zwolnienie z podatku vat za wynajem 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

poprzednio dała mi odroczenie i była wtedy bardzo niemiła a teraz z wielką uprzejmością a wręcz uśmiechem dała mi zwolnienie z VAT25 !!!! Taka moja rada dla innych: -składając (...)

VAT-25

VAT-25

nienależnie zapłaconego podatku. W myśl art. 73 § 1 pkt 6 tej ustawy nadpłata powstaje, z zastrzeżeniem § 2, z dniem złożenia korekty deklaracji w podatku od towarów i usług (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

przychodu (nie dochodu!) przekraczającego równowartość 10000,00 Euro. Do tego momentu nie wystawia za najem lokalu uzytkowego faktury VAT, a jedynie zwykły rachunek i nie nalicza od kwoty czynszu (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

z prawem, to że wybudowanie bloku zostało wykonane z innych materiałów niż tych podanych w projekcie? z góry dziękuję bartek001 Chciałabym się ubiegać o zwrot VAT (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

pracodawcy wymówieniw z pracy 07.08.2017 roku za porozumieniem stron na L4 jestem od 09.08.2017 pracodaca powiedział ze podpisze umowę jeśli zrezygnuje z L4 czy to zgodne z praem (...)

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

część to transakcje realizowane w sposób wysyłkowy, lub płatność realizowana przelewami. W tym roku jeszcze nie przekroczyłem limitu, ale jestem już blisko. Jednak założyłem z wspólnikiem (...)

Podatek od wynajmu mieszkania ?

Podatek od wynajmu mieszkania ?

miesiąca zastrzegli że podwyższą czynsz w razie wejścia ustawy o podatku VAT od nieruchomości. Domyślam że VAT od wynajmu istnieje caly czas tylko może był niższy? Czy ktoś o tym (...)

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

nabyte. Oznacza to, że kupując auto z kratką dziś, wraz z początkiem 2011 roku i tak stracimy możliwość odliczania VAT od paliwa.

Prawo jazdy a VAT - kursy na prawo jazdy zwolnione z VAT , z wyjątkiem motocykli !!!

Prawo jazdy a VAT - kursy na prawo jazdy zwolnione z VAT , z wyjątkiem motocykli !!!

Prawo jazdy a VAT - kursy na prawo jazdy zwolnione z VAT , z wyjątkiem motocykli !!! Dotychczas wszystkie kursy prawa jazdy były zwolnione z podatku VAT. Od 1 stycznia (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

. Informacje o załączonych do deklaracji VAT-7 wnioskach dotyczących zwrotu różnicy podatku wykazuje się w jej poz. 59 i 60. Według nowej ustawy o VAT obowiązują trzy omówione poniżej (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

. Należy jednak pamiętać o konsekwencjach podatkowych takiego postępowania, m.in. w podatku VAT. rzekazanie towarów należących do firmy na cele prywatne podatnika nie jest sprzedażą. Mimo (...)

Zakup auta z tzw

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

KOSZTA ???? cimex1 Cimex1 - dzięki za wsparcie wllodek99 Tak chodzi mi o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z grunt ( za jakieś 10 lat z tego co kojarzę)do końca to też (...)

Nowe druki vat 7 2011

Nowe druki vat 7 2011

dokonując rozliczenia podatku VAT jeszcze na starym druku deklaracji VAT-7, w części C deklaracji dotyczącej rozliczenia podatku należy wprowadzić pewne zmiany. pozytwy56

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

. iksowy Witam. Nic niepłać !!!!. Miałem problemy z SENDIT i za faktury z grudnia 2012 nie zapłaciłem. Obecnie po 9 miesiącach przysyłają mi korekty.Powinieneś dostać oryginał protokołu (...)

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US Witam. Sprowadziłem pojazd z Niemiec i oczywiście po sprowadzeniu oplaciłem akcyzę, opłatę do NFOŚiGW, zrobiłem przegląd. Udałem się do US aby uzyskać (...)

Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

wystawiasz faktury osobom prywatnym z 0% stawką VATu - otóż kolosalną różnicą jest czy stosujesz stawkę 0% czy też zwolnienie, gdyż to właśnie zwolnienie z VATu powoduje (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

komisji, kiedys byłem i sie dowiedziałem:) wielech Hej mam pytanie, ile obowiązuje obecna kwota wolna od podatku?? w tym roku i zeszłym była taka sama, wcześniej też była taka?? harburg Mam takie (...)

Jestem Vatowcem czy nie...?

Jestem Vatowcem czy nie...?

Jestem Vatowcem czy nie...? Chciałam zapytać o coś takiego... firma istniała przez pół roku. Forma opodatkowania - ryczałt (8.5%)- zwolnienie z VAT. Problem jest następujący. Zakładając (...)

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego Dzień dobry, Jeśli ktoś orientuje się to bardzo proszę o informację/sugestie w sprawie podatku VAT: Moja firma (sp. (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

podatku? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Z góry dziękuję za odpwowiedź, Pozdrawiam widgeet Moi rodzice nie pozostawili po sobie testamentu, a nie mogę się dogadać z rodzeństwem. (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

jednego samochodu lub pojazdu, nie może jednak przekroczyć kwoty 6.000 zł. Jeśli chodzi o paliwo Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od (...)

TEKST JEDNOLITY USTAWY O PODATKU VAT 2011 SEJM

TEKST JEDNOLITY USTAWY O PODATKU VAT 2011 SEJM

TEKST JEDNOLITY USTAWY O PODATKU VAT 2011 SEJM Witam Gdzie znajde jednolity tekst ustawy o podatku Vat na 2011 rok?Z góry dziekuję za wszelkie informacje (...)

jak uniknąć płacenia podatku kupując samochód firmowy?

jak uniknąć płacenia podatku kupując samochód firmowy?

uniknąć płacenia podatku od tych samochodów! Oczywiście wszystko zgodnie z prawem, ale zastanawiam się czy jest w ogóle jakieś takie wyjście, aby nie płacić tak wysokiego podatku (...)

Doradca podatkowy czy popełnił błąd

Doradca podatkowy czy popełnił błąd

udaliśmy się do doradcy podatkowego ze zleceniem pomocy założenia spółki z o.o. z 4 udziałowcami i kapitałem w postaci działki wartości rynkowej ok 1 miliona złotych . Wszystko poszło (...)

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

którym wystawiłem faktury nie mogą również odliczyć z nich VATu. Podsumowując, nie będąc płatnikiem Vat nie mogę tego podatku odliczyć oraz muszę go zwrócić firmom, którym wystawiłem (...)

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

dość a może za mało? Aga alimenty.pl za 3 tygodnie mam sprawe o alimenty ,we lipcu wrocilem z angli .w czasie pobytu tam zona zabawiala sie z 20latkiem z zabawy urodzila (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

jedynie z ulgi mieszkaniowej. Polega ona na zwolnieniu z opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia nieruchomości pod warunkiem przeznaczenia przychodu uzyskanego ze zbycia tej nieruchomości (...)

1

2

3

4

5

...

10