zmiany dla prowadzących działalność gospodarczą w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód miał (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na (...)

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą Jestem właścicielem mieszkania w kamienicy. Istnieje w naszej kamienicy konflikt interesów mieszkańców i prowadzących działalność (...)

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!!

Składki ZUS 2011 - wzrost o blisko 560 zł !!! Składki na ubezpieczenia społeczne obliczą osoby prowadzące działalność gospodarczą. Uznaje się za nie: * osoby prowadzące pozarolniczą (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Wysokość składek zus 2011 dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą Jaka jest wysokość stawek ZUS dla osoby prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą? (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

:-) (uśmieszek NIESZYDERCZY ponownie dla Pana :-)) Pozdrawiam, Tomasz Piotrowski, P.R.E.S.C.O. PvB odnosnie "do konca swiata" w swieta czytalismy w pewnej gazecie o facecie zaszczutym przez (...)

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

stwierdziłem że w roku 2010 nie przekroczyłem limitów sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gosp.. Jednak w roku 2011 w lipcu nastąpiło (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jednorazowo roku. Do okresu siedmioletniej pracy w szkole, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż (...)

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

zus składka zdrowotna 2011 - JEST JUŻ KOMUNIKAT GUS !!!

miesięczna podstawa wyniesie 2704,31 zł. 9% z tej kwoty do wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne. Wynosi ono w tym roku 243,39 zł. W 2010 roku składka zdrowotna dla prowadzących (...)

Zus w 2011

Zus w 2011

Zus w 2011 O ile wzrośnie składka zus dla prowadzących działalność gospodarczą? wyczytałem że będzie to blisko 560zl? czy to prawda?

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

się właściciela tylko użytkownika pojazdu, chociaż w znakomitej większości przypadków użytkownik jest zarazem właścicielem, jednak US nie znają przepisów niemieckich (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

problemu. bozena rudi.102@op.pl 0305 Witam, błagam kogoś o pomoc. Prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą w latach 2006 do 2012r. w międzyczasie z powodu choroby matki (...)

odszkodowanie za zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy - wątpliwości

odszkodowanie za zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy - wątpliwości

spółkach osobowych lub kapitałowych prowadzących działalność konkurencyjną, w tym w spółkach, będących kontrahentami Pracodawcy, za wyjątkiem nabywania lub obejmowania w (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

waszą działalność gospodarczą, wy z kolei powinniście zarejestrować się jako bezrobotni. Nie ważne jest to ile zasądzi wam sąd alimentów, w tym Twoim przypadku wek20, jak i w (...)

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011

Składki ZUS 2011 Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! Ile wynosza (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

alimenty od jego ojca. Płacił różnie, nie dotrzymywał terminów, płacił w ratach, stoczyliśmy kilka wojen w sadzie o wysokość alimentów, odwoływał się, sąd mu alimenty obniżał. Kilka (...)

Przekształcenie własności gruntu w prawo własności a działalność gospodarcza

Przekształcenie własności gruntu w prawo własności a działalność gospodarcza

poprzedzających dzień otrzymania niniejszego wezwania, niezależnie od jej wartości lub kopie posiadanych zaświadczeń o uzyskanej pomocy de minimis - w przypadku, gdy przedsiębiorca w ciągu (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

, czy nie, na dziecko i w jakim ono jest wieku. W drugim zdaniu ile uważacie,że powinniście dostawać, by było dla dziecka dobrze i może jeżeli chcecie to miasto, województwo,lub region (...)

Studenci i ZUS

Studenci i ZUS

roku życia, nie ważne czy studia dzienne czy zaoczne. W tym przypadku nie opłaca żadnych składek, nawet zdrowotnej. W momencie jeżeli student ma umowę o pracę lub prowadzi działalność (...)

Komentarz do Ustawy o działalności leczniczej wydany przez Wolters Kluwer Polska

Komentarz do Ustawy o działalności leczniczej wydany przez Wolters Kluwer Polska

Komentarz do Ustawy o działalności leczniczej wydany przez Wolters Kluwer Polska Regulacje zawarte w Ustawie o działalności leczniczej, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku, są kluczowe (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

pracodawcę umowy: "Umowa o zakazie konkurencji - w czasie trwania stosunku pracy zawarta w dniu ....... pomiędzy ....... a pracownikiem .......... I 1. Zgodnie z art 101 KP Pracownik zobowiązuje (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

praktycznie jest tylko w wykłady w domu kupę kilometrów od domu w sumie mamy trójkę dzieci jedno moje z pierwszego związku. Kiedy się poznaliśmy nie planowaliśmy już powiększać (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ?? Najniższa krajowa 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto, tj. w 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. tak więc: * (...)

Pomoc prana dla firmy

Pomoc prana dla firmy

jego kancelarię AUDENS. Duża wiedza i ogrom zaangażowania a również angażują się w sprawy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jak i spółek (...)

ZUS 2011 - zmiany ?!

ZUS 2011 - zmiany ?!

? chciałabym się dowiedzieć, czy zajdą jakieś zmiany w/w pytaniach na rok 2011??

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

Jak przedtawia się opłacenie składki zdrowotnej ZUS za 1 dzień grudnia 2011 .Zawieszając działalność

działalność gospodarczą(jestem emerytem) w m-cu XII 2011 w piśmie do UM zaznaczyłem datę 2.XII 2011. ZUS przysłał mi monit niezapłacenia składki a wys.243,39 (...)

1

2

3

4

5

...

8