Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy okres urlopu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. Można by dokonywać wymiany doświadczeń (...)

 • wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!!15 Lutego 2011

  Do końca kwietnia 2011 rząd ma przygotować projekt ustawy zmieniający zasady przechodzenia na emerytury przez żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy. Zagadnienia podlegające opracowaniu, to m.in.: * (...)

 • dlaczego zmniejszony zasiłek chorobowy i macierzyński?14 Marca 2007

  Posiadam umowę na czas niokreślony.Zaczynajac zwolnienie lekarskie (byłam w ciąży) w lipcu 2006 została mi wyliczone srednie wynagrodzenie z ostatnich 12 msc. Do tej pory moje wynagr. wyglądało tak podstawa (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w tym roku skończyłem liceum i pisałem mature, planuje (...)

 • Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku27 Marca 2006

  Czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo uchwalić obowiązek noszenia kagańców przez wszystkie psy na terenie części wspólnych budynku, nawet jeśli są prowadzone na smyczy ? Zaznaczam, że chodzi o budynek mieszkalny (...)

 • Co zrobić?26 Lutego 2003

  Niewiem co o tym myśleć. Mój pracodawca naliczył mi 26 dni urlopu.Z moich wyliczeć i dokumętów zawartych na tym serwisie powinienem mieć 20 dni. W czsie zawodówki pracowałem jako młodociany pracownik (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane