zmiany w ustawie o vat od 01.04.2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

powyższego postu otrzymuję regularnie prośby o pomoc w w/w temacie. Proszę wszystkich piszących do mnie o szczegółowy opis sytuacji z podaniem wszystkich okoliczności (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

moge zrobic w tej kwestii??? Aga Chodzi mi tylko o tą konkretną sprawę twojej koleżanki o której pisałaś w poście z 27.07.2015 "Moja koleżanka po macierzyńskim nie dopełniła (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego, w razie przyjęcia na wychowanie dziecka w wieku do ukończenia 7 lat albo odpowiednio 10 lat, ulega wydłużeniu do 9 tygodni. II. Zmiany w Ustawie z dnia (...)

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

musi złożyć pozew o alimenty od ojca? Czy sama musi brać udział w rozprawie w sądzie? On sam nigdy nie zapłaci dobrowolnie ani grosza bo od 2 lat od niego nic nie (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

rozporządzeniu oraz w ustawie o podatku od towarów i usług nie regulują terminu do wystawiania faktur korygujących. Jednocześnie art. 112 ustawy o podatku od towarów (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT), 3) zmiany dotyczące zwolnienia przedmiotowego od podatku, 4) zmiany w odliczaniu podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodów i paliwa do ich napędu, 5) zmiany (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

mówiący o możliwościach zwrotu kosztów przejazdu, a także zwrotu kosztów zakwaterowania. Wcześniej przepis ten był zawarty w rozporządzeniu, teraz znalazł (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

miasta jaroadi11 Witam .Moja mama jest od 40 lat głównym najemcą w mieszkaniu komunalnym (nie wykupionym) ja tam jestem od początku zameldowany.Lecz mieszkam z żoną też w mieszkaniu (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

, zwykle chodzi o pieniądze. O ile sam nigdy nie miałem okazji sięgnąć po narkotyki "miękkie" czy "twarde" (pewnie także z powodu Sztaudyngerowskich trzech "O" - braku okazji, odwagi, (...)

VAT-25

VAT-25

Administracyjnego w Krakowie, ul. Rakowicka 10, 31-511 Kraków, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący (...)

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów Witam, czy zmiany w ustawie o podatku VAT dotyczące odliczenia maksymalnie 6 tyś zł oraz zmianach w odliczaniu (...)

Vat od ciężarówki

Vat od ciężarówki

przejściowe w ustawie o VAT mówiące o zachowaniu prawa do odliczenia dla tych, którzy zawarli umowę przed 1 maja 2004. PS. Jestem w podobnej sytuacji. Uważam, że (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kurator z uwagi na specyfike zadań ma nienormowany czas pracy. Wykonuje swoje obowiązki w godzinach od 6 do 22-ej.W zależności pod sytuacji również w soboty i niedzielę. Wynagrodzenie (...)

VAT: Czy twórcy pracujący na zlecenie powinni być opodatkowani?

VAT: Czy twórcy pracujący na zlecenie powinni być opodatkowani?

powariowali? Przecież twórca nie musi prowadzić działalnośći gospodarczej, a kto w ustawie o VAT jest wyraźnie napisane, że podatnikami VAT są osoby prowdzące działalność (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

sfabrykowanej na ten cel dokumentacji, że pytano go o zdanie (tyle, że o tym nie wie). >czy ZZN może mieć stałe pełnomocnictwa do działań wychodzących po za >zwyczajne działania bo (...)

Jak założyć partię polityczną ?

Jak założyć partię polityczną ?

które na pewno są w Polityce co jest śmieszne. Powinny zostać podjęte zmiany w ogóle w konstytucji, nie znam się aż tak dobrze na tym ale wiem że przez dzisiejsze obowiązujące (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

barier administracyjnych, zmieniającą ustawę o świadczeniach rodzinnych. tadeusz 54 Witam i proszę o radę, o pomoc! Już jestem po rozwodzie od dzisiaj - dostałam papiery. Ale (...)

rewolucja VAT

rewolucja VAT

? Prawo o miarach ustawy. Została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 64, poz. 332. Czy mógłby mi ktoś w takiej \"pigułce\" przedstawić najważniejsze zmiany w ustawie? Co (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

mówi, iż w przypadku upadłości spółdzielni, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego przekształca się w odrębną własność. Owszem jest taki zapis w artykule 17 (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

praktycznie jest tylko w wykłady w domu kupę kilometrów od domu w sumie mamy trójkę dzieci jedno moje z pierwszego związku. Kiedy się poznaliśmy nie planowaliśmy już powiększać (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

mieszkania bez żadnego komentarza . Jak w życiu bywa to prezesi decydują o naszych mieszkaniach już w najbliższym czasie Sejm podejmie ustawę o nowym prawie spółdzielczym . Jeżeli (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

zmiany w przepisach, które zrzucały na byłych małżonków sprawę podziału mieszkania. Wystąpiłam do sądu o rozkwaterowanie nas oraz o przyznanie mi mieszkania ( w międzyczasie (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

zgodnie z wyliczeniami za m2 to czy ta uchwała jest w ogóle zgodna z ustawą o Własności lokalowej i czy na tej podstawie, ja mogę domagać się sądownie o ponowne przeliczenie moich (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej (...)

Zakup auta z tzw

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

uprzesz to mozesz zdazyc jeszcze w tym roku. [/cytat] Witam, decyzja o udzieleniu leasingu w EFL może być wydana nawet w 24 godziny. Jeżeli znajdzei Pani konkretny model samochodu, (...)

Kiedy staje się płatnikiem VAT

Kiedy staje się płatnikiem VAT

Kiedy staje się płatnikiem VAT Założyłem wniosek o rejestrację spółki z o.o. w KRS i złorzyłem do urzędu skrbowego druki NIP-2 i VAT-R., otrzymałem numer REGON. Od (...)

1

2

3

4

5

...

33