zarządzenie ministra górnictwa i energetyki z 12.08.1983 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

informuja KRK.Przyznam,że pobieznie przejrzałam regulamin i nie znalazłam,i tu moja prośba o wskazanie tego zapisu. Z góry wielkie dzięki i wielkie buziaki. Pa pa anka przepraszam (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

podpisać umowę z pewną korporacją, jednak umowa była strasznie oszukana, i w ogóle niezgodna z tym, co nam obiecywano!! Miały być małe wpłaty wstępne dla adwokata i 20% z (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

sie ( z emerytury). Od lipca mama z babcia sa zmuszone wyprowadzic sie i ja zostaje w tym momencie bez srodkow. Czy jest mozliwosc dotacji z panstwa ( jakich?) i jak wyglda w (...)

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

Zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki socjalnej (Dz.U. nr 148 z 1998 r.) pracownikowi, który pracuje przy komputerze, pracodawca ma obowiązek zapewnić okulary (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać (...)

Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie

Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie

. W poniedziałek od Urzędu Miejskiego trafiło pismo tej treści: W związku z powzięciem informacji o wynikach rozprawy z dnia 10 sierpnia 2012 r. w Naczelnym Sądzie Administracyjnym (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

.)plus zmiany z 2015 roku Monte rozporządzenie MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. z późniejszymi zmianami w sprawie praktycznej nauki zawodu Monte i (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą niewłaściwości miejscową i sprawę przeciwko (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sposób nie egzekwowała ich i tak jest do dziś, ja chodziłam do szkoły zaocznie za którą płaciłam 200zł miesięcznie nie dał mi na nic przez całe życie i ja od niego nie chciałam nic (...)

Podział majątku

Podział majątku

wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,    3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

porady prawnej. Z góry bardzo dziękuję. Nie została Pani chyba uznana przez inspektora jako strona postępowania na zasadzie ustawy art.28 kpa i ustawyprawa budowlanego i w związku z (...)

Problem z przedawnieniem sie wyroku

Problem z przedawnieniem sie wyroku

wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonanania na okres próby lat 3, a po kilkuletnich przygodach, tj. 2009r. -zarządzenie tej kary do wykonania, 2010r -ponowne zawieszenie wykonania (...)

Brak zgłoszenia aktualizacyjnego do KRS

Brak zgłoszenia aktualizacyjnego do KRS

wiceprezesa nie mam nic wspólnego ani ze spółką ani z zarządem. Sąd odpisał, że jego zarządzenie jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu. Proszę o pomoc , co mogę zrobić w tej (...)

pomoc w rozwiązaniu kazusa

pomoc w rozwiązaniu kazusa

2006 r. W międzyczasie, tj. z dniem 17 listopada 2006 r. Piotr M. zakończył prowadzenie działalności pod firmą ?Peter-EM? i wykreślił tę działalność z ewidencji. Pozwem (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub (...)

Prawo energetyczne a prawo własności

Prawo energetyczne a prawo własności

zawarcia umowy, na wniosek Odbiorcy, podlega kontroli Urzędu Regulacji Energetyki i wiąże się z odpowiedzialnością przedsiębiorstwa z tego tytułu. Zgodnie z art. 5 ustawy (...)

Zmiana wielkości słupa i służebność przesyłu

Zmiana wielkości słupa i służebność przesyłu

Zmiana wielkości słupa i służebność przesyłu Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie służebności przesyłu. W 2016 r podpisałam z przedstawicielem Energetyki zgodę i akt (...)

Zmiana wielkości słupa i służebność przesyłu

Zmiana wielkości słupa i służebność przesyłu

Zmiana wielkości słupa i służebność przesyłu Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie służebności przesyłu. W 2016 r podpisałam z przedstawicielem Energetyki zgodę i akt (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

leku recepturowego (Dz.U. nr 156, poz.1030, z późn. zm.); ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 19 kwietnia 2001 r. w sprawie ustalenia limitów cen leków, preparatów diagnostycznych (...)

Wezwanie na posiedzenie - zarządzenie wykonania kary

Wezwanie na posiedzenie - zarządzenie wykonania kary

posiedzenie (zabranie dowodu wpłaty) i trochę martwi mnie ostatnie zdanie: "Przedmiotem posiedzenia będzie zarządzenie wykonania kary". Dodam jeszcze że w sierpniu 2012 dostałem z sądu (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

, jeżeli ktoś z rządzących będzie je chciał dla siebie i nic to, że kupowali go rodzice i nic to, że 60 lat twoje!!!!!! Banda kolesi i tak cię użądzi!!!! a jeśli się sprzeciwisz (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

Kodeksu Pracy przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Zgodnie z tym rozporządzeniem (cytowane na forum) najniższe wynagrodzenie wynosiło od 1 stycznia 2001 r 760 zł. (wcześniej (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

na adres tomaszhod@o2.pl Ja się zorientuję co i jak pogadam z prawnikiem i podam wszystkim zainteresowanym cenę jaka zażąda a potem zdecydujemy. Ja mam to samo z senditem i (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

pkt 6 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i (...)

Vindico

Vindico

pisma oraz zgodnie z pkt. 5 aneksu nr 1 do umowy przelewu wierzytelności; * załączona faktura spełnia wszystkie wymagania Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 grudnia 2012 r. (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

złożeniem podania o becikowe ale z dniem urodzenia dziecka. allia9 Zgodnie z zapowiedziami z dniem 1 stycznia 2013 roku wchodzą w życie nowe przepisy i nowe zasady przyznawania (...)

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

rozumieniu par. 9 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 19 grudnia 2002r., w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi (...)

L4

L4

choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 z późn. zm), zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy ubezpieczony jest zobowiązany dostarczyć odpowiednio (...)