zalacznik nr 4 z dnia 29.01.1992r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem dlaczego zerwali z Tobą umowę, musisz się tego dowiedzieć. To, że nie przysyłali Ci żadnych monitów to nic nie znaczy. Z tego co wiem Orange w swoim regulaminie ma zapis zgodnie z (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

jego matki rachunki i inne .Ja nieskorzystalam z tego nic .Jak stracilam 2 prace przestalam placic bo z czego maz mi niepomagal bo niepracowal teraz jestem sama bo on jest z inna kobieta ja (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o pilny kontakt (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

by momentalnie . jaro Witam panią adwokat mam również problem z firmą raport dzisiaj 16.11.2016 r dostałam pismo od nich z wyrokiem sądu z dnia 7.11.2013 o narazie sądowym (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

Posiadam dwie polisy w PZU i standardowo wyliczyli śmieczne kwoty wo wyplaty. Polisa nr 1 wyliczona na 400 zł i polisa nr 2 wyliczona na 560 zł. Mam pokwitowania z wpłat które wyglądają (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

pracodawca odpowiadaja za uprzednie zobowiazania solidarnie. W wyroku z 7 lipca 2000 r., III ZP 16/00 (OSNAPiUS z 2000 r. nr 23, poz. 847) Sad Najwyzszy przychyla sie do odpowiedzialnosci (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. 18. Dekret (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

widzenia z dzieckiem

widzenia z dzieckiem

wzoru wniosku z góry dziękuję :) platytnka81 Oczywiście wyśle wam coś na ten temat. madziula133 Dzięki bardzo :) platytnka81 Witam. Bardzo prosze o jakiś wzór pozwu o ustalenie widzeń z (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

o Was o waszych relacjach z dziećmi Przemass Witajacie! ja mam taki problem...zylam z facetem 6 lat w zwiazku zwanym 'konkubinatem' mamy dziecko.facet mnie wyrzucil z domu,wczesniej zamknal (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

łącznie z reprezentacja przed sądem. kar78 Z własnych doświadczeń i obserwacji dwóch pełnomocników mojego męża,wiem, że mogę polecić swojego adwokata czyli Panią Annę Szelę (nr (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

kontakcie z operatorem jak sprawa jak cesji to i tak operator zaleci kontakt z firmą windykacyjną Laska 10 lat od decyzji sądu Laska tak do mnie tez wysłali pismo ze mam zapłacic rachunek i (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

bac i płacic... nie warto płacic!!! To dlaczego jeździsz bez biletu autobusem. Skorzystałeś z usługi wiec musisz za nią zapłacić. Swoje zobowiązania trzeba regulować i tyle. RADA: Nie korzystaj (...)

1

2

3

4

5

...

20