zmiany emerytur dla kobiet z 40 letnim stażem w 2011roku. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sprawie urlopów dla poratowania zdrowia dla nauczycieli. Zgodnie z tym rozporządzeniem do lekarza trzeba iść z 3 egzemplarzami, które lekarz wypisuje. Jeden dla siebie, drugi (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

rozumiem Twój problem i doskonale wiem jakie są koszty utrzymania w Warszawie. Byle kawalerka kosztuje 800-1000, w ktorej przeciez nikt Cie nie zamelduje. Nie mozesz w zwiazku z tym (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

:30 na budowę i tak w każdy dzień tygodnia nawet w soboty i w niedziele. Żona w tym czasie urodziła drugie dziecko. Po 3 latach takiej harówki wprowadziliśmy się. Przez półtora (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

sprzeczne z dobrem dziecka. W opiece wspólnej nie różnicuje się rodziców na lepszych i gorszych przez ustalanie miejsca zamieszkania przy którymś z nich jedynie ustala czas w (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

najmniej 55 lat w przypadku kobiet, ? co najmniej 60 lat w przypadku mężczyzn. Kolejnym wymogiem jest udowodnienie okresu uprawniającego do emerytury, który wynosi: ? 20 lat dla (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

chciała kobieta. I jakoś nikt tego nie widzi równouprawnienie ale zawsze z zachowaniem przywilejów dla kobiet. I tak to niestety jest. witara I jeszcze jedno dla zatrzeczewionych (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

,który chce sobie wymienić na motor (oczywiście wszystko z wyższej półki!!) to tylko niektóre z jego bogactw.My natomiast miesiąc w miesiąc z sercem w gardle myślimy,czy (...)

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

udało z czego się cieszę. Amatorski Tak naprawdę ludzie w wiekszosci przypadkow rozwodzac sie nie umieja ze soba dogadywac sie w najprostszych sprawach. Uwazam wiec ze w kazdym (...)

Chcę się rozwieść

Chcę się rozwieść

Holandii,bo ponoc tam nie bylo dla niego pracy. Zalatwilam mu wszystko..nawet pieniadze...zeby tylko sie go pozbyc z domu...Wyjechal..w kwietniu...A ja w czerwcu sie spakowalam i wrocilam (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

sie ( z emerytury). Od lipca mama z babcia sa zmuszone wyprowadzic sie i ja zostaje w tym momencie bez srodkow. Czy jest mozliwosc dotacji z panstwa ( jakich?) i jak wyglda w (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

od września = 5 dni w związku z tym że pracuje Pan w niepełnym wymiarze czasu pracy (tj 5 a nie 8 godzin) urlop przelicza sie na godziny czyli: 5 dni * 8 godzin = 40 godzin w (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

mysla o pracy, ale nie w rodzinnym Cebu. Dla nas Polakow sytuacja jest lekko skomplikowana gdyz wszelkie sprawy musza byc zalatwiane przez Ambasade RP w Bangkoku. Konsulat w Manili jest (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

myslisz ze inny bedzie lepszy? w moim przypadku zona sprzedala swuj zwiazek jak dziwka gdyz jej matka zawinela kase po bylym mezu z niemiec a ja z nia nigdy nie zylem w dobrych stosunkach (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

jak godzinami siedzielismy po ciemku w lazience (tylko tam byl zamek w drzwiach), czekajac az mama wroci z pracy. Ulozylismy sobie zycie, ja z bratem i rodzinami mieszkamy w (...)

KONTAKTY Z DZIECKIEM

KONTAKTY Z DZIECKIEM

najlepiej i jak najwiarygodniej wypaść w oczach psychologów, którzy będą z Tobą rozmawiać. W praktyce orzeczenie sądu pokrywa się niemal z opinią RODiK. A tak w ogóle (...)

ALIMENTY - PROSZE O POMOC

ALIMENTY - PROSZE O POMOC

i jeszcze się obnosi z tym ile zarabia. Od 2002 roku dostałam od niego około 2000 zł, a ma zasądzone 400 miesięcznie i co Ty na to? Mało tego, teraz kombinuje jak by te pieniądze z (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wcześniej.Teraz myślę że jak będę w ciąży pierwsze co to pójdę na l4 aby nie kusić losu.pracuje w sklepie z odzieżą dla dzieci.super praca ale niestety nie dla kobiety (...)

Slub pomiedzy Polka i Arabem

Slub pomiedzy Polka i Arabem

mnie to wszystko jest dziwne... Jak mam to rozumieć?Czy tak ma wyglądać moje życie jako żony Araba?Nie ,to nie dla mnie... M alimenty.pl Mysle ze kazda z kobiet bedeaca w zwiazku (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

winie? Marzena Lepiej nie chwal się tym,że leczysz się psychiatrycznie w Sądzie.Mąż to napewno wykorzysta w Sądzie.Jeżeli macie dzieci ,to moze Ci je odebrać.Złóż pozew o rozwód z (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

fakt, iż przekonani o przychylności dla bogatszych są w dużej mierze najlepiej zarabiający Polacy. W 1975 roku za uprzywilejowane w sądach osoby Polacy uważali przede wszystkim (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

. Przedsiębiorca Od ponad roku współpracuję z Firmą Veriv S.A. Szybko i skutecznie ściągają należność od dłużników. Firma swoją siedzibę ma w Wrocławiu ja natomiast mieszkam (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

koleżanka, która rozwód brała w zeszłym roku. Donika36 Ja polecam adwokat Grażynę Grochowską. Nie wiem jak w rozwodach ale w sprawach majątkowych to według mnie to bardzo (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. Z (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

usystematyzowaniu wiedzy i polepszeniu warsztatu zawodowego. DATA i CZAS: Szkolenie odbędzie się w dniach:4-7 września 2014 roku. (razem 21 godzin po 40 min.) PROWADZĄCA: SSA Zbigniew (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

usystematyzowaniu wiedzy i polepszeniu warsztatu zawodowego. DATA i CZAS: Szkolenie odbędzie się w dniach:4-7 września 2014 roku. (razem 21 godzin po 40 min.) PROWADZĄCA: SSA Zbigniew (...)

Praca w sądzie

Praca w sądzie

zalezy Ci na urlopie wypoczynkowym w dogodnym dla ciebie terminie, bądź na dniu wolnym w nagłych wypadkach, jeżeli lubisz pracę podporządkowaną, w napięciu i stresie, jeżeli (...)

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

ALIMENTY W POLSCE I TUTAJ?W UK. STWIERDZONO ZE MAM OBOWIAZEK PLACENIA ALIMENTOW PONIEWAZ MOJA EKS MIESZKA W UK Z DZIECKIEM A JA TUTAJ PRACUJE A W POLSCE ZASADZONO PONIEWAZ JESTESMY (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

w powyższej sprawie. i piszesz uzasadnienie abby26 Kolejny wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. Zwracam się z prośbą o zwolnienie mnie z kosztów sądowych w wysokości....zł- (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

zadłużenia odbyła się sprawa w sądzie. Co z przedawnieniem w mojej sytuacji? Jan W 2001 R ZAŁOZYLEM KONTO BANKOWE W PKO S.A. TYM Z BYCZKIEM DOSTAŁEM LIMIT NA KARCIE (...)

1

2

3