zamówienie z wolnej ręki do 14000 euro Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zaproszenie na szkolenie: Prawo zamówień publicznych, Łódź, 30.09.2011

Zaproszenie na szkolenie: Prawo zamówień publicznych, Łódź, 30.09.2011

podstawowych; 4. Zamówienie z wolnej ręki jako tryb niekonkurencyjny ? dopuszczalność zastosowania, dokumentacja; 5. Ocena ofert / ofert składanych wspólnie przez wykonawców (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

zobowiązanie jest z 1998r. a więc sprzed 18 lat, z groźba skierowania sprawy na drogę sadową w razie nie zapłacenia w terminie 10 dni. Idę z tym do prokuratury.Wcześniej do (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam taki (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

praktycznie nie masz za co żyć. Może jak nie z całości to zwolni cię z połowy. W tej sprawie złóż też wniosek o zabezpieczenie wierzytelności ściąganych przez komornika na koncie (czyli (...)

odwołanie zamówienia mebli

odwołanie zamówienia mebli

też tylko do skorzystania z rękojmi. Istotne jest czy zawarła Pani umowę pisemną czy tylko ustną, co to znaczy że nie dostarczono całości zamówienia i że towar jest niezgodny z projektem (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zarejestrowalam sie do zdrowotnej.skladam do zusu co miesiac deklaracje z kodem 051000 i oplacam tylko zdrowotną.Po macierzynskim w terminie do 7 dni wyrejestruje sie ze skladki zdrowotnej (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

może zwrócić się do nas o przeprowadzenie wywiadu. Informacji do KRK my nie wysyłamy bo to też należy do sekcji wykonawczej. Moje narzekania związane z Wo wynikają z (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

) - no i masz komornika z dochodzącymi do tego kosztami. Naucz się jednej ważnej rzeczy:PISZ PISMA I ZOSTAWIAJ SOBIE POTWIERDZONĄ KOPIĘ KAŻDEGO Z NICH! do każdej instytucji do (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

symboliczna. Wróćmy teraz do ojca dziecka. Z jego pensji 2500, należy odliczyć alimenty. Spokojnie 500zł. Do tego, doliczmy koszt spędzania czasu z dzieckiem, do tego jakiś (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

, tak smialo szafujacych opiniami mial w rzeczywistosci do czynienia z podobna sytuacja? I z rzeczywistoscia naszych Sadow? Czy ktoras z Pan uwierzy, ze istnieja mezczyzni porzuceni przez (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

. Szczerze mówiąc- tak się tylko mówi że pieniądze z alimentów są dla dzieci a prawda jest taka, że z tych pieniędzy opłaca sie rachunki, czynsz a dzieci z tego nie maja nic. wiem (...)

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

ja do siebie z dzieckiem majac M4 , jednak mamusia niechce isc do matki bo : Ogranicza sie kontakty z koleszkami,kolezankami do pivka, mamusia takze by miala wglad na wyjscia (...)

Poszukuję prawnika - specjalisty od prawa budowlanego.

Poszukuję prawnika - specjalisty od prawa budowlanego.

latami, a klient "płaci i płacze". ALK szukam adwokata z Warszawy z doswiadczeniem w sprawach budowlanych. Wykonawca zle wykonal remont lokalu z bledami technicznymi. Wymagany jest calkowity (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

do spłacania Zus i jeszcze komornika. Czy jest jakaś szansa na wyjście z tej sytuacji??? Komornik za samo to że ja się dogadałem z Zusem odnośnie spłaty a on dostał papiery do (...)

Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych?

Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych?

Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych? Jak postąpić w sytuacji ustnych zapewnień pracownika jednego z salonu dużych sieci handlowych? (...)

Zarabianie nieletnich

Zarabianie nieletnich

przekroczy kwoty wolnej od podatku, to musi złożyć PIT, który podpisze jego rodzic własnym imieniem i nazwiskiem. ad2. - nie jest to sprawdzane przy stawkach takich jak 20 czy nawet 2 tys. zł (...)

Odzyskać pieniądze z ubezpieczenia z AC

Odzyskać pieniądze z ubezpieczenia z AC

tej sprawie do Rzecznika Ubezpieczonych z przedstawieniem sprawy. Warszawa Al. Jerozolimskie 44. Oprócz tego pozostaje Sąd. Niestety Compensa słynie z takich praktyk. Gdyby pojawiły się (...)

reklamacja obuwia

reklamacja obuwia

reklamację i zaniosłam do sklepu we wrześniu (sklep znajdował się w innym mieście stąd takie opóźnienie). Wyczyściłam je ręcznie, w misce z ciepłą wodą i z proszkiem do (...)

Umowa o wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego

Umowa o wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego

zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 2 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy pn: ? Opracowanie projektu rozbudowy (...)?. 2. Wykonawca wykona (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

: najniższa krajowa 2013 - o 100 zł brutto, to już pewna informacja. adamN Zgodnie z prawem płaca minimalna w roku 2013 wzrośnie do 1600 zł brutto. Pracodawcy argumentują, iż podniesienie płacy (...)

Dyskryminacja Narodowościowa

Dyskryminacja Narodowościowa

cały czas za mną ,lecz nic więcej nie wybrałam i udałam sie do kasy by zapłacić .Wychodząc ze sklepu podchodzi do mnie Pan z ochrony i prosi bym poszła za nim ,Ja co prawda zdziwiona (...)

Praca kierowców

Praca kierowców

pracodawców.Pan urzędnik ma np.42 euro diety w np. Niemczech,a kierowca dziad może dostać nie mniej niż dieta krajowa.Lamana jest Konstytucja ,za zgodą i wiedzą rządzących -która jednoznacznie (...)