zasiłek stały z pomocy społecznej 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

otrzymać zasiłek rodzinny od stycznia 2011. Z góry dziękuję. tyrek Może ktoś tutaj mi pomoże: co trzeba zrobić, aby dostać zasiłek rodzinny? Majcher1 Kto może się starać (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

urodziłam i chciałam załatwić sprawy z becikowym. W mopsie Pani powiedziała mi że mam jej przynieść pity 11 za rok 2011 i 2012 oraz zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości (...)

Czy muszę zgodzić się na wywiad środowiskowy???

Czy muszę zgodzić się na wywiad środowiskowy???

o odpowiedź! Prawdopodobnie chodzi o tzw. wywiad alimentacyjny. Takie wywiady przeprowadzane są na podstawie art. 103 ustawy o pomocy społecznej u osób, które zgodnie z (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

szkole zawodowej, utrzymuje się z pomocy swoich rodziców oraz z zasiłku na dziecko, które dostaje od państwa. Ojciec dziecka również jest bezrobotny, po szkole zawodowej, utrzymuje się (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

sprzeczne z dobrem dziecka. W opiece wspólnej nie różnicuje się rodziców na lepszych i gorszych przez ustalanie miejsca zamieszkania przy którymś z nich jedynie ustala czas w którym dziecko (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

wymaganych lat pracy. Mam udokumentowane 14lat pracy. W tej chwili jestem chory i nie mam środków do życia. Mam 35zł z MOPS zasiłek stały i 153 zasiłek pielęgnacyjny. ZUS odmawia (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

wszelkiego rodzaju pożyczki z 2% stopą procentową więcej informacji, skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną (andmoris38@gmail.com) Anderson Morris Jak uzyskałem pożądaną kwotę pożyczki (...)

Zasiłek pielęgnacyjny 2011

Zasiłek pielęgnacyjny 2011

Zasiłek pielęgnacyjny 2011 Opiekuje się niepełnosprawnym 80 letnim ojcem i pobieram zasiłek 153 zł (jak do tej pory) czy 2011 roku coś się zmieni? Bardzo proszę o odpowiedź. (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu z (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

wiadamo zasiłek z bezrobocia to ponad 700zł ,oszczędności nie mam ,co mam zrobić w kolejności! Proszę napiście mi gdzie mam się udać i co napisać ! Była żona zarabia ok 1800zł netto (...)

Odwołanie od negatywnej decyzji Mops , zasiłek celowy i i okresowy

Odwołanie od negatywnej decyzji Mops , zasiłek celowy i i okresowy

po zakupie nowego samochodu odmówiono nam pomocy , na podstawie zapisu ast. 11 ust.1 o pomocy społecznej cyt. w przypadku stwierdzenia przez pracownika socjalnego marnotrawienia przyznanych (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

z tym stwierdzeniem. Zasiłek pobierałam przez 6 m-cy i 4 m-ce pracowałam. Od września 2001 r. zaczęłam pobierać zasiłek przedemerytalny. Za wrzesień i październik 2000 r. miałam (...)

OKres składkowy wliczany do emerytury

OKres składkowy wliczany do emerytury

Ośrodka Pomocy Społecznej gdyż jestem również osobą samotną. W związku z tym mam pytanie czy składka zdrowotna opłacana przez OPS i ten okres opłacania tej składki wlicza mi sie (...)

"PRZYWILEJE" SAMOTNEJ MATKI?

na wniosek matki" czy to nie jest równoznaczne z tym że ojciec jest nienznay?skoro sam go jeszcze nie uznał?) i odnośnie tego mam takie zapytanie czy w ogóle mi się jakaś pomoc należy? zasiłek (...)

Rodzina zastępcza

Rodzina zastępcza

przysługuje zasiłek rodzinny.Zadzwońcie do min.rodziny to usłyszycie że dzieci w rodzinach zastępczych zostały wykluczone z prawa do otrzymywania świadczeń pytanie czy może i z konstytucji? (...)

czy mogę wyrzucić zameldowanych???

czy mogę wyrzucić zameldowanych???

miałam lecieć do Polski zeby podpisać z nimi prawidłowa umowę. Zastanawiam się, czy jeśli nie wplacili nawet kaucji i nie wywiązują się z tej niby umowę mogę zadać zeby się wyprowadzili? (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych, i) nie pobiera na podstawie przepisów o pomocy społecznej zasiłku stałego, j) (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

skrajna bieda w rodzinie

skrajna bieda w rodzinie

1000zł (na wszystkie 4 osoby). Zszokowany tą sytuacją szukam możliwości pomocy tej rodzinie. Podejrzewam, że nie wykorzystują wszystkich możliwości pomocy społecznej, gdyż kuzynka (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

jak napisać podanie do mops o zasiłek celowy na zakup opału?

jak napisać podanie do mops o zasiłek celowy na zakup opału?

jak napisać podanie do mops o zasiłek celowy na zakup opału? jak napisać podanie do mops o zasiłek celowy na zakup opału? jak napisać wniosek o zapomogę na opał? tyoanna [cytat] jak napisać

Pozbawienie się niechcianego zameldowanego na stałe lokatora

Pozbawienie się niechcianego zameldowanego na stałe lokatora

mieszkania komunalnego.Mieszkam w nim wraz z narzeczonym który ma tu stały meldunek.Wczesniej mieszkałam w nim z ojcem który też jest tu zameldowany jednak od listopada zeszłego roku (...)

meldunek

meldunek

z podpisem właściciela lokalu, skrócony akt urodzenia dziecka, umowa najmu z której wynika prawo własności do lokalu). Dowód osobisty dla dziecka można wyrobić bez posiadania przez nie zameldowania. Z

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

to nawet Twój tata może wystąpiś do Sądu o zwolnienie go z obowiazku alimentacyjnego. pomoc alimenty.pl Witam.Dostaliśmy pismo z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z informacją (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

1

2