Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co zrobic jesli byly maz nie placi15 Września 2005

  Witam wszystkich serdecznie. Mam takie pytanie. Związałem się z kobietą (nie jesteśmy małżeństwem), która jest rozwiedziona i ma 11 letniego syna, który jest chory i pozostaje pod opieką specjalisty. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. Można by dokonywać wymiany doświadczeń (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko26 Kwietnia 2004

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnych informacji. Z góry dziękuję. (...)

 • Umowa zlecenie-co trace17 Listopada 2001

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca czasami skraca czas trwania umowy np o 2-3 dni(niepelny (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca10 Listopada 2001

  komornik zabiera mi część zasiłku dla bezrobotnych. ostatnio dowiedziałem się jednak, że syn od roku pracuje. Czy mam szansę na choćby zmniejszenie alimentów. Mój e-mail; mmaj2@ poczta. (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej14 Lipca 2004

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale on nie pracował, nie szukał pracy i nie potrafił (...)

 • Podrobiona legitymacja30 Sierpnia 2001

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach policja przychodzi z wezwaniem do domu - nie stety ze względu (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych oraz koszty uzyskania przychodu20 Lutego 2006

  Czy zasiłek dla bezrobotnych to "wynagrodzenie ze stosunku pracy..." czy też działalność wykonywana osobiście..."? Nie wiem, gdzie wpisać w PIT 37. Czy też może to jest inne (...)

 • bezrobotna matka16 Stycznia 2008

  mam pytanie. Czy matce samotnie wychowującej dziecko, która urodzi je będąc osobą bezrobotną, zarejestrowaną w PUP-ie, która nie ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych cos przysluguje? Jestem (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania.23 Września 2011

  W związku ze zmianą zamieszkania złożyłam w firmie po 12 latach pracy wypowiedzenie prosząc o skrócony okres wypowiedzenia za porozumieniem stron. Wyrażono zgodę na piśmie. Czy po uprzednim zameldowaniu (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane