zmiany2013 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ??? Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

mozliwośc zmiany kat. z E na D ? Mój kontakt adrian-marcin@wp.pl Z góry dziękuję. adrian.kruszelnicki Witam, mam podobną sytuację co poprzednicy. Mam 27 lat, jestem już zdolny do służby wojskowej, (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

zmian w zakresie postępowania dowodowego wprowadzonych nowelą KPC z dnia 16 września 2011 i kolejnymi ? nadal nowość czy już ugruntowana praktyka ? 1. Zmiany wprowadzone w zakresie postępowania I

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

zmian w zakresie postępowania dowodowego wprowadzonych nowelą KPC z dnia 16 września 2011 i kolejnymi ? nadal nowość czy już ugruntowana praktyka ? 1. Zmiany wprowadzone w zakresie postępowania I

Jak założyć partię polityczną ?

Jak założyć partię polityczną ?

miał jakiś wpływ na zmiany to dążył bym do nich z całych sił by poprawić życie w naszym kraju bo nikt się nie przejmuje tymi co chcą coś w życiu osiągnąć, gdzie zaczynali od przysłowiowego (...)

Zmiana imienia

Zmiana imienia

OKOLO STU ZLOTYCH MAM 40 LAT ZALURZMY ZE PRZISTACZM PRAWDE ODZWIERCIEDLENIA ZYCIA I SMIERCI I JAKO SWIETY WEDLE WIARY ZYJE PO SMIERCI TERZ JESTEM MOCNO WIERZACYM CZLOWIEKIEM CZY NA GROBIE BEZ ZMIANY

Zmiana nazwiska

Zmiana nazwiska

. W razie sądowego ustalenia ojcostwa sąd nadaje dziecku nazwisko w wyroku ustalającym ojcostwo. Jeśli dziecko ukończyło 13 lat, do zmiany nazwiska konieczna jest jego zgoda. Jeżeli ojcostwa nie

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać od płacenia. (pero) (...)

Zmiana nazwiska dziecka

Zmiana nazwiska dziecka

również się posiada. Co do zmiany nazwiska dziecka: zmiana nazwiska jednego z rodziców rozciaga się na małoletnie dzieci pod warunkiem, że drugi z rodziców wyraził na to zgodę, (...)

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany

. * Dostosowanie przepisów ustawy o VAT do PKWiU 2008. * Zmiany dotyczące zwolnienia przedmiotowego od VAT. * Zmiany w odliczaniu podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodów i paliwa do ich (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

:) Marcysia :) prawo-pracy.net tu jest wszystko Zmiany od 1 stycznia 2009 r. I. Zmiany w ustawie Kodeks pracy 1. Zmiana wymiaru urlopu macierzyńskiego Powołaną na wstępie ustawą znowelizowano (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

Pytanie brzmi, dlaczego muszę wypowiadać a nie odstąpić od umowy z powodu zmiany warunków przez drugą stronę? pyrda Czy uważasz za właściwe i zgodne z przepisami, że Regulamin przewiduje możliwość

Decyzja administracyjna zmiany klasyfikacji gruntow

Decyzja administracyjna zmiany klasyfikacji gruntow

pomyślnie tzn oniewaznieniem decycji zmiany klasyfikacji gruntow i przywróceniem stanu z przed zmianami, niestety Starosta nie chce przywrócić stanu sprzed zmiany czyli Gruntow rolnych z Ls na (...)

Czy zaakceptowano zmiany w 95 roku?

Czy zaakceptowano zmiany w 95 roku?

za istotne i nakazująca staranie się o zmiany w decyzji. Sprzedaję budowę i mam pytanie czy w 95 roku te zmiany zostały zaakceptowane i decyzja jest ważna, a nowi inwestorzy mogą ją przepisać (...)

Zmiany w kracie nauczyciela.

Zmiany w kracie nauczyciela.

by pracowac w zawodzie. Ja jednak bardziej niz ona interesuje sie tym jakie zmiany dotykają jej zawodu. Wiem że mają nastąpić zmiany. Dziś MEN przedstawia propozycje zmian w ustawie Karta Nauczyciela, (...)

Gwałt będzie ścigany z urzędu!!

Gwałt będzie ścigany z urzędu!!

Gwałt będzie ścigany z urzędu!! Nowelizacja kodeksu karnego wprowadzi pewne zmiany. Do ścigania za gwałt nie będzie konieczny wniosek ofiary, wystarczy samo zawiadomienie. Inne zmiany które

Zmiany w prawie podatkowym 2014

Zmiany w prawie podatkowym 2014

Zmiany w prawie podatkowym 2014 Witam, Jakie nadchodzą zmiany w nowym roku? ktoś wie może? Biuro rachunkowe - warto zajrzeć, tak swoją drogą... Jeżeli chodzi o zmiany w podatkach (...)

