Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fotoradary na drogach. Gdzie je ustawiać?

  lokalizacji, co jest szczególnie istotne w przypadku urządzeń rejestrujących zainstalowanych przed 28 czerwca 2011 r. Przepisy rozporządzenia wprowadzają cykliczny (40 miesięcy) okres weryfikacji (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  pojazdów (Dz.U. z 19 maja 2009 Nr 74 poz. 634). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zmiana prawa, maksymalna prędkość, faktury, e-faktura, urlop ojcowski, stawki VAT, VAT 2011, internet, czas pracy, (...)

 • NIK zbadała fotoradary. Oto wyniki kontroli

  . Jednak pomimo licznych monitów w ministerstwach GITD nie otrzymał narzędzi, które miały mu pomóc w egzekwowaniu odpowiedzialności kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. W związku ze stwierdzonymi

 • Porada prawna na temat fotoradary przepisy 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat fotoradary przepisy 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  . Jeżeli przepis prawa powołuje się ogólnie na przepisy o postępowaniu administracyjnym, rozumie się przez to przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego. § 2. Ilekroć w przepisach Kodeksu (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  w tym zakresie przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz 748 z późn. zm.). Przykład: Osoba

 • Fotoradary zobaczysz z daleka, będą odblaskowe

  poinformuje też o sektorach, nad którymi lata helikopter z zamontowanym rejestraorem. Pojedziesz szybciej niż pozwalają przepisy Fotoradary będą rejestrowały przekroczenie prędkości (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  (Dz.U. z 2018 r. poz. 165 i 650); ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 160, 138 i 650); ustawie z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej

 • Fotoradar a Straż Miejska

  Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 grudnia 2002 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. z 2002 r., Nr 236 poz. 1998). Wysokość grzywien wynika (...)

 • Straż Miejska - punkty karne

  wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec kierującego pojazdem naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i zarejestrowania czynu przy użyciu urządzeń działających samoczynnie (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  z dnia 7 kwietnia 2011 r. (sygn. akt: I SA/Po 98/11) czy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 23 lutego 2011 r. (sygn. akt: I SA/Wr 1461/10). Naczelny Sąd

 • Kodeks wyborczy

  nieprawidłowości sporządzenia spisu.§ 2. W sprawach, o których mowa w § 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 22, z tym że terminy rozpatrzenia reklamacji i wniesienia skargi do (...)

 • Problem z towarem zakupionym w USA.

  analizę sytuacji oraz wskazanie odpowiedzi na zadane pytania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 4 lutego 2011 roku Prawo prywatne międzynarodowe (Dz. U. 2011 r., nr 80, poz. 432, dalej u.p.p.m.), (...)

 • Mandat wystawiony na podstawie fotoradaru

  przepisy dopuszczają możliwość używania przez uprawnione podmioty tzw. fotoradarów. Ideą działania tego sprzętu jest, jak powszechnie wiadomo, zarejestrowanie w formie zdjęcia sprawcy wykroczenia, (...)

 • Pomoc de minimis w ustawie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

  planowanego wsparcia zastosować przepisy o pomocy publicznej. Zatem, w kontekście powyższych wyjaśnień, należy stwierdzić, że przepisy o pomocy publicznej (pomocy de minimis) należy stosować (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  jednolity: Dz.  U. 2011 r. Nr 177 poz.1054 ze zm.); rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  105, poz 870); ustawa z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dzieckiem w wieku do 3 lat (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1457); rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób

 • Podział majątku wspólnego konkubentów

  Cywilna z dnia 5 października 2011 r. IV CSK 11/11 gdzie jasno stwierdza, że “Do partnerów z konkubinatu nie mogą być stosowane przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego odnoszące (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia oraz osoby z nimi współpracujące, podlegające ubezpieczeniu chorobowemu osoby prowadzące działalność pozarolniczą oraz osoby z nimi (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami. Mimo tego, że akt ten nosi datę z 2011 roku, wszedł w życie dopiero w 2013 roku natomiast część jego przepisów jeszcze nie obowiązuje. Ustawa (...)

 • Kierujący pojazdami

  wymiany prawa jazdy stosuje się przepisy ust. 1, 4 i 5 oraz art. 12 ust. 1-3. 7. Przepisy ust. 4 i 5 stosuje się do pozwolenia wojskowego. Art. 14. 1. Osoba posiadająca ważne krajowe prawo jazdy (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej. 7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku

 • Nieodebranie wezwania zapłaty zaległości a najem

  poczty pomimo ponownego awizowania, to termin jednego miesiąca należy liczyć od 22 grudnia 2010 r. Termin ten upłynie dnia 22 stycznia 2011 r. Następnie powinien Pan złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  odzwierciedlenie w postanowieniach ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2011 r. poz. 112, z późn. zm. – dalej powoływana, jako: "Kodeks wyborczy"). Kodeks wyborczy (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  niani dobrowolne. Składkę na nie finansuje sama niania. Płątnik - rodzić potrąca jej tę składkę z pensji i odprowadza do ZUS. 1 października 2011 r. weszły bowiem w życie przepisy ustawy (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  , wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, są identyfikowane za pomocą tych klasyfikacji, jeżeli dla tych towarów lub usług przepisy ustawy lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uprawnienia straży miejskiej

  Witam otóż od niedawna borykam sie z problemem uprawnien strazy miejskiej w kwestii kontroli przez nich osiaganych predkosci kierujących pojazdem. Sprawa (...)

 • Mniej fotoradarów na drogach !!

  Od 2011 roku straż miejska będzie ustawiała fotoradary tylko w niebezpiecznych miejscach wskazanych przez policję. Na autostradzie zaś będzie można (...)

 • Młody kierowca - przepisy 2011

  Limit prędkości Zielony liść itp. Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy są przewidziane jakieś nowe przepisy na rok 2011 dotyczące młodych kierowców? (...)

 • Nowe przepisy drogowe 2011

  Witam, od kiedy zmienią się dopuszczalne prędkości na autostradach? Czy będzie można jechać szybciej już 1 stycznia? Czy zwiększenie prędkości (...)

 • gminy zbierają chętnych na ławinków

  Słyszałem, że można do gmin zgłaszać swoja kandydaturę na ławnika sądowego! Do kiedy to można uczynić? Jakie trzeba spelnić warunki? Kto może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane