zmiana vat w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

vat25. co w takiej sytyacji mam zrobić. Prosze o odpowiedz guto Witam, mam pytanie mąż sam był w Holandii, ma fakturę na wynajem lawety, otrzymał w komisie w Holandii nie (...)

VAT-25

VAT-25

podatku VAT w innych urzędach skarbowych w Polsce, niesłusznie opłacił on podatek VAT na terenie Polski. W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. Tymczasem (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

. Jakie są Limity zwrotów dla osób, które złożyły pierwszy wniosek o zwrot VAT przed do 31 grudnia 2010 r., a w 2011 roku składają kolejny wniosek w II kwartale? kamila28 W (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

8,5%. Niestety nikt nie poinformował mnie ( ani ja sam się nie doinformowałem - tu biję się w pierś), że aby wystawiać faktury VAT muszę dodatkowo w urzędzie skarbowym złożyć deklarację (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

. Dopiero w przypadku przekroczenia w roku podatkowym kwoty przychodu, o której powyżej - zobowiązana jest zarejestrować się jako podatnik VAT i od tego momentu wystawiać faktury VAT(z (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o której mowa w (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

: 3.500 zl. odszkodowania oraz pomoc w sprzedazy auta w stanie w jakim jest za 3.100 zl. Tak czy siak chlop jest w plecy ok. 3.500 zl plus strata na wartosci auta, dlatego, wiem ze to (...)

PODATEK VAT 2011 - Interpretacje indywidualne a zmiana stawki VAT

PODATEK VAT 2011 - Interpretacje indywidualne a zmiana stawki VAT

PODATEK VAT 2011 - Interpretacje indywidualne a zmiana stawki VAT Czy zachowuje moc wydana w 2010 r. interpretacja indywidualna, stwierdzająca prawidłowość stosowania określonej (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

drugim bloku. mieszkanka Jest pani z Górniczej ? Mietek Proszę podać e-mail.- odpiszę . Mietek Mieszkam w bloku ktory jest wspólnota mieszkaniowa znajduje się w nim 14 lokali. Dwa z nich zajmują (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. W (...)

Vat od ciężarówki

Vat od ciężarówki

w państwie bezprawia. tadie Ode mnie Urzad Skarbowy żąda teraz zwrotu pełnej kwoty VAT-u naliczonego, którą otrzymałem w lipcu 2001 roku , rozliczjąc zakup tzw. kratki dla mojej firmy. (...)

Demontaż kratki

Demontaż kratki

uprawnienia do holowania przyczepy - w przypadku kratki w momencie jej zamontowania pojazd uzyskał uprawnienia bycia pojazdem ciężarowym). I teraz z jakiegoś powodu na jakiś czas zdemontowałeś (...)

Co dzieje się z VAT-em przy zmianie konfiguracji samochodu.

Co dzieje się z VAT-em przy zmianie konfiguracji samochodu.

3,5 tony więc w tej chwili mogę odliczyć pełne 23% VAT-u od paliwa, a nie wiem czy w przypadku przerejestrowania na samochód o większej liczbie siedzeń dalej będzie możliwość rejestracji (...)

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

przepisy o VAT i nie było wiadomo, czy naliczać VAT od wartości nieruchomości przed zastosowaniem bonifikaty, czy po odliczeniu upustu. Prawdopodobnie zgodnie z interpretacją jednego z urzędów (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej? Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż dom, (...)

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 6 grudnia 2012 r., sygn. akt I SA/Ol 608/12, który zawiera w uzasadnieniu szczegółowe wytyczne zakresu badania dokumentów (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

u Kamila na 15 000 zl , ktora zobowiazuje sie zwrocic do 30 kwietnia 2010r. Otwarcie lokalu w lutym 2010r. pod koniec maja, Michal proponuje wejscie Kamilowi w spolke, ukrywa, ze lokal (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

? Może ktoś ma pomysł jak wybrnąc z tej sytuacji? azw Developer nie może decydować, czy naliczać VAT od sprzedaży mieszkań po 01.01.2002 r., bedzie to wynikało z ustawy o VAT. Nikt (...)

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

na podstawie ryczałtu. Od stycznia 2012 r. przeszedłem na zasady ogólne, z tym że nie złożyłem deklaracji VAT-R. Z powodu nie wiedzy wystawiłem w styczniu kilka faktur VAT, (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

problemu. bozena rudi.102@op.pl 0305 Witam, błagam kogoś o pomoc. Prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą w latach 2006 do 2012r. w międzyczasie z powodu choroby matki i jej (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

takim lokalu, 3. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie, 4. prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

w ogóle nie ma. Ich cennik ukryty jest w regulaminie, który sie akceptuje przy składaniu zamówienia jednocześnie na stronie w zakładce regulaminy mają cennik przewoźnika. Co moim zdaniem (...)

Czy w fakturach VAT muszę podawać swoje miejsce zamieskania?

Czy w fakturach VAT muszę podawać swoje miejsce zamieskania?

danych mam podany adres prowadzenia działalności tam gdzie wynajmuję biuro. W deklaracji VAT-R mam podany adres zamieszkania ponieważ nie można tam wpisać adresu prowadzenia działaności. (...)

1

2

3

4

5

...

8