zmiany w kpa 2011- dziennik ustaw z 2010r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011 Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została (...)

windykacja oc

windykacja oc

wszystkie istotne dla Pana stanu faktycznego akty prawne, w tym powołana przez Pana ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm.).Z poważaniem Zespół (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 r. (...)

 DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126 Rozporzadzenie Prezesa Rady Ministrow zdnia 5 stycznia 2012r. zmieniające rozporządzenie wsprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych zmienia (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie (...)

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

termin: 17 czerwca 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 - 16:00 wykładowca: Joanna Ćwik?Bielińska ? Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, wykładowca z wieloletnim doświadczeniem (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

- będzie musiało być zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia z 14 września 2010 r. Pisemny wniosek o becikowe trzeba złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok SN (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

. Przedsiębiorca Od ponad roku współpracuję z Firmą Veriv S.A. Szybko i skutecznie ściągają należność od dłużników. Firma swoją siedzibę ma w Wrocławiu ja natomiast mieszkam w (...)

Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

dokumentować na piśmie (umowa, zmiany umowy, odstępstwa od projektu, płatności etc.) Tu przyda się współpraca z prawnikiem. 2. Prowadzenie działalności w formie spółki z (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

monika33 Zachecam Cie do lektury: 1. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 10 października 1975 r. w sprawie warunków odpowiedzialności materialnej pracowników (...)

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna treść dokumentu można pobrać ze strony: http://msp.money.pl/akty_prawne/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

, co zrobić w mojej sytuacji? znajomi z zagranicy pytali mnie, czy skoro jesteśmy w unii, to mam więcej możliwości-ktoś mi pomoże... z tym, że pojęcia nie mam, gdzie szukać (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

UZUPEŁNIEŃ W SEIOM MIEŚCIE.ALE ONI POWIEDZA CI TO W WKU.KOMENDANT W CIĄGU TYGODNIA ODPISUJE CI I PRAWDOPODOBNIE WZYWA CIE NA PONOWNA KOMISJE.I TO CZY ZAMIENI CI Z D NA A ZALEZY GŁOWNIE (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

materiału dowodowego w ramach systemu dyskrecjonalnej władzy sędziego. Wykłady tematyczne połączone są z odpoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu. Uczestników zapraszamy do skorzystania (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

materiału dowodowego w ramach systemu dyskrecjonalnej władzy sędziego. Wykłady tematyczne połączone są z odpoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu. Uczestników zapraszamy do skorzystania (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

całkowicie się z wami dziewczyny zgadzam wysyłałysmy emeila do centrali z podpisami dziewczyn z punktów z naszego miasta. Niestety też nie przyjmuję do wiadomości że mam pracować (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

Presco w pozwie do sądu stwierdziła że nie ma konieczności powiadamiania mnie o złożonym pozwie. Pozew ten otrzymałem z sądu w jednej kopercie razem z nakazem zapłaty. Proszę (...)

instrukcja kancelaryjna

instrukcja kancelaryjna

18/12/1998 w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla zespolonej administracji rządowej?? Czy może o jakieś inne przepisy ?? Witam, istnieje nowa instrukcja kancelaryjna z 2011 roku, może (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

urlop i godziny nadliczbowe

urlop i godziny nadliczbowe

takiego rozstrzygnięcia. Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 2 poz. 14 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych (...)

Eutanazja

Eutanazja

wspomnianej powyżej Holandii, została zalegalizowana również w Luksemburgu (od 2009r.), Belgii (od 2002r.),Albanii (od 1999r.). W określonych przypadkach jest legalna również (...)

1

2

3

4

5

...

18