Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej zarazem: nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów lub zwrócone

 • Wpłaty na fundusz remontowy właściciela lokalu w spółdzielni - opinia prawna

  zobowiązana do świadczeń na fundusz remontowy.  Jeśli jednak posiadający prawo odrębnej własności lokalu nie jest członkiem spółdzielni i tak nie będzie zwolniony z obowiązku świadczeń (...)

 • Uchwała wspólnoty o przekazaniu nadpłaty za media na fundusz remontowy - opinia prawna

  dokonywać wpłaty na fundusz remontowy. Po zaliczeniu nadpłaty na fundusz remontowy każdy z właścicieli będzie więc zwolniony przez określony czas z obowiązku wpłat na fundusz (...)

 • Opinia prawna na temat fundusz remontowy 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat fundusz remontowy 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ostatnia szansa na skorzystanie z ulgi remontowej

  interpretacji Ministerstwa Finansów i sądów nabierają głębszego sensu - jak zresztą, niestety, w przypadku większości norm podatkowych. ulga remontowa, fundusz remontowy, wpłata, PIT, podatek (...)

 • Późniejsza wpłata na fundusz remontowy-odsetki

  fundusz remontowy? Opłaty na fundusz remontowy, do których właściciel mieszkania lub osoba korzystająca z niego na innej podstawie się zobowiązała, powinny być wpłacane w (...)

 • Odliczenie funduszu remontowego przez emerytkę

  i odliczeń na cele mieszkaniowe. Wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej, a także na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej - nie (...)

 • Zaskarżenie uchwały Wspólnoty Mieszkaniowej

  (a takimi wydatkami są niewątpliwie środki przeznaczane na fundusz remontowy), a podjęta uchwała narusza zasadę wyrażoną w cytowanym przepisie. Fundusz remontowy jest bowiem (...)

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie

  remontowy, ale skoro tak to czy to jest także opłata za czynsz? Jaki akt prawny reguluje wysokość opłat na fundusz remontowy? Czy wspólnota może podnieść mi czynsz skoro właścicielem (...)

 • Plan finansowy wspólnoty mieszkaniowej

  Wspólnota Mieszkaniowa złożyła sprawozdanie finansowe za 2010 rok, według którego różnica pomiędzy przychodami i kosztami wyniosła ok 10 tys. zł. z czego część 2 tys. zł stanowi fundusz remontowy

 • Finansowanie funduszu remontowego

  przyjąć, że system odpisów na fundusz remontowy jest jedynym przewidzianym sposobem tego rodzaju finansowania funduszu remontowego. fundusz remontowy, odpisy, spółdzielnie mieszkaniowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fundusz remontowy

  Czy można być zwolnionym z wpłat na fundusz remontowy? Jaka jest na to podstawa prawna? Jestem "tylko" lokatorem, nie mam mieszkania "własnościowego". (Megi) (...)

 • Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty

  Na podstawie jakich dokumentów podatnik może korzystać z odliczeń wydatków poniesionych z tytułu wpłat na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej? (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • Fundusz remontowy.

  Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane