Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  , korzystający ze świadczeń pomocy społecznej, w szczególności realizujący kontrakt socjalny, o którym mowa w przepisach o pomocy społecznej. Program Aktywizacja i Integracja, po zaopiniowaniu (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  , iż Fundusz nie będzie powoływany. Układ taki może również dowolnie kształtować wysokość odpisów. Jeżeli pracownicy nie są objęci układem zbiorowym pacy, wówczas kwestie te może regulować (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  . Natomiast w opisanym przypadku osoba ma obowiązek poinformować o zmianie w stosunku do pierwotnej treści, która dotyczy daty końcowej sprawowania opieki. FUNDUSZ PRACY, FUNDUSZ GWARANTOWANYCH (...)

 • Porada prawna na temat fundusz socjalny 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat fundusz socjalny 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek odprowadzania składki na Fundusz Pracy

  . Składka na Fundusz Pracy finansowana jest ze środków płatników. Nie opłaca się jednak składek na Fundusz Pracy za osoby podlegające obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym będące: osobami

 • Fundusz socjalny

  regulaminie stosowną, odmienną procedurę. Dla przykładu można zapisać w regulaminie, że wnioski dyrektora do konsultacji kieruje wicedyrektor albo główny księgowy.  zapomoga, fundusz (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne - Kogo dotyczy i kiedy jest obowiązkowe?

  są zobowiązani właściwi ministrowie lub Narodowy Fundusz Zdrowia. Świadczenia opieki zdrowotnej udzielane osobom ubezpieczonym są finansowane przede wszystkim ze składek na ubezpieczenie zdrowotne

 • Fundusz socjalny nauczycieli i pracowników szkoły

  Wysokość i zasady naliczania odpisów na fundusz socjalny dla emerytów-nauczycieli określa Karta Nauczyciela. Jakie są zasady tworzenia odpisów dla emerytów-pracowników obsługi szkół (np. (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  styczniu 2012 r. Pan Zenon wystawił fakturę na kwotę 19.000 zł z terminem płatności na 20 luty 2012 r. W międzyczasie Pan Zenon rozwiódł się ze swoją żoną i z datą uprawomocnienia (...)

 • Składki ZUS 2012: wzrost o ponad 900 zł

  opłacać składki w pełnej wysokości. Niektórym grupom przysługują zniżki. Pisaliśmy o tym w artykule Składki ZUS 2012. Ile po założeniu firmy? Dariusz Madejski, e-prawnik.pl składki ZUS (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  marca 2012 obowiązują nowe zasady opodatkowania oszczędności na dziennych lokatach bankowych. Nie można już ominąć tzw. podatku Belki. Od kiedy? Obowiązuje od 31 marca 2012 r. Sprawne sądy Krótsze

 • Odpis na ZFŚS 2012. Sprawdź, ile wyniesie

  pamiętać, że w zależności od zapisów regulaminu nie każdy pracownik skorzysta z funduszu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Odpis na ZFŚS, ZFŚS 2012, świadczenia socjalne, fundusz, pracodawca, (...)

 • Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego

  otrzymania refundacji, nie zalega w dniu złożenia wniosku z wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom oraz z opłacaniem należnych składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz (...)

 • \"Korzyści\" zawodu nauczyciela

    Zakładowy Fundusz świadczeń socjalnych Dla nauczycieli dokonuje się odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych  w wysokości ustalanej jako iloczyn planowanej, przeciętnej (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  cudzoziemiec ubiegający się o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości (Dz.U. z 2012 r., poz. 729); ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1827); ustawa (...)

 • Termin wpłaty odpisu na konto ZFŚS

  , odpis podstawowy na na pracowników zatrudnionych w szczególnie uciążliwych warunkach pracy ). fundusz socjalny, odpis, ZFŚS, termin, konto, wpłata

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  w Narodowym Funduszu Zdrowia. ubezpieczenie zdrowotne, leczenie, opieka zdrowotna, NFZ, Narodowy Fundusz Zdrowia

 • Zasady wypłaty środków z ZFŚS

  jeżeli nie chce, to nie musi dać. Proszę mi napisać czy właściciel, który tworzy fundusz socjalny ma obowiązek każdemu płacić tzn. czy w/w pracownik powinien otrzymać te bony, a jeżeli (...)

 • Zasady finansowania składek emerytalnych i rentowych

  zakładów aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, tak więc: część wynagrodzenia, odpowiadającą należnej składce pracownika na ubezpieczenia emerytalne i chorobowe, finansuje Państwowy Fundusz

 • UOKiK ukarał NFZ za dyskryminację kontrahentów

  tomografii komputerowej. Łączne kary nałożone na Narodowy Fundusz to ponad 361 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia to jedyny podmiot uprawniony do zarządzania pieniędzmi pochodzącymi (...)

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  : Dz.U. z 2012 r., poz. 592, ze zm.); ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r., poz. 361, ze zm.) zakładowy fundusz świadczeń

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , Dz.U. poz. 1650, zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zgody na pobyt ze względów humanitarnych, zgody na pobyt tolerowany). Fundusz Pracy

 • Karnety na basen dla pracowników

  socjalnego w całości czy w części czy też można dokonywać go bez udziału w tym funduszu socjalnego? 2. Jak tworzy się fundusz socjalny w sp. z o.o., która zatrudnia 6 osób? Czy można taki (...)

 • PE proponuje 136 mld euro w budżecie UE na 2009 rok

  euro, Fundusz Rozwoju Regionalnego i Fundusz Spójności. Dodatkowe środki proponuje się przeznaczyć dla małych i średnich przedsiębiorstw.Dział 2 Zasoby naturalnePosłowie domagają (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  wierzyciela wygrywającego licytację do toczącego się już postępowania. W konsekwencji, jeśli początek postępowania egzekucyjnego przypadał przed dniem 3 maja 2012 r., nawet dokonane w ostatnim (...)

 • Prace nad unijnym budżetem 2009 w toku

  Socjalny, Fundusz Rozwoju Regionalnego i Fundusz Spójności, a także na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Posłowie nie godzą się na redukcje w finansowaniu Wspólnej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • Fundusz Socjalny !!?!!

  Witam !! Pracuję w małym, prywatnym przedsiębiorstwie, które zatrunia mniej niż 20 osób. I mam takie pytanie: => ja jako pracownik moge gdzieś (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • fundusz socjalny w firmie

  witam, takie pytanie czy pracodawca zatrudniający powyżej 30 pracowników musi posiadać fundusz socjalny?? od czego jest to uzależnione czy tylko od (...)

 • Sprzedałem motorower bez umowy KS co mam teraz zrobic ?!?!

  Witam , Kupiłem motorower na raty , po kilku miesiacach i splaceniu kilku rat dostalem sie nna szkolenia do wojska na 4 miesiace , tak wiec pojechalem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane