuje zasada głosowania (...)

 • Równość głosów w głosowaniu zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  handlowych. Komentarz" Warszawa 2008 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (Wydanie I) ss. 1280). Wynika stąd, że umieszczenie w regulaminie zarządu zapisu, że głos prezesa będzie rozstrzygał sytuację

 • Zgromadzenie wierzycieli w postępowaniu upadłościowym

  przed zgromadzeniem, ponieważ głos na piśmie oddaje się z podpisem notarialnie poświadczonym. Podpis nie wymaga jednak notarialnego poświadczenia, gdy głos oddaje pełnomocnik będący adwokatem (...)

 • Głos Przedsiębiorcy

  . Głos Przedsiębiorcy, portal, przedsiębiorca, projekty, prawo gospodarcze

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  rozstrzygnięciu. § 2. Jeżeli w jakiejkolwiek kwestii jedna ze stron zabiera głos, prawo głosu przysługuje również wszystkim innym stronom. Obrońcy oskarżonego i oskarżonemu przysługuje (...)

 • Głos Przedsiębiorcy” - zgłoś pomysł, jak ułatwić prowadzenie firmy

  ułatwienie dla biznesu Rząd stworzył zakładkę „Głos Przedsiębiorcy” - tam (jak wskazuje sama nazwa) głos przedsiębiorców jest najważniejszy. Przy pomocy prostego formularza (...)

 • Zadania przewodniczącego Rady Gminy

  , samorząd województwa, głos, członek rady,

 • Zgoda na przekształcenie lokalu na użytkowy

  można wprowadzić zasadę głosowania według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos. Proszę też pamiętać, iż o treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów (...)

 • Prezydencka wersja reformy sądownictwa

  głos".  Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski: Prezydent podpisze obie ustawy, jeśli efekt prac parlamentarnych będzie zadowalający - "Pan Prezydent składa dziś propozycje partiom

 • Ostatnia szansa na wybór lokalu wyborczego

  obsługuje głosowanie korespondencyjne. Głos w taki sposób można oddać w obwodach, które w powyższej liście oznaczono literą "K". Dariusz Madejski, e-prawnik.pl lokal wyborczy, wybory

 • Zobacz, jak zmienią się tegoroczne wybory

  , kopertę na kartę do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcję. Przeczytamy w niej jak wypełnic kartę i odesłać do konsula, by głos był ważny. Dariusz Madejski, (...)

 • Współwłaściciele lokalu mają tylko jeden wspólny głos

  głosowania zgodnie z zasadą jeden właściciel - jeden głos (art. 23 ust. 2 i 2a u.w.l ), głos przysługuje współwłaścicielom lokalu wspólnie, skoro bowiem udział jest niepodzielny, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  stanowi inaczej, na każde 10 złotych wartości nominalnej udziału o nierównej wysokości przypada jeden głos. Art. 243. § 1. Jeżeli ustawa lub umowa spółki nie zawierają ograniczeń, wspólnicy (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  zgromadzeniu wierzycieli może odbywać się w drodze pisemnej. W takim przypadku głosuje się na piśmie z podpisem notarialnie poświadczonym. Podpis nie wymaga notarialnego poświadczenia, gdy głos (...)

 • Decydujący głos prezesa zarządu

  , przedstawiciele doktryny podkreślają, iż postanowienie o tym, że w przypadku równości głosów, głos decydujący posiada prezes zarządu, powinno znajdować się w umowie spółki, a jeżeli umowa (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  , a jego głos ma o tyle zdolność wywoływania skutków prawnych, o ile pozostaje w interakcji z oświadczeniami woli pozostałych wspólników. W art. 4 § 1 ust. 9 KSH ustawodawca (...)

 • Moc dowodowa oświadczenia w procesie karnym

  " ze mnie. Skazany to Ojciec mojego pasierba, którego wychowuję od 15 lat. Sąd ma nieprawdziwą ekspertyzę fonoskopijną, która stwierdza że głos mój i fałszerza to ten sam głos. Mimo, że (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego przez sąd karny

  Sąd posiada opinie biegłych z dziedziny fonoskopii, że głos sprawcy i mój to ten sam głos. Mając przeświadczenie, że tak nie jest opinie tą wysłałem do innego biegłego z prośbą o jej (...)

 • Najważniejszy jest głos biznesu

  . wcześniej, bo już w 2010 r. - dodał. *** Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld wziął udział w panelu dyskusyjnym debaty „Głos Biznesu" pt. „Przyjazne Państwo: bariery prawne otoczenia (...)

 • Jak zagłosować za granicą?

  aktualizował spisy wyborców, którzy chcą zagłosować w jego okręgu. Polscy obywatele będą mogli oddać głos w innym kraju, jeżeli posiadają ważny polski paszport. W przypadku państwa (...)

 • Referendum atomowe. Jak będzie wyglądało?

  najmniej 50 proc. uprawnionych do głosowania. Wlicza się tutaj nawet te osoby, które oddały nieważny głos, czyli np. nie zaznaczyły żadnej odpowiedzi. Z kolei w sytuacji, gdy w głosowaniu (...)

 • Wybory 2011: nowe zasady głosowania

  i tajnym oddaniu głosu na karcie oraz instrukcję, jak oddać prawidłowo oddać głos. Po wypełnieniu karty do głosowania wyborca włoży ją do koperty na kartę, którą zaklei, a następnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane