zgodnie z art. 163 par. 3 kodeksu pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

...zapoznałam się z całym regulaminem..:)) Przy okazji odkryłam artykuł 348,którego wczesniej nie znałam.Zgodnie z nim powinnismy składać sądowi sprawozdanie z dozoru przy WU na 3 (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zapoznaniu się z dokumentami zwraca je w całości lub w części, z zachowaniem rygorów określonych w par. 1, osobie, od której je zabrano, albo wydaje postanowienie o ich zatrzymaniu (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

i skutki ich niewykonania). ANNA Umowa zawarta z firmą POLKOMTEL S.A. jest umową o świadczenie usług. Zgodnie z art. 554 Kodeksu Cywilnego, roszczenia przedsiębiorcy z (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

jeszcze taka zeby polaczyc z godzinami studiow i zeby jeszcze sie w byc w stanie samodzielnie utrzymac z tej pracy... temida a jaka konkretnie prace masz na mysli??? zeby sie z niej (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

zakończeniem urlopu dla poratowania zdrowia, wydaje nauczycielowi skierowanie na badanie kontrolne w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Zgodnie z art. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. zaskoczony Zgodnie z art. 118 k.c. termin przedawnienia wynosi lat 10, a dla roszczeń zwiazanych z działalnoscia gospodarczą i o swiadczenia okresowe- 3 lata. Wynika z (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

przeprowadzic z nim rozmowę na te tematy i masz go aguś alimenty.pl kostek dobrze ci tak.powinna puscic cie z torbami i nie rob histeri z powodu jej znajomosci w sadzie.masz dziecko to (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

kalendarzowym stanowi o tym art. 151 § 3 kodeksu pracy. Zaś zgodnie z art. 131 § 1 kodeksu pracy tygodniowy czas pracy łącznie z (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

tam się gesto tłumaczyć i tak dostaniesz postanowienie o wykonaniu kary potem próbuj odraczać wykonanie kary co pół roku. zabnicka Zgodnie z art. 9 par.1 popełniłeś przestępstwo (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta (...)

Mobbing w pracy!!!

Mobbing w pracy!!!

ponizana przez wspolpracownikow. Kilkakrotnie zglaszalam problem pracodawcy ale niestety bez wiekszego skutku. Jak juz wpominalam zrezygnowalam z pracy z powodu tych osob jednak moje problemy (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

na 3 tyg bo to jedyna okazja kiedy moge sie z nia zobaczyc,wiec nie pojde do pracy,jak wroce owszem poszukam pracy,ale czy przysluguja mi alimenty do pazdziernika?czy studiujac zaocznie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

konsultację w tej sprawie do Państwowej Inspekcji Pracy. PIP oferuje bezpłatne porady z zakresu prawa pracy. 2. Zawsze pozostaje możliwość odwołania się do sądu pracy. Moim (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - DzU nr (...)

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

pozytywna. Więc zaczęło się tak... 3 lata byłam z partnerem - Sewerynem, z którym się roztałam i związałam się z innym mężczyzną. Po miesiącu zaszłam w ciążę, związek (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

to 2na3 z art310 z1 chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie jest przedawnienie albo co moge z tym zrobic probowalem odroczeni ale dostalem tylko na 10 miesiecy to bylo 5 lat temu przeciez (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

automatyczne ściganie z art. 286 par. 1. prawnik27 w przypadku skazania w zawieszeniu(ba takie wyroki wydaje sad w tym przypadku), jednym z warunków może być naprawienie szkody, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

została zawarta z pracodawcą, z którym osoby te pozostają w stosunku pracy. 13. Podmiot, z którym została zawarta umowa agencyjna, umowa zlecenia lub umowy o świadczenie usług, (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

pozbawienia wolności. Na mocy wyroku Sądu Okręgowy w Bydgoszczy z dnia 6 marca 1997 r. zostałem skazany na karę pozbawienia wolności na okres 3 lat za popełnienie czynu z art. (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

najchetniej byscie zabily swoich bylych mezow ale nie robicie tego tylgo by ciagnac z nich alimenty pomaga wam w tym patologia w sadach i komornicy ktorzy zrobili sobie z windykacji niezly dochod mezczyzna (...)

1

2

3

4

5

...

41