zus w 2011i Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

z ubezpieczeń, więc była ciągłość. Zus 16.01.2015 wysłał do mnie pismo, z informacją, że dostał moje L4 do wypłaty i prosi w trybie pilnym o wysłanie dokumentów ZUS ZWUA, (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

nieregularnie placilam, a teraz to sie bardzo martwie ze w koncu sie do mnie odezwa, a mam male dziecko i jestem po rozwodzie i finansowo mi tez ciezko... mozesz podac jakiegos maila do siebie? (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

na zwolnieniu l4 w lutym więcejniż półowe miesiąca i wtedy wlaśnie musiałam zwrócić część kasy mało bo 10zl 73 gr czy coś koło tego Ania W prawo-pracy.net ile płaci Zus (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

312. Proszę napisz czy wygrałeś sprawę w Sądzie. Jestem w podobnej sytuacji i nie wiem co robić. Joasia52 w sądzie sprawę przegrałem ,tylko strata czasu bo czekałem 3 miesiące (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

inaczej taki urlop jest nie wazny i trzeba się od nowa zatrudnić na minimum 6 miesięcy żeby otrzymać urlop trzeba wszystko załatwiac przed koncem urlopu macierzyńskiego i takie rzeczy załatwia (...)

Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie

33 dni w ciągu roku ,później byłam na l4 które wypłacał mi zus 4 dni w pracy czy gdy dalej pójdę na chorobowe będzie mi wypłacał zus. stasia1964_1964 Mam pyt jestem w (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

wiekszej renty?pozdrawiam mariusz1221 prawo-pracy.net pracowałem na budowie na czarno w Warszawie w firmie Lukad i pracodawca mi niewypłacił rozliczenia i co moze mu grozic Artur (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

bezmyślne i pożałowania godne. Z taką filozofią wpędzacie swoje dzieci i byłych mężów w biede i społeczne wykluczenie. Tak właśnie rodzi się lumpenproletariat i (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

niego ZUS a potem będą go scigać :zus i komornik, bo to co zus tobie da, on bedzie musiał spłacać. Dowiedz sie w zusie, albo w Mopsie, tam panie są szkolone w (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

interesowało mnie tak bardzo, czy mam w/w. dokumenty i własnie w czerwcu sie rozchorowałam, pisemnie monituje pracodawce o wystaiwnie dokumentów RMUA co więcej nie mam aktualnej (...)

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

. Jestem pewien ze ta babka mnie zapamiętała w ZUS, mam dość rzadką chorobę i takich osób jak ja jest nie wiele w tym samym regionie. Jestem też pewien że wyciągnie te dane (...)

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

odcinku szyjnym. Wynikiem sprzeciwu do decyzji ZUS z dnia 24.11.2010 r. ZUS wyznaczył mi badanie przez Komisją Lekarską ZUS na dzień 04.01.2011 r., na którą stawiłem się. Ku mojemu (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

protokołu wypadku w pracy i jego uznanie. Prosze o potwierdzenie, że wypłata zasiłku chorobowego uznanego za wypadek w pracy wynisi 100 %. Obecnie otrzymuję 80 % i po każdym przesłanym (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

istnieje./obowiazuje/. Dlaczego ZUS w moim mieście twierdzi,że urlopy zdrowotne to praca i okresy składkowe,ale nie z kredą w ręku? Coś mi sie obiło o uszy.Czytałam w (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sprawa jest grubymi nicmi szyta i nierozumiem postepowaniaurzednikow kaziu22@interia.pl Chcialam zapytac kiedy przeterminuje sie dlug w Avonie? powstal w roku 2002 w grudniu...i (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

DZIECI I TEZ BEDZIESZ ZLY JAK NIE BEDZIE CI PLACIC!!!!! I ZOBACZYMY CO BYS WTEDY ZROBIL W TEJ SYTUACJI!!!!NA PEWNO BYS BYL ROZGORYCZONY I PLUL SIE I WBIJAL SOBIE DO GLOWY DLACZEGO???!!! (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

obniżyć koszty opłacanych składek na ZUS to proszę o mail'a: zapart@fr.pl - pomogę! Mały ZUS zus się wzął za mnie i mnie za zbieżność ubezpieczeń udupił zaczeły się (...)

Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

pracodawca natychmiast wykonał protokól powypadkowy i nadał bieg w sprawie w ZUS( zgłosił) Jednocześnie kontrola ZUS zakwestionowała 80 % choroboiwego i (...)

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

pogoilo i odszkodowanie jest naliczone zgodnie z taryfikatorem.Nawiasie mowiac 6 lat temu spadlem i pekla mi pieta i dostalem za to 7% tak samo byl to wypadek w pracy i co mam (...)

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

kartę przebiegu choroby od chirurga i spisany protokół wypadku u BHP, jednak nie jestem na L4 i przychodzę do pracy. Pytanie brzmi: Czy w takim przypadku mam prawo do odszkodowania od ZUS (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

będzie mógł odwiedzać syna tylko w weekendy bo w tygodniu pracuje od 8.00 do 16.00 !!! Ja natomiast jestem matką przez cały czas w tygodniu i w weekendy!!! AQUA a ja jestem (...)

Zmiana podstawy wymiaru składki przez Zus osobie na etacie.

Zmiana podstawy wymiaru składki przez Zus osobie na etacie.

prawie 2 miesiące dostałam decyzję z ZUS. W decyzji Zus nie zakwestionował tzw. fikcyjności umowy , czyli uznał, że faktycznie pracowałam, natomiast zus zaniżył podstawę wymiaru (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

składki odprowadzane są przez innego pracodawcę? tadzio69 Witam, prowadzę działalność gospodarczą, mam obniżone składki zus i nie wykonywaniu usług dla mojego byłego pracodawcy, ale czy (...)

Mniejszy ZUS - czy tak można ?

Mniejszy ZUS - czy tak można ?

forum prawnikow i pracownikow ZUS, bo z tego co wiem różne urzedy różnie to interpretują. ZUS Tak,tp prawda.Ja z tego korzystam juz długo.Anna ahala@op.pl Mały ZUS po 01.11.2005r. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

właśnie w TVN mówili ,ze tylko stacje benzynowe i apteki moga byc otwarte w świeta!! Kaśka prawo-pracy.net Fortuna zatrudnia pracowników na umowe zlecenie i ich nie obowiazuje (...)

Zasiłek chorobowy z Zus w trakcie i po ustaniu zatrudnienia

Zasiłek chorobowy z Zus w trakcie i po ustaniu zatrudnienia

Wtedy przedłużyli mi umowę i podpisałam kolejną ( za kolejnego pracownika) od 6.11r. - 16.11.2018r. 15.11 2018r. zachorowałam i choruję do tej pory. Czy może mi ktoś napisać, czy w (...)

Składki zus

Składki zus

temu pracowałem w firmie na stanowisku ?Serwisant komputerowy? byłem tam zatrudniony na umowę o prace na okres 3 mieś. I po tych 2 latach okazało sie ze pracodawca nie odprowadzał składek ZUS, (...)

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

ubezpieczenia w ZUS. Czyli: W sytuacji, gdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Wielkiej Brytanii prowadzi swoją działalność gospodarczą w Polsce, podlegać (...)

Zus zaniżył podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia pracownikowi.Obniżył wynagrodzenie przy wypłacie zasiłku chorobowego.

Zus zaniżył podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia pracownikowi.Obniżył wynagrodzenie przy wypłacie zasiłku chorobowego.

, bo Zus zarzuca mi też, że za krótko pracowałam i potem szybko poszłam na L4. pomocy!!!!!!!!!!! witam czy nikt nie jest w stanie pomóc w moim problemie obniżenia podstawy wymiaru (...)