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011 Witam Mam pytanie czy są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks pracy w nowym roku 2011 jeśli macie potwierdzone informacje prosze piszcie z góry dziękuję

Zmiany w przepisach o zgromadzeniach pod zamieszkach w Warszawie.

Zmiany w przepisach o zgromadzeniach pod zamieszkach w Warszawie.

nie i jak tu komuś w czape przywalić. olgierd80 uważam że zmiany powinny być i to poważne. kary powinny być bardziej egzekwowane ponieważ nie chodzi tutaj o surowość prawa ale o jego wprowadzanie (...)

Zmiana nazwa ulicy a dowód

Zmiana nazwa ulicy a dowód

dowodzie osobistym, z wyjątkiem zmiany nazwy organu wydającego". W tym przypadku dane zawarte w dowodzie, czyli nazwa ulicy, ulegną zmianie. więc wymiana chyba będzie potrzebna. Czy mam rację vittomi

taryfikator mandatów 2012

taryfikator mandatów 2012

, czy wasz taryfikator tutaj http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html przewiduje wszystkie zmiany, bo wydaje mi się że miało byc ich zdecydowanie więcej... (...)

Nowy kodeks pracy 2012 .

Nowy kodeks pracy 2012 .

można wykorzystać zaległy urlop! Zmiany dotyczą dodatkowego urlopu, którego wymiar zwiększa się w nadchodzącym roku o dwa tygodnie. Nie weim zabardzo jak mają się zmiany w części podstawowej... (...)

Zmiana nazwiska na nazwisko obcobrzmiące

Zmiana nazwiska na nazwisko obcobrzmiące

posady". Więc jeśli mam powyższe uzasadnienie, istnieje możliwość zmiany nazwiska w Polsce? Proszę o pomoc :) AM Zasady zmiany nazwisk i imion reguluje ustawa z 17.10.2008 r. o zmianie imienia (...)

Były wspólnik zwleka 12 miesiecy ze zgłoszeniem zmian w KRS...

Były wspólnik zwleka 12 miesiecy ze zgłoszeniem zmian w KRS...

tj. zmiana udziałowca i zmiana w zarządzie spółki nie są wprowadzone do KRS. Po roku od dokonania zmiany moje nazwisko widnieje w aktualnych wypisach z KRS jako udziałowiec i członek zarządu

Nowy zarząd zwleka z wpisem do KRS od roku! co mogę zrobić?

Nowy zarząd zwleka z wpisem do KRS od roku! co mogę zrobić?

. zmiana udziałowca i zmiana w zarządzie spółki nie są wprowadzone do KRS. Po roku od dokonania zmiany moje nazwisko widnieje w aktualnych wypisach z KRS jako udziałowiec i członek zarządu. Trzykrotnie

czy mogę liczyć na podwyższenie?

czy mogę liczyć na podwyższenie?

wysokosci alimentow, od zmiany sytuacji finansowej rodzicow, od zmiany zapotrzebowania srodkow na utrzymanie dziecka. Reasumujac sad bedzie rozpatrywal zaistniale zmiany od ostatniego wyroku (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

przeprowadzenie rur co do mojej piwnicy teraz żąda ich likwidacji ja załatwiłam zgodę na przerobienie rur przez klatkę ale mam wątpliwości czy sasiad ma prawo do zmiany decyzji Gabicza mam (...)

Nazwisko dziecka

Nazwisko dziecka

przypadku, to nie ma podstaw do zmiany nazwiska dziecka. Jedyna furtka to pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca dziecka i wtedy możliwa jest zmiana nazwiska bez jego zgody poprzez przysposobienie dziecka

zmiany w ulgach podatkowych

zmiany w ulgach podatkowych

uldze internetowej proponuje Ruch Palikota i PSL. Wszystko wskazuje na to iż zmiany będą konieczne i kropka. Jak dla mnie bez zmian albo z niewielkimi pozostaną ulga internetowa i rodziny. No to teraz

Prawo pracy nowe zmiany??

Prawo pracy nowe zmiany??

Prawo pracy nowe zmiany?? Witam, Czy orientuje się może ktoś jakie nowe zmiany mają wejść w życie w prawie pracy od tego miesiąca? Gdzie w ogóle można znaleźć ważne zmiany które (...)

1

2

3

4

5

...

43