zwrot podatku za zakup mieszkania 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

dowiedzialam sie ze za ogrzewanie własciciele dostali duzy zwrot. Nie mogłam dowiedziec sie w jakiej kwocie bo nie jestem włascicioelak mieszkania. Chciałabym sie dowiedziec jak moge odzyskac (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

składać wnioski o zwrot części VAT, będzie można odzyskać maksymalnie: 34 044 zł w wypadku budowy i 14 590 zł gdy zwrot dotyczy remontu. wuqo Chej mam pytanko, czy zwrot podatku (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

dodatkowo obciążony jakimiś jego wydatkami , opląty egzekucyjne zł, wydatki gotówkowe 61 ???? + 2 zł za przelew.Co to za samowolka , na jakiej podstawie? przecież to normalnie wyłudzenie... (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

, że spłacać podatek za pieniądze, których nigdy nie miałam nawet w rękach, moja matka całe to pismo za przeproszeniem olała, podobno gdyby dała jakieś pismo w ciągu pół roku od śmierci (...)

zakup mieszkania

zakup mieszkania

zakup mieszkania maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? Takze dodam , ze bez mojej

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

inaczej traci się bonifikatę.Róznie rozwiązują to spółdzielnie.Jeżeli chodzi o koszty to nie zapłacimy podatku od sprzedaży mieszkania jeżeli w ciągu roku środki ,ze sprzedaży zainwestujemy (...)

VAT-25

VAT-25

ich rzecz. Wewnątrzwspólnotowe nabycie występuje pod warunkiem, że dostawcą towarów jest podatnik podatku od towarów i usług lub podatnik podatku od wartości dodanej, nabywcą jest podatnik (...)

Sprzedaż mieszkania w PL i zakup nieruchomości zagranicą

Sprzedaż mieszkania w PL i zakup nieruchomości zagranicą

trzeba nic składać, a jak to wygląda w Polsce? Mam obowiązek jeszcze coś złożyć? Zakup lub sprzedaż nieruchomości (jeśli była zwolniona z podatku) wymaga jeszcze dodatkowych formalności? dziękuję (...)

Darowizna

Darowizna

) Podatek : jeżeli wartoś mieszkania >19320 zł to płacisz 2704,80 zł + 20% nadwyżki ponad kwotę 19320 zł czyli b.dużo. Do tego umowa notarialna darowizny mieszkania (notariusz ok. 0.5% wartości (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

komisji, kiedys byłem i sie dowiedziałem:) wielech Hej mam pytanie, ile obowiązuje obecna kwota wolna od podatku?? w tym roku i zeszłym była taka sama, wcześniej też była taka?? harburg Mam takie (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

wszystkich powyższych przypadkach dopiero wyrok sądu pozwolił uznać konkretne wydatki za koszt uzyskania przychodu. Wcześniej kontrolujący urzędnicy uznali je za nieprawidłowo zaksięgowane, (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

mieszkaniowe (np. nabycie działki budowlanej, mieszkania, domu, spłatę kredytu, remont mieszkania lub domu). Oznacza to, że zwolnieniem nie są objęte przychody przeznaczone na zakup czy (...)

Jak nie zapłacić podatku od sprzedaży mieszkania

Jak nie zapłacić podatku od sprzedaży mieszkania

miszkaniowe(zakup nieruchomości) przed sprzedażą nieruchomości. podatnik Tak to jest w tym kraju! Mam podobną sprawę i najbardziej denerwujące jest, że urząd odezwał się po pięciu latach od sprzedaży (...)

spadek

spadek

majatku tzn mieszkania na mocu ktorego odziedziczylam 1/4 wlasnosci lokalu. W pazdziernku 2011 roku zmarla moja macocha. Dwoiedzialam sie, iz w pierwszej kolejnosci prawo do mieszkania dziedziczy (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

dowiedzieć, czy ktoś wie jak wygląda to w praktyce i czy w okresie oczekiwania na lokal zamienny przysługują byłej żonie tzw. dodatki mieszkaniowe (zwrot za najm mieszkania). (Anna) (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

? spółdzielcze prawo do mieszkania (pozostałe składniki masy spadkowej przypadły innym spadkobiercom). W 2010 r. mój ojciec sprzedał owo spółdzielcze prawo do mieszkania. Początkowo był (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

dobra, ale nie może w ten sposób zrobić... Jedynie za przyzwoleniem właściciela mieszkania, co było wielkim błędem z Twojej oraz strony Twojego kolegi! Ma prawo wejść do mieszkania, (...)

Wynajem mieszkania a podatek

Wynajem mieszkania a podatek

wzięty kredyt na zakup mieszkania ? czy w picie rocznym będę mogła sobie to zbilansować i wykazać zwrot podatku który wpłacałam ryczałtem w ciągu roku?

Ojciec  przekazał pieniadze córce na zakup mieszkania w 2005 r.

Ojciec przekazał pieniadze córce na zakup mieszkania w 2005 r.

danej dzialki. Potem zaplacil podatek za sprzedaz działki. Przekazal pewna sume córce do reki na zakup mieszkania. córka zapłacila podatek za zakup tego mieszkania. (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

rozwodu i dalsze mieszkanie z takim człowiekiem pod jednym dachem i wysłuchiwanie pijackich obelg oraz życie w strachu, że weźmie kolejny kredyt i nie będzie za co żyć, a pieniędzy na zakup (...)

Podatek od darowizny

Podatek od darowizny

) Katia, wydaje mi sie, ze nie ma podstawy prawnej do zachowania ulgi, gdyz to co nazywasz zamiana mieszkania bedzie dwiema zupelnie nowymi transakcjami: zbyciem mieszkania przez Ciebie oraz zakupem (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawnienia (dotyczy faktur okresowych, czyli za abonament). Kara za sprzęt chyba się nie przedawniła, bo domyślnie jest 10 lat. Musisz poszperać w pamięci, czy przypadkiem w trakcie rozmowy (...)

podatek o sprzedazy  dzialki

podatek o sprzedazy dzialki

przeznaczyły te dochody np. na zakup mieszkania. pozdrawiam stowarzyszenie.compertus@gmail.com Comperio_Leges Bardzo dziękuję za opowiedz. Czy pieniadze musza byc przeznaczone na zakup (...)

rozwód, alimenty, podział majatku

rozwód, alimenty, podział majatku

wspolną działkę rolną za W-wą, wartą około 30 tyś. na dzień dzisiejszy. Mamy samochód kupiony dwa lata temu za który raty spłacam ja, a mąż z niego korzysta. Zresztą raty za (...)

spadek- podziały - zameldowanie

spadek- podziały - zameldowanie

bajce). Gdy Corka B miala 19 lat, wyszla za maz za MEZA C. Pani A miala swoj dom DOM 1 (w ksiedze wieczystej po pol z Corka), zas mieszkala z MEZEM C w DOMU 2 (chyba dom MEZA C). Teraz umiera Pani (...)

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

. podatku za firmowe auto, ale nie więcej niż 6 tys. złotych. Odliczenie podatku od zakupu paliwa będzie natomiast w ogóle niemożliwe. Ograniczenia zostaną wprowadzone w 2011 (...)

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca

sklepie,na posesji,słupy energetyczne,elektryczne,w szkole,gazociągi,odszkodowanie za urodzenie dziecka,za stan wojenny 13 grudzień 1981 r.,za zwrot karty pojazdu,wypadek w szkole,powodzie,zalania

Zakup auta z tzw

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

. Firmy prowadzące uproszczoną księgowość: PIT (z załącznikami, np. PIT-B) za ostatni zamknięty rok obrachunkowy, zestawienie z Podatkową Księgą Przychodów i Rozchodów z wynikami za ostatni (...)

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

karze dodatkowej czyli tym 30% dodatkowego podatku naliczonego, gdyż nie jestem VATowcem. De facto posiadanie kasy nie zmieniło by nic w wysokości mojego dochodu i związanego z tym podatku (tak (...)

W roku 2011 kupiłam piec C.O. i mam faktutę. Piec zakładał majster zajmujący się takimi naprawami,

W roku 2011 kupiłam piec C.O. i mam faktutę. Piec zakładał majster zajmujący się takimi naprawami,

, który nie wydaje rachunków ani faktur. Mam pytanie czy mogę odliczyć sobie VAT tylko za zakup pieca jeśli nie posiadam faktury na robociznę. I czy nie jest za póżno bo minęło już (...)

1

2

3