zus -waloryzacja emerytur w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

chciałam odejść w tym roku ale zus odmówił mi z powodu urlopu zdrowotnego.Odejde w przyszłym roku ale nie wiem czy nie będzie gorszego przelicznika? jadzia witaj Joanno Jestem w (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

Informacja. Dzięki. Pan Daniel Silva .. daniel Pomoc w uzyskaniu kredytu dla przedsiębiorców z zaległościami w ZUS i US. Kontakt: zaleglosc.w.zus.i.us@wp.pl Zaległości Jestem w (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

. umowa 1/4 etatu, firmę zamknięto w to miejsce powstała spółka z.o.o w której mianowano mnie wice- prezesem , wpis do KRS, była w organizacji przez 7 miesięcy.W tym czasie nie było (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

chorobowe??? anita prawo-pracy.net Zatrudniłam się w firmie 29 lipca 2010r .W pracy w czasie zmiany nocnej skręciłam kostkę w stawie skokowym i doszło do przerwania torebki (...)

przeliczanie emerytury - nowelizacja ustawy

przeliczanie emerytury - nowelizacja ustawy

Szczecinie w 2004 roku roku wniosek złożyły pojedyncze osoby, w ubiegłym - kiedy wieść zaczęła się rozchodzić - już ponad 600. W Łodzi tylko przedwczoraj przyszło sto osób. Zdaniem (...)

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002

porodowego liczba urodzeń nadal będzie spadać. Ta decyzja rządu jest zła i bardzo krótkowzroczna. Marzena Jestem w ciąży od listopada 2001r. a termin porodu mam na koniec czerwaca. W (...)

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

odcinku szyjnym. Wynikiem sprzeciwu do decyzji ZUS z dnia 24.11.2010 r. ZUS wyznaczył mi badanie przez Komisją Lekarską ZUS na dzień 04.01.2011 r., na którą stawiłem się. Ku (...)

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę (...)

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

płuc ,od orzecznika zus dostałem trwałą niezdolność do pracy z czym się zgadzam ale zus odmówił mi świadczeń bo w ostatnim 10 leciu nie pracowałem ,mam tylko 14 miesięcy do emerytury (...)

 zmiana ustawy w kapitale poczatkowym 2012

zmiana ustawy w kapitale poczatkowym 2012

zmiana ustawy w kapitale poczatkowym 2012 Prawie 100% spoleczenstwa nie zdaje sobie sprawy o zmianie ustawy dot. sposobu naliczania kapitału poczatkowego. Ustawa ta weszla w zycie chyba w (...)

Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie

33 dni w ciągu roku ,później byłam na l4 które wypłacał mi zus 4 dni w pracy czy gdy dalej pójdę na chorobowe będzie mi wypłacał zus. stasia1964_1964 Mam pyt jestem w (...)

wstrzymanie emerytury

wstrzymanie emerytury

nie wiele czasu, aby wypowiedzeć pracę w takim okresie pozostaje tylko porozumienie stron.  tadek48 Odnośne przepisy: art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach (...)

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

zespole przyzmała stopień umiarkowany (umiarkowany st niepełn,= całkowita niezdolność do pracy w ZUS) Teraz moje pytanie, co mam zrobić. Jeszcze nie ma sprawy w sądzie, jeszcze nie (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

interesowało mnie tak bardzo, czy mam w/w. dokumenty i własnie w czerwcu sie rozchorowałam, pisemnie monituje pracodawce o wystaiwnie dokumentów RMUA co więcej nie mam aktualnej pieczatki (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela prawo-pracy.net (...)

Jaki fundusz emerytalny???

Jaki fundusz emerytalny???

. Jak się okazało w żadnej gazecie nie znalazłem przedstawianych mi rankingów. Co prawda przepisałem się do Nordea bo jako jeden z 2-ch funduszy przedstawili mi rzeczywiste rankingi. Proszę mi udzielić

Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

dzienny szpitala psychiatrycznego gdzie uczestniczyłam w codziennej psychoterapii. W rozpoznaniu lekarskim zostało napisane jako rozpoznanie: mieszane zaburzenia lekowo-depresyjne w związku (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

niego ZUS a potem będą go scigać :zus i komornik, bo to co zus tobie da, on bedzie musiał spłacać. Dowiedz sie w zusie, albo w Mopsie, tam panie są szkolone w tych (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zapytać, czy są w Polsce instytucje , które pomagają w spłacie zadłużenia w ZUS. Nie chcę , aby ktoś spłacił dług za mnie , ale pożyczył mi pieniądze , z możliwością (...)

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

został zatwierdzony (jest to wypadek przy pracy) w dniu 27.09.2006r., przez Zarząd firmy. Otrzymałam go wraz ze wszystkimi załącznikami z przesłuchań i zaświadczenia ze szpitala, w (...)

Zus wypłaca świadczenia po śmierci??

Zus wypłaca świadczenia po śmierci??

emerytury! Nie wypłaca Zus emerytur po śmierci, coś nie tak musiałaś zrozumieć. W końcu byłoby to całkowicie bezsensowne, bo ? jak zauważyłaś ? te pieniądze można by wówczas (...)

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

i nieskładkowych tj. przed dniem 1.08.1988 r. w którym to okresie posiada okres 5 letni składkowy i nieskładkowy , jak również braku wymaganego 5 letniego okresu składkowego i nieskładkowego (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

kwartału 2010 r., a te dane zostaną opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny nie wcześniej niż w połowie stycznia 2011 roku. czy zatem wiadomo już coś na ten temat? z góry dziękuję (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

. Świetna porada. Szczególnie, że jesteśmy w serwisie e-prawnik, a porada jak w serwisie e-love. Nie szukam nowego tatusia (chociaż dziecko by się ucieszyło) tylko logiki w tym całym (...)

Dług w zus z 2001-2005 po tacie.

Dług w zus z 2001-2005 po tacie.

10-11.2001, 07.2002-03.2003, 05.2003-01.2005r. w kwocie 6.152,94 zł plus odsetki liczone na dzień zgonu 12.05.2008r w kwocie 3.622,00 zł plus koszty upomnienia 8,80 zł -Fundusz PRacy (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ? Czy ktoś może słyszał o tym że mozna płacić mniejsza składkę na zus prowadząc działalność gospodarczą i to całkiem legalnie ponoć na podstawie art.9 ust.1-3 Ustawy z dnia (...)

jak napisac odwolanie od komisji lekarskiej

jak napisac odwolanie od komisji lekarskiej

Społecznych. ZUS ma na to 14 dni. W tym terminie może zgłosić zarzut wadliwości orzeczenia, zawiadamiając o tym fakcie osobę zainteresowaną. Odwołanie do sądu Podstawa prawna: - ustawa z (...)

1

2

3

4

5

...

9