zus renty i emerytury 20012roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

wymaganych lat pracy. Mam udokumentowane 14lat pracy. W tej chwili jestem chory i nie mam środków do życia. Mam 35zł z MOPS zasiłek stały i 153 zasiłek pielęgnacyjny. ZUS odmawia pomocy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

z ubezpieczeń, więc była ciągłość. Zus 16.01.2015 wysłał do mnie pismo, z informacją, że dostał moje L4 do wypłaty i prosi w trybie pilnym o wysłanie dokumentów ZUS ZWUA, ZZA (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

). Jeśli i to nie pomoże , facet dostanie zpół roku do odsiadki, a Ty bez skrupułów podasz o alimenty kochającą babcię-ma na synka , niech da i na wnuki. Ważne-za wszelką cenę utrzymaj (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

zdrowotnych, nie ma do ZUS-u i nie ma później do emerytury. Tacy pracodawcy powinni już teraz "wybulać" na część emerytur i duże odszkodowanie dla takiego pracownika (miesiąc (...)

Renta rodzinna

Renta rodzinna

obchodzi urodziny w pazdzierniku bez problemu otrzyma zgode na dalsza wyplate renty rodzinnej. Jako, ze Zus uczniow i studentów rozlicza wg. terminow "roku szkolnego" czuje, ze lamane (...)

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

obliczonego poprzednio. W przypadku gdy zachodzą przesłanki do ponownego ustalenia emerytury lub renty (w myśl art. 110 ustawy 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

kiedy dojdą pieniądze i dlatego oddała sprawę do komornika. panisher Witam. Mam sytuacje bardzo niezręczną i chciałbym z tym walczyć , bo jak dla mnie to jest zwykłe bezprawie, samowolka (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

przepisanie mieszkania uwolni nas w koncu od ciągłęgo strachu i lęku o każdy dzień. Ojciec jest osobą zaborczą, nie interesuje się nami, jedynie straszy i zakłoca nasz spokój. Do czerwca (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

. Ale i tak byłam najgorsza. Zapłacił dwa razy. Potem nie płacił. To więc poszłam do pracy. Pół roku pracowałam i on przez ten czas nic mi nie zapłacił. W domu praktycznie mnie nie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

koniecznym do nabycia prawa do emerytury, lecz warunkiem skorzystania z prawa do tego świadczenia. Art. 29 ustawy o emeryturach i rentach z FUS regulujący warunki uprawniające do emerytury (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

, rodzeństwo i inne dzieci, w tym również w ramach rodziny zastępczej. Ponadto prawo do renty przysługuje małżonkowi (wdowie i wdowcowi) oraz rodzicom.Renta rodzinna przysługuje (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sposób nie egzekwowała ich i tak jest do dziś, ja chodziłam do szkoły zaocznie za którą płaciłam 200zł miesięcznie nie dał mi na nic przez całe życie i ja od niego nie chciałam nic (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

II gr renty a ronta wynosiła ok.700 zł aga zus okradł rencistow i emerytów,gdyż stosuje kwotę bazową 666.96zł obowiązującą rzekomo od 1.01.1966r-31.08.1996r, a od 1.09.1996r-31.12.1996robowiązuje (...)

czy te sprawy są przedawnione czy cos mozna w niej jeszcze zrobic

czy te sprawy są przedawnione czy cos mozna w niej jeszcze zrobic

renty chorobowej z KRUS w latach 96r przez pół roku, 97r -8,5 miesiaca, 98r -3 miesiace . W okresie tym było zatrudnienie w budowlance w Niemczech ,składki ZUS były odprowadzane przez (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

wypowiedzenie 30 grudnia i dalej będe sadzic się o swoje prawa nabyte,czyli o zaliczenie urlopu dla poratowania zdrowia do stazu pracy nauczycielskiej. Rozmawiałam nawet z panią naczelnik ZUS (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

? No właśnie, że mnie nie zarejestrował, potrącał składki ZUS i podatek a dziś mam z nim potyczkę w Sądzie Pracy o kwotę ponad 10 tysięcy złotych i ustalenie istnienia stosunku (...)

To co powinnam pobierać rentę czy wcześniejszą emeryturę?

To co powinnam pobierać rentę czy wcześniejszą emeryturę?

przekraczać bo zabiera im się rentę a potem gdy przechodzą na emeryturę dostają "cios w plecy" bo im nie chcą przeliczyć mimo że pracują i sam ZUS im przyznał "prawo nabyte" do emerytury (...)

umowa zlecenia a składki zus

umowa zlecenia a składki zus

etat i teraz jestem w 7 mieś w ciąży - i 90 dni już na zwolnieniu lekarskim a zus mi nie chce płacić bo kontroluje mojego pracodawcę a ja czekam czy mogę nie dostać wcale pieniędzy (...)

Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

Przeliczenie emerytury, problem z ZUS Witam! Mam następujący problem. Wygrałem sprawę w Sądzie Apelacyjnym dotyczącą niewłaściwego naliczenia emerytury. Sąd uznał moją rację i (...)

ZUS nie wliczył ostatniego roku pracy do wyliczenia mojej emerytury

ZUS nie wliczył ostatniego roku pracy do wyliczenia mojej emerytury

ZUS nie wliczył ostatniego roku pracy do wyliczenia mojej emerytury Prośba o poradę: W styczniu 2008 złożyłam wniosek do ZUS, iż z końcem roku , czyli 31.12.2008 przechodzę (...)

PIT z emerytury i działalności gospodarczej

PIT z emerytury i działalności gospodarczej

względu mam kilka pytań: 1. Czy do końca stycznia mam złożyć samą deklarację PIT 28? A później ZUS automatycznie rozliczy za mnie deklarację PIT 40A z renty oraz emerytury? 2. Jak (...)

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady.

od decyzji ZUS o wstrzymaniu renty i należy skupić tylko na decyzji o zwrocie nienależnych świadczeń powołując się na decyzję z minonego roku, która jako koniec renty (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

pielęgnacyjno-opiekuńczych - na wniosek dyrektorów tych placówek. Emerytury i renty są wolne od egzekucji i potrąceń, z zastrzeżeniem ust. 2, w części odpowiadającej: (...)

renta

renta

rodzinnej przedłuża się do zakończenia tego roku studiów. Prawo do emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy oraz renty rodzinnej, do której uprawniona jest (...)

Kruz A ZUS opłaty

Kruz A ZUS opłaty

Szwecji od kilkunastu lat i nieźle mu się powodzi. Płaci niskie składki na KRUS, nie płaci podatków ani tam, ani tu i ma to wszystko w d....... Państwo Prawa i Sprawiedliwości wychowuje, (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

też tatusiowie, którzy samotnie ponoszą wszelki etrudy wychowania dziecka i te psychiczne i te fizyczne i te materialne. i proszę Państwa, przecież nie można ani od samotnej (...)

Nowy system rentowy służb mundurowych wywoła protesty?

Nowy system rentowy służb mundurowych wywoła protesty?

procentowo od osiąganych zarobków. Ta składka powinna zasilać konto w ZUS, a wysokość emerytury powinna zależeć od zgromadzonych i zrewloryzowanych skladek, zaiteresowany znając stan (...)

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

, tutaj się zapytano o moje wykształcenie i skłamałem, że nie ukończyłem studiów. Złożyłem odwołanie do sądu i teraz może być problem, gdyż ZUS na pewno będzie węszył czy (...)

czy dostanę dalejrentę

czy dostanę dalejrentę

tak że ZUS stwierdzi że skoro mam częściową niezdolność do pracy od 6 roku życia i nie pisze że się pogorszyło to zabiorą rentę. Myślę tak bo te orzeczenie wydajemi się że (...)

Renta inwalidy wojskowego

Renta inwalidy wojskowego

ZUS miał prawo zawiesić wypłatę renty? Bardzo proszę o odpowiedź. Na stronie e-prawnik.pl znalazłam artukuł: "Kiedy nastąpi zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń pracującego emeryta (...)