zwolnienie z vat w 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. Z (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

wyrejestrować itp. W Zusie w Zabrzu babka od razu chciała mnie zarejestrować i na szczęście tego nie zrobiłam bo byłabym liczona z niskiej podstawy. W rozpaczy pojechałam do (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

jestem w ciazy a umowa w pracy kończy mi sie z koncem marca. Czy bedąć w ciąży z 3 dzieckiem pracodawca musi mi przedłuzyc umowe do czasu porodu? A czy później macierzyński (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

mieszana). Pozostała część nadal jest używana na cele działalności. W związku z powyższym w jakim terminie należało dokonać korekty VAT? Czy w deklaracji za luty (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

do 10 lipca i jestem w ciąży 7 miesiąć.razem z sobotami i niedzielami wychodzi 31 dni.czy to znaczy że bede musiała zwrócić pracodawcy część z wyplaty za miesiąć czerwiec.dodam (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

z prawem, to że wybudowanie bloku zostało wykonane z innych materiałów niż tych podanych w projekcie? z góry dziękuję bartek001 Chciałabym się ubiegać o zwrot (...)

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

która przejmie większość sprzedaży mojej jednoosobowej firmy, tak więc w tym roku nie powinienem przekroczyć limitu, a w następnym na pewno nie przekroczę. Co powinienem zrobić w (...)

Zwolnienie nauczyciela mianowanego

Zwolnienie nauczyciela mianowanego

31 maja 2010 roku obawiając się otrzymania wypowiedzenia z pracy. Wiem, że według Karty Nauczyciela można nauczycielowi dać wypowiedzenie z końcem roku szkolnego z zachowaniem (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2009 mineło mi 10 lat pracy w obecnej firmie pracuje od lipca 2009r. ile przysługiwało mi urlopu w roku poprzednim? aga prawo-pracy.net 20 dni U2 prawo-pracy.net w 2009 w kwieniu (...)

POłOWA KARY wokanda WOKANDA

POłOWA KARY wokanda WOKANDA

warunkowego przedterminowego zwolnienia jest nieprawidłowa. Za taką interpretacją przepisów opowiadają się również Sądy, w tym Sąd Apelacyjny w Lublinie w postanowieniu z dnia (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

założyć w Prokuraturze.Pismo jest podobne do tego jakie w takiej sprawiesk,ładasz w sądzie tylko w nagłówku piszesz Prokuratura Rejonowa w ........ itd.W prokuraturze zostajesz (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

L4  w ciąży a wynagrodzenie

L4 w ciąży a wynagrodzenie

marzec'2010-październik'2010 wynosiło oni 984,15 netto, w listopadzie byłam na zwolnieniu i otrzymałam 940,89zł, grudzien '2010 978,27zł, a od nowego roku po podniesieniu najniższej (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

.. duduss4 Sprawa dotyczy mojej dziewczyny, na początku mieszkała z rodzicami, natomiast po pewnym czasie rodzice rozwiedli się. Podczas nauki w liceum mieszkała w domu z ojcem, a (...)

vat za samochód, kupno netto.

vat za samochód, kupno netto.

samochdy netto czy brutto ?. I jak to wygląda przy kupnie netto z podatkiem tj. Czy go płace, jeżeli tak to komu, i czy może moze odliczyć jakoś ten vat. Według mojej księgowej w co (...)

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe., nikt nie wie..

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe., nikt nie wie..

brutto. Czy dochodzi do zwolnienie z Vatu i w jaki sposób ten Vat znika? Na podstawie powyższego. Chcę otworzyć, firme w cCechach, i jako firma czeska kupować auta (...)

Zwolnienie z Vat a dwie firmy

Zwolnienie z Vat a dwie firmy

Zwolnienie z Vat a dwie firmy Od pewnego czasu posiadam firmę (jednoosobowa działalność gospodarcza). Od samego początku wybrałem zwolnienie z VAT i nie przekraczam (...)

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

jaka wysokość stawki vat w przetargu? Mam pytanie co do wysokości stawki vat zastosowanej w przetargu jeżeli przetarg był ogłoszony w grudniu 2010, termin składania (...)

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 6 grudnia 2012 r., sygn. akt I SA/Ol 608/12, który zawiera w uzasadnieniu szczegółowe wytyczne zakresu badania dokumentów (...)

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe.

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe.

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe. Interesume mnie. Czy zakupując samochody poleasingowe w Holandi w cenie netto ja jako firma Polska sprzedaje te samochody następnie (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku (...)

Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

wystawiasz faktury osobom prywatnym z 0% stawką VATu - otóż kolosalną różnicą jest czy stosujesz stawkę 0% czy też zwolnienie, gdyż to właśnie zwolnienie z VATu powoduje (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

. U. Nr 249 z dnia 28 grudnia 2010 r., Klient wyraża zgodę na korzystanie z możliwości pobierania e-faktury z Panelu administracyjnego serwisu. 11. Klient może wprowadzić zmiany (...)

Zwolnienie lekarskie po urlopie macierzyńskim

Zwolnienie lekarskie po urlopie macierzyńskim

Zwolnienie lekarskie po urlopie macierzyńskim Pracownica od 4 stycznia 2010 roku do, 24 sierpnia 2010roku była na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Od 25 sierpnia 2010 do 25 stycznia (...)

Reklamacja butów - zwrot gotówki

Reklamacja butów - zwrot gotówki

grzegorzewska Ja mam podobny proble z butami, poniewaz kupiłem buty w SKLEPIE MARKOWYM SPORTING NA PASAZU W TESCO W WAŁBRZYCHU i w butach po 2 miesiacach rozkleiła sie podeszwa (...)

VAT 25 problemy zakup od polaka w Francji

VAT 25 problemy zakup od polaka w Francji

mi odroczenie i była bardzo niemiła a teraz z wielką uprzejmością a wręcz uśmiechem dała mi zwolnienie z VAT25 !!!! Taka moja rada dla innych: -składają dokumenty do zwolnienia (...)

1

2

3