Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • \"Korzyści\" zawodu nauczyciela

  zakładzie kształcenia nauczycieli. Zasiłek ten podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje trzech lat w szkole. W uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić (...)

 • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne - kiedy jest obowiązkowe?

  zainteresowanego, że rozpoczął dochodzenie od niego kosztów tych świadczeń. Jeżeli w tym czasie zgłosi się wstecznie do ubezpieczenia, to nie poniesie kosztów leczenia. Wyrejestrowanie (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  alimentacyjnymi w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów mogą zostać skierowani przez starostę, na zasadach dotyczących robót publicznych, do (...)

 • Porada prawna na temat fundusz socjalny w szkole

  Nie szukaj dłużej informacji na temat fundusz socjalny w szkole, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fundusz socjalny nauczycieli i pracowników szkoły

  oraz emerytów i rencistów - byłych pracowników, stanowią jeden fundusz w szkole. Wysokość odpisów dla pozostałych pracowników jest uregulowana w ustawie o zakładowym funduszu (...)

 • Fundusz socjalny

  działalności socjalnej oraz krąg osób uprawnionych do korzystania z funduszu w szkole określa się w regulaminie ZFŚS. Zasadą jest, że to, czego nie znajdzie się w ogólnie (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  , w zakładzie poprawczym, w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, w specjalnym ośrodku wychowawczym, w młodzieżowym ośrodku socjoterapii zapewniającym całodobową opiekę albo (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  PRACOWNICZYCH, FUNDUSZ EMERYTUR POMOSTOWYCH Za osoby sprawujące osobistą opiekę nad dzieckiem nie są opłacane składki na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  częściowe pokrycie wydatków związanych z zamieszkaniem w miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły.2. Dodatek przysługuje przez 10 miesięcy w roku w okresie pobierania (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  pomniejszone odpisy na fundusz socjalny? Fundusz tworzą pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Nie ma przy tym znaczenia, w jakiej (...)

 • Jak uzyskać decyzję uprawniającą do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej?

  , które są:   pracownikami w rozumieniu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, rolnikami lub ich domownikami w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, osobami

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane