Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Garaż Blaszany28 Stycznia 2002

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba pozwolenia, wynika to z artykułu 29 pkt.1 ust. (...)

 • pszczoły sąsiada23 Kwietnia 2006

  . Ja kiedyś tez mieszkałem bardzo blisko "pasieki" sąsiada i mogę powiedzieć że w letni ciepły dzień to bałem się by wyjść na zewnątrz. CHyba tylko ktos bez wyobraźni, (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.24 Lipca 2006

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym i po 30 dniach wymurował w/w ogrodzenie. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  . mrozowskim Witam. Kupiłem samochód w Niemczech na rachunek z autokomisu na siebie, czy w związku z tym mogę go odsprzedać na terenie Niemiec innemu polakowi na umowę (...)

 • buduję garaz24 Listopada 2009

  budowa garażu na granicy działki Pytanie: witam , mam takie pytanie , Zamierzam rozebrać starą stodołę która stoi prostopadle do granicy i na jej miejscu chcę pobudować garaż (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

  pierwsze złożę doniesienie na Policję o nękaniu nas telefonami(i moich rodziców) oraz o otwieranie cudzej korespondencji. Ale dochodząc do sedna sprawy w ostateczności jeśli się od nas nie (...)

 • zgoda sąsiada - prawo budowlane27 Lipca 2010

  Podpisałam zgodę na budowę pawilonu handlowego w moim sąsiedztwie z zastrzeżeniem by ten pawilon był ulokowany co najmniej 10 metrów od granicy działki. Następnie otrzymałam (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę22 Czerwca 2005

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi mieszkający w jej sąsiedztwie doświadczyli (...)

 • Budowa na granicy działki2 Czerwca 2010

  Witam, dostałam od sąsiada zgodę pisemną na budowę domu w granicy działki. Teraz ocieplam budynek i sąsiad zmienił zdanie, zabrania dalszego postępu prac. Czy mimo to (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE6 Października 2005

  przyjaciela prawnika oraz z inetrentu (m.in. www.poradaprawna.pl, www.forumprawne.org itp., itp.). Często podkreślam, że chcę pomagać nie oszustom, ale osobom, które przez chore prawo wpadły w straszne (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane