zarządzenie nr 17 ministra górnictwa i energetyki 12.08.1983 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

decydująca data naliczania urlopu, to 27.10.11. Mam pytanie, czy kolejność załatwiania url. przeze mnie jest prawidlowa i czy odpowiedz dyr. nie byla zbyt długa ,i czy decydujaca datą wypłacania (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sposób nie egzekwowała ich i tak jest do dziś, ja chodziłam do szkoły zaocznie za którą płaciłam 200zł miesięcznie nie dał mi na nic przez całe życie i ja od niego nie chciałam nic (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

na adres tomaszhod@o2.pl Ja się zorientuję co i jak pogadam z prawnikiem i podam wszystkim zainteresowanym cenę jaka zażąda a potem zdecydujemy. Ja mam to samo z senditem i allekurierem. Do (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

rzeczywiście, to będzie , to na moją korzyść. Zwróci się także do policji o wykaz interwencji w domu , bo takie miały miejsce i tym podpierała się żona i teściowa w czasie zeznań. oczywiście (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

kupują? i to napewno dlatego ta korupcja i naruszanie naszych praw, praw obywatelskich!!!!! Uważaj na to co masz, bo jak ci pozazdroszczą, to kmioty zrobią wszystko, żeby za darmo było ich!!!! (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu), Policji i Służby Więziennej nie są stosunkami pracy w rozumieniu art. 2 k.p. (...) Stosunek służbowy policjanta jest stosunkiem administracyjnoprawnym. (...)

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

Zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki socjalnej (Dz.U. nr 148 z 1998 r.) pracownikowi, który pracuje przy komputerze, pracodawca ma obowiązek zapewnić okulary - jeżeli wyniki (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

punkty, niedozwolone, Proszę o pomoc, co mogę zrobić, żeby to załagodzić na rozprawie, człowiek chce dobrze, a i tak go gnębia? i co w tym regulaminie jest nie tak? [quote] I. Informacje (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

dnia 31 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowych form działalności wychowawczej i zapobiegawczej wśród dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem. W myśl tego dokumentu szkoły i (...)

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

. 92 z późn. zm.) 2) Ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2008r. Nr 69, poz.415 z późn. zm.). 3) Rozporządzenie Ministra Pracy i (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego.Zgodnie z przepisem § 17 ust. 1, ?strażnicy straży gminnych (miejskich) (...)

Wykup mieszkania lokatorskiego

Wykup mieszkania lokatorskiego

przez 3 lata nie zmienią statusu swojego mieszkania na pełną własność. Były jednak i takie spółdzielnie, które nie stosowały żadnych bonifikat. I tam członkowie skorzystali na wprowadzeniu (...)

spór o miedze

spór o miedze

... USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne.* (tekst jednolity) Rozdział 6 Rozgraniczanie nieruchomości; Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (...)