zmiany w zus od 2012 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

wyrejestrować itp. W Zusie w Zabrzu babka od razu chciała mnie zarejestrować i na szczęście tego nie zrobiłam bo byłabym liczona z niskiej podstawy. W rozpaczy pojechałam do (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pewnym problemem, który mnie męczy. Zacznę od naświetlenia sytuacji, mianowicie pracuje w pewnej firmie od 10 miesięcy od początku tego roku jestem na chorobowym (czyli leci mi (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczym płatnym na pierwsze dziecko do końca lipca 2009. W maju 2009 urodzę drugie dziecko i będę pobierać zasiłek macierzyński z Zus-u. Czy w związku z tym utracę płatny wychowawczy (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

dla swojej zony i dzieci, mieszkam teraz w stanie surowym, moj syn w czasie tej "nieformalnej separacji" mial przerwy w "widzeniach" nawet 9 miesiecy!! prosze moje Panie o pomoc, skoro jestescie (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

kwota zmniejszająca podatek, tj. 556,02 zł). Ponad 85.528 zł podatek wynosi 14.839,02 zł plus 32% od nadwyżki ponad kwotę 85.528 zł. maja5 Ile mają wynosić progi podatkowe w następnym roku? (...)

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

opłacane były w tamtym czasie składki w ZUS. ulisia21 też miałem wypadek w pracy, początkowo sam chciałem pozałatwiać sprawy odszkodowania, ale w końcu zdecydowałem (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

palanta. UC na w dupie, że umowa jest lipna. mrozowskim Witam kupiłem auto od turka w niemczech jednak dostałem tylko od niego 2 brify bez rachunku, znajomy mi robił dalsze papiery (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

należał? alutka8 No ja tam nie wiem, masz w sumie ziemie na której zarabiasz. Ale nie masz pracy. A pytałaś się o to w ZUS\'ie czy nie? Jak dzierżawa jest nie wielka, to może udostępnij (...)

Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

? byłem w podobnej sytuacji w ubiegłym roku. W pracy miałem wypadek w nastepstwie niego wystąpil zawał z kótrego to nie zdawałem sobie sprawy ze już mnie dopadł i (...)

Zaległości finansowe pracodawcy wobec ZUS, OFE oraz w stosunku do pracownika

Zaległości finansowe pracodawcy wobec ZUS, OFE oraz w stosunku do pracownika

Zaległości finansowe pracodawcy wobec ZUS, OFE oraz w stosunku do pracownika Witam serdecznie. W dniu wczorajszym otrzymałem drogą listową z ZUSu dokument z zestawieniem wszystkich składek (...)

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

Krakowie, która może pomóc przeprowadzić "krok po kroku" w dochodzeniu odszkodowania nie tylko z powodu wypadku w pracy, ale także innych: komunikacyjnych, samochodowych. Mnie osobiście pomogli (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

będą wzrastać ale nie w takim tempie jak w tym roku, który był najsłabszy od 20 lat? NSZZ Solidarność zdaje się jeszcze w tamtym roku wysyłało coś do sejmu związanego z (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

apelacja (w terminie 14 dni od otrzymania uzasadnienia, o które musisz wystąpic w terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku). W apelacji mozesz powołac się na Art 135 Kodeksu Rodzinnego (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o (...)

Wysokość składek zus 2012

Wysokość składek zus 2012

Wysokość składek zus 2012 Chciałem się zapytać o zmiany związane ze składkami ZUS, które mają zostać wprowadzone od przyszłego roku-2012. Głównie chodzi mi o składkę (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

nie płacenia pełnej kwoty alimentów skoro się odwołał od wyroku ? ? bardzo proszę o pomoc kedziorek092 Wysokość alimentów zasądzonych przez sąd zależy od paru rzeczy, między (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

praktycznie jest tylko w wykłady w domu kupę kilometrów od domu w sumie mamy trójkę dzieci jedno moje z pierwszego związku. Kiedy się poznaliśmy nie planowaliśmy już powiększać (...)

zaległości wobec ZUS ...

zaległości wobec ZUS ...

po za uzupełnieniem braków . Problem pojawia się też w stosunku do Urzędu Skarbowego gdyż w programie PŁATNIK zaznaczając samą zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych przy (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

, z jakich przyczyn popadli w niedostatek. Niemniej ustawodawca dla osób, które znalazły się w tego rodzaju sytuacjach również pozostawił furtkę w dodanym przez ustawę nowelizacyjną (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

brat nie pełnoletni wtedy dostał alimenty w wysokości 250 zł ojciec był w tym czasie w więzieniu i nawet tam nie podjął pracy żeby płacić na swoje dziecko mama nie poszła do komornika (...)

Zmiana nazwiska

Zmiana nazwiska

Stanu Cywilnego czy (o zgrozo) w sadzie? Z gory dziekuje za rade. (dulka) Jak najbardziej jest to możliwe. Do wniosku trzeba dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa. W sprawach tych rozstrzyga (...)

Wały zus w 2012.

Wały zus w 2012.

Wały zus w 2012. Witam Nazywam sie Mateusz. Chciałbym się dowiedzieć czy można mieć mały ZUS w 2012 po raz drugi jeżeli nie minęło 5 lat od zakończenia (...)

taryfikator mandatów 2012

taryfikator mandatów 2012

wydania : motofinanse.pl/wzory/Punkty.pdf oldek najnowsze zmiany taryfikatora z połowy czerwca 2012: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/nowy-taryfikator-mandatow.html pimiolek (...)

Zmiany w kodeksie pracy 2012 odciążą pracodawców?

Zmiany w kodeksie pracy 2012 odciążą pracodawców?

pozdrawiam. Od 1 stycznia 2012 roku, wchodzą zmiany dotyczą przede wszystkim kwestii urlopu wypoczynkowego oraz obowiązków pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. (...)