z uwagi nar 1 i 2ywilnego art. 405 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

wniesiony przez pokrzywdzonego powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata, z zachowaniem warunków określonych w art. 332 i 333 § 1; jeżeli pokrzywdzonym (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

poruszylam temat z P.K i z innymi ktorych temat dotyczy...i nadal poruszam he he. jak cosik wykombinujecie to my jestesmy ZA!!! zrobmy jakis strajk i zawalczmy o podwyzki tez (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zasnąć bo z dwóch stron non stop szczekają jebane kundle. Z jednej strony pit bul a z drugiej dwa małe kumdle z przeraźliwie piskliwymi głosami. I co mam iść do sąsiada (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

podpowiedzi co ja moge z tym zrobic. Bardzo bym chcial moc chociaz rozmawiac z moja coreczka. Ma 10 lat i na pewno teskni (napisala mi to zreszta w mailu)... tomek alimenty.pl Witam ! Mam 21 (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

ma firmę dużą, ja nie pracuje i nie mieszkamy razem, mamy rozdzielność majątkową. Ok i tutaj pytanie czy jeżeli wezmę rozwód i udowodnię ze to z jego winy, mam świadków (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

taki jak bym sobie tego życzył ale to tylko dzięki moiej byłej żonie, która tryska jadem z każdej strony i jak by mogła to mnie i moją obecną żonę oskubałaby z każdej złotówki (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki (...)

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC

ksero mojego pisma z podpisem i danymi osobowymi. Ubezpieczyciel mi tego nie uznał, ale polisę nadesłano do mnie kilka tygodni po obowiązującym terminie. I co? Ano każą płacić i (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

niczego nie brakowało. Poprównujac z innymi tatusiami, uważam że Twój facet jest i tak w porządku dajac na jedno dziecko 450 zł. Ja mam dwójkę i na dwoje dostaje 400 i to z (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

bac i płacic... nie warto płacic!!! To dlaczego jeździsz bez biletu autobusem. Skorzystałeś z usługi wiec musisz za nią zapłacić. Swoje zobowiązania trzeba regulować i tyle. RADA: (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

gruz nasypaliśmu jej na balkon a po paru minutach ze sasiad z 7 wszedł w nocy przez balkon na jej (8 pietro) i odkół jej kafle z balkonu.Wysłuchałam i powiedziałam ze to nie moja (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

0010 0996 4896 alimentor alimenty.pl To już jest hamskie z ich strony, nie mieć i nie płacić a mieć i unikać płatności to nie fair play. No i jeszcze do tego z dziećmi (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

z nim zwiazana i zawsze powtarzalam ze nigdy nie zabronie jej spotkan z nim, bo to jest jej ojciec i ona go potrzebuje tak samo jak mnie. jednak on na wlasne zyczenie nie przyjezdzal (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

rozwodu i razem z moim przyjacielem wychowujemy moje dziecko. Mąż porzucił mnie w 2 miesiącu ciąży i od tamtej pory ma nas w dupie. Kocham moje dziecko i partnera. To on jest z (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

ciganie zeby z nim byc...mimo tych wszystkich przeciwienstw i roznic -KULTUROWYCH,INNA RELIGIA..I PODEJSCIE DO KOBIETY!!! ktos madrzejszy i rozsadny prosze niech mi doradzi-warto w jakims (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

, tylko mnie i nasze dzieci. Będę zmuszona zwolnić się z pracy, bo pracuję daleko o d domu i nie mam co zrobić z dziećmi, mama pracuje, więc nie może mi pomóc ,a mam kredyt, (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

zrobiłam Przez 10 lat sama wychowywałwam i utrzymywałam dziecko i wcale nie narzekałam. Jakoś wiązałam koniec z końcem. Ojciec się nie kontaktował z dzieckiem i bardzo (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

wykonane, dlatego nie ma możliwości ich wstrzymania i zastosowanie będzie miał przepis art. 51 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane, stosowany odpowiednio na podstawie art. 51 ust. 7 (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

rodzicach) z wyłączeniem prawa do zamieszkiwania w nim dla siebie, żony i córki. Jedna z awantur z rękoczynami skończyła się wygnaniem z domu niepełnoletniej córki-studentki, (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

" komornika już powstały i obciążą ostatecznie dłużnika. Comperio_Leges Witam Mam straszny problem i nie wiem jak mogę sobie z nim poradzić. Pochodzę ze Szczecina ale już od 3 lat (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

informuja KRK.Przyznam,że pobieznie przejrzałam regulamin i nie znalazłam,i tu moja prośba o wskazanie tego zapisu. Z góry wielkie dzięki i wielkie buziaki. Pa pa anka przepraszam (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

ostatnimi siłami i wyjechałam do niemiec i z tej pracy z uwagi tylko na mojego syna spłacałam zus mam trez inne sprawy moja emerytura zarzadza komornik,a ja jestem w niemczech (...)

1

2

3

4

5

...

48