Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze (...)

 • dyżury domowe28 Czerwca 2006

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz jednocześnie od 15 godz.rozpoczynam dyżur (...)

 • Ile wynoszą nadliczbówki w pracy?? 20 Października 2011

  Dzień dobry. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakieś prawo albo ustawa która mówi ile powinny wynosić godziny nadliczbowe w pracy?? Osobno w weekendy osobno w dni robocze. (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  ubezpieczonego. suavec Witam mam takie pytanie :Mam ponad 6 miesięcy,umowa na czas określony.wcześniej pracowałam w innym zakładzie i mam przepracowane w tamtym 15 lat.Czy dostanę zasiłek (...)

 • Umowa o pracę -miejsce pracy27 Listopada 2013

  Witam Jestem przedstawicielem handlowym zatrudnionym na umowę o pracę na czas nie określony od 5 lat. Mam do obsługi teren 3 województw więc często mój czas pracy przekracza 8 h dziennie. Na (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie8 Sierpnia 2002

  nim widze, ze nie chce wracac do matki. Do mnei przyjezdza w zamalych majteczkach, dziurawych skarpetkach, poplamionych koszulkach itd. Na pytanie czemu nie powie mamie, ze uwieraja go slipki odpowiada,, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  współprace. Ok tak się może zdarzyć raz. Ale ten pracodawca z tego żyje. Ma stałą pracownice, i jeśli jest więcej pracy niż dla jednej osoby, to na pewien czas bierze pracownika, obiecuje mu umowę, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  ..? Pozdrawiam anca Witam ponownie i dziękuje za odpowiedz na moje pytanie. Odpowiedz na pytanie 1. Akta spraw z orzeczoną kara pozbawienia wolności w zawieszeniu bez dozoru kuratora, o (...)

 • Umowa zlecenie15 Lipca 2002

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). Czy mogę to ująć w umowie zleceniu w (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???30 Października 2002

  księdzem ? Karol Asiu, prosze przeslij mi informacje na temat procedur sąsowych w sprawie rozwodu. Mam nieciekawa sytuację, gdyż mój mąż jest policjantem, oboje chcemy rozwodu, nie mamy dzieci,ale (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane