zmiany w kodeksie drogowym od 1 marca 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

:) Marcysia :) prawo-pracy.net tu jest wszystko Zmiany od 1 stycznia 2009 r. I. Zmiany w ustawie Kodeks pracy 1. Zmiana wymiaru urlopu macierzyńskiego Powołaną (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pytanie ile urlopu mi sie nalezy? zaczałem swoja pierwsza prace w czerwcu 2004r pracowałem do sierpnia 2005, od wrzesnia 2005 do grudnia 2008 pracowałem w anglii, a od lutego (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pełne prawo do alimentów od twojego ojca. Musisz sama jako pełnoletnia już osoba złożyć pozew w 2 egz. do właściwego Sądu Rejonowego. Pozew jest bezpłatny. Wzory pozwów (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

informacje. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje ze postepowanie sądowe trwa 1 rok w I instancji i 6m-ca w II instancji. Jak równiez i spraw finansowym bym za bardzo nie naciągał, ponieważ (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

chorobowe??? anita prawo-pracy.net Zatrudniłam się w firmie 29 lipca 2010r .W pracy w czasie zmiany nocnej skręciłam kostkę w stawie skokowym i doszło do przerwania (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. W (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

wynagrodzenie za prace praktykanta w wkacje?? ju***** prawo-pracy.net Za prace praktykanta w wakacje jest takie samo wynagrodzenie jak dostajesz w ciągu roku szkolnego.... W drugiej (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

100 ZŁ. (PRACOWAŁAM W SOBOTY OD 14:00 DO 24:00 A W NIEDZIELĘ OD 10:00 DO 22:00) PO MINIONYM WEEKENDZIE ZADZWONIŁ DO MNIE PRACODAWCA ( OCZYWIŚCIE PRACOWAŁAM U NIEGO NA CZARNO NIE (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

odpowiedzieć na kilka kwestii, które pojawiły się w tym wątku dotyczących firmy P.R.E.S.C.O. 1. P.R.E.S.C.O. jest legalnie działającą firmą w Polsce już od 1998 roku zarejestrowaną (...)

WSFiZ - opłata za edukacje, sprawa w e-sądzie

WSFiZ - opłata za edukacje, sprawa w e-sądzie

związku z powyższym do zapłaty pozostała kwota w wysokości 500,00 zł, płatna w terminie do: 09.09.2016 r. Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do umowy pkt. 4e Strony ustalają, że (...)

prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

lokalny. Tak więc na posesji - terenie prywatnym, na którym nie wystepują powyższe czynniki nie może być stosowany art.87.§ 1. Tak więc do czasu zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym (...)

zabrane prawko a motorower

zabrane prawko a motorower

miesiacach(na 2 lata zostal nalozony zakaz) mozna sie warunkowo zwolnic od kary? pozdrawiam, Kmail5 jestem w podobnej sytuacji luko19911 jestem w podobnej sytuacji, zabrali mi prawo jazdy za (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

traktować, wymuszać i narzucać swoje widzimisię monia Witam.Pracuję w belgijskiej firmie od 9 lat .Zaczynałem pracę jako jedyny technik w obecności dwóch sekretarek I inżyniera który (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

donata771 Witam mam następujący problem, zostały mi przyznane alimenty w 1989 lub 90 r. i były podane w pewnej kwocie która teraz nie jest nic warta ponieważ było to podane w (...)

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

- w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, kontrola publicznego transportu zbiorowego - w zakresie określonym w art 45 ust 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

Drogowym. Ja twierdzę,że w miejscu mojego rzekomego wykroczenia występuje linia P-3,a nie P-2 i oznaczona jest w kodeksie drogowym jako "linia jednostronnie przekraczalna" (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany! Czy orientujecie się może, jakie zmiany nastąpią w uzyskiwaniu prawa jazdy w przyszłym roku? czy wydłuży się ilość godzin, które (...)

Projekt zmian w kodeksie drogowym - zimówki obowiązkowe!!

Projekt zmian w kodeksie drogowym - zimówki obowiązkowe!!

Projekt zmian w kodeksie drogowym - zimówki obowiązkowe!! Już w tym roku za jazdę bez zimowych opon możemy zapłacić wysoki mandat. Kierowcy będą mieli obowiązek jazdy na zimowych (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

od pięciu lat w separacji. Nie mieszkam z żona, ja wychowuje naszego 12-letniego syna. Ona jest w Polsce, ja z synem w Niemczech. Chce złożyć pozew o rozwód. Jak długo bede czekał (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

września 2015 r, z dniem 1 września 2017roku , w tym okresie miałam 1 dzien urlopu bezpłatnego. Czy 1 września 2017r będę miała przepracowane równe 2 lata czy (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kurator z uwagi na specyfike zadań ma nienormowany czas pracy. Wykonuje swoje obowiązki w godzinach od 6 do 22-ej.W zależności pod sytuacji również w soboty i niedzielę. Wynagrodzenie (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

ojca i czasem coś od babci. W związku z tym że mam napiętą sytuację w domu, wykonuję większość prac domowych, nie dostaję nowych ubrań a pieniądze które otrzymuję (na szczęście) (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

w tym dniu przyszedłem dosyć zmęczony, na ogół starałem się sumiennie wykonywać swoją pracę. "Art. 52. § 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika (...)

1

2

3

4

5

...

44