Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy ZUS może potrącić zasiłek z MOPS-u?- pilne12 Grudnia 2007

  Ponad dwa lata sądziłem się z ZUS-em i Sąd Apelacyjny przyznał mi rentę, przez kilka miesięcy dostawałem z MOPS-u zasiłek (zapomogę) przy wypłacie zasądzonej kwoty ZUS potrącił mi zasiłki pobrane (...)

 • Czy muszę zgodzić się na wywiad środowiskowy???8 Kwietnia 2011

  Witam! Moja mama jest rozwiedziona z ojcem. Ja i siostra jesteśmy już pełnoletni. Ojciec z nami nie utrzymuje kontaktu. Ostatnio przyszedł do nas list, że mamy zgłosić się do GOPS-u, aby wypełnić wywiad (...)

 • OKres składkowy wliczany do emerytury23 Lipca 2009

  Witam,obecnie jestem na zasiłku dla bezrobotnych, w czerwcu tego roku otrzymałam umiarkowany stopień niepełnosprawności przy czym należy mi się zasiłek stały z Ośrodka Pomocy Społecznej (...)

 • Ukarana za chęć do pracy!16 Marca 2005

  Nabyłam prawa do zasiłku dla bezrobotnych, gdy upadł mój zakład pracy. Zarejestrowałam się w PUP i przyznano mi zasiłek od 01.11.2000 r. na okres 12 miesięcy. Miałam wówczas staż pracy 29 lat (...)

 • Meldunek stały w kraju a praca za granicą9 Listopada 2010

  Witam. Przez ostatnie 3 lata mieszkałem i pracowałem w Anglii. Ostatnio dowiedziałem się w moim urzędzie pracy że mogę starać się w powiatowym urzędzie pracy o zasiłek z Anglii jako osoba bezrobotna. (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy5 Listopada 2009

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe płatne na czas rekonwalescencji,i czy należy się jednorazowe (...)

 • jakie dokumenty potrzebne do ZUS 19 Kwietnia 2011

  witam, jakie dokumenty należy złożyć do ZUS kiedy chcę otrzymać stały zasiłek?? Czy muszę udokumentować wszystkie dochody w rodzinie??

 • Alimenty od syna4 Października 2007

  Proszę o poradę czy mogę otrzymać alimenty od syna z pierwszego małżeństwa, na którego płaciłem aż do 30-tego roku życia ze względu na jego naukę.Obecnie jestem w bardzo trudnej sytuacji gdyż nie (...)

 • Renta z tytułu nie zdolności do pracy a status bezrobotnego17 Sierpnia 2006

  Jestem zarejestrowany jako bezrobotny nie pobierający zasiłku.Mam 57 lat i uległem wypadkowi w związku z tym chciałbym się ubiegać o rentę ale nie wiem czy mam taką mozliwość ze względu na to że jestem (...)

 • Alimenty dla byłej żony25 Kwietnia 2006

  Mój przyjaciel ma orzeczony rozwód o jego winie. Pracuje jako żołnierz zawodowy i zarabia 2300zł netto. Z tego płaci alimenty na dwoje (jedno teraz idzie na studia, drugie do liceum) dzieci w wysokości 800zł. (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane