Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fundusz socjalny dla instytucji gminnej

  pracuje niecałe 50 osób. Czy regulamin takiego Funduszu może być utworzony dowolnie, czy też są wyższe przepisy, na których powinien się opierać? Jak Państwo zapewne wiecie Zakładowy Fundusz (...)

 • Zmiana zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

  nie jest objęty układem zbiorowym pracy, uregulowanie to powinno być zawarte w regulaminie pracy. Pracodawca nie ma jednak zupełnej swobody w ustalaniu wysokości odpisów na fundusz, jak też (...)

 • Likwidacja Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalny

  , indywidualnie powiadamiać o tym fakcie pracowników? Czy jeśli pracownik wystąpi dodatkowo na piśmie, aby mu podać podstawę prawną oraz szczegółowe wyjaśnienie, jak został rozdysponowany za ubiegły (...)

 • Opinia prawna na temat fundusz socjalny jak dziala

  Nie szukaj dłużej informacji na temat fundusz socjalny jak dziala, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady wypłaty środków z ZFŚS

  jeżeli nie chce, to nie musi dać. Proszę mi napisać czy właściciel, który tworzy fundusz socjalny ma obowiązek każdemu płacić tzn. czy w/w pracownik powinien otrzymać te bony, a jeżeli (...)

 • PE proponuje 136 mld euro w budżecie UE na 2009 rok

  euro, Fundusz Rozwoju Regionalnego i Fundusz Spójności. Dodatkowe środki proponuje się przeznaczyć dla małych i średnich przedsiębiorstw.Dział 2 Zasoby naturalnePosłowie domagają (...)

 • Zasady finansowania świadczeń z ZFŚS a podatek

  na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest jak najbardziej możliwe, jednak przekazane w ten sposób środki nie będą stanowić kosztów uzyskania pracodawcy. Wynika to z art. 23 ust. 1 pkt (...)

 • Karnety na basen dla pracowników

  socjalnego w całości czy w części czy też można dokonywać go bez udziału w tym funduszu socjalnego? 2. Jak tworzy się fundusz socjalny w sp. z o.o., która zatrudnia 6 osób? Czy można (...)

 • A co jeśli nie płacisz składek w terminie? - odsetki za zwłokę w płaceniu składek, opłaty dodatkowe

  , ubezpieczenie zdrowotne, składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Należności z tytułu składek podlegają zaspokojeniu w drodze postępowania egzekucyjnego (...)

 • Prace nad unijnym budżetem 2009 w toku

  Socjalny, Fundusz Rozwoju Regionalnego i Fundusz Spójności, a także na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Posłowie nie godzą się na redukcje w finansowaniu Wspólnej (...)

 • Bony a przychód pracownika

  . pracownik, pracodawca, przychód, bony, zaliczka, płatnik, fundusz socjalny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • I znowu problemy z alimentami :(.

  Witam! Mam 21 lat.Moi rodzice sa juz ok 18 lat po rozwodzie.Mieszkam z mama.Od 18 lat dostawalam alimenty jednak teraz nagle moj ojciec przestal mi je (...)

 • ALIMENTY - POMOCY!!!

  Mój narzeczpony ma nieślubne dziecko z poprzedniego związku. Początkowo płacił sumiennie alimenty. Potem jednak stracił pracę i po prostu nie miał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane