Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Garaż Blaszany28 Stycznia 2002

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba pozwolenia, wynika to z artykułu 29 pkt.1 ust. (...)

 • pszczoły sąsiada23 Kwietnia 2006

  . Ja kiedyś tez mieszkałem bardzo blisko "pasieki" sąsiada i mogę powiedzieć że w letni ciepły dzień to bałem się by wyjść na zewnątrz. CHyba tylko ktos bez wyobraźni, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  . mrozowskim Witam. Kupiłem samochód w Niemczech na rachunek z autokomisu na siebie, czy w związku z tym mogę go odsprzedać na terenie Niemiec innemu polakowi na umowę (...)

 • budynek gospodarczy w granicy25 Listopada 2013

  Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich użytkowników forum. Jak większość z użytkowników mam problem budowlano-prawny. Działka numer 1 (moja) stoi dom mieszkalny parterowy w granicy (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.24 Lipca 2006

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym i po 30 dniach wymurował w/w ogrodzenie. (...)

 • buduję garaz24 Listopada 2009

  budowa garażu na granicy działki Pytanie: witam , mam takie pytanie , Zamierzam rozebrać starą stodołę która stoi prostopadle do granicy i na jej miejscu chcę pobudować garaż (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

  pierwsze złożę doniesienie na Policję o nękaniu nas telefonami(i moich rodziców) oraz o otwieranie cudzej korespondencji. Ale dochodząc do sedna sprawy w ostateczności jeśli się od nas nie (...)

 • Podział majątku26 Lutego 2001

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg czego? Nakładów, aktualnej wartości? Co zrobić jak (...)

 • zgoda sąsiada - prawo budowlane27 Lipca 2010

  Podpisałam zgodę na budowę pawilonu handlowego w moim sąsiedztwie z zastrzeżeniem by ten pawilon był ulokowany co najmniej 10 metrów od granicy działki. Następnie otrzymałam (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę22 Czerwca 2005

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi mieszkający w jej sąsiedztwie doświadczyli (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane