z dnia 17 listopada 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

na dłużej niż 3 miesiące, także i tak jest Pani chroniona conajmniej do porodu. Tylko proszę się liczyć z możliwością komplikacji ze strony ZUSu - mogą potem robić problemy z wypłatą (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

podatku należnego branego pod uwage przy zasiłku rodzinnym odlicza się nadpłacaną kwotę z tytułu ulgi remontowej z lat poprzednich kwota ta została mi odliczona od podatku przy zaświadczeniu (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

zostało złożone 17 września, to umowa wygasa 17 października, czy z końcem paździenika? wypkat z końcem października mrozowskim jak wobec tego ma się Art. 112 KC ? wypkat (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

prawo-pracy.net miałem wypadek w pracy dnia 12,03,2010 jestem w tej chwili na zwolnieniu do dnia 20,04,2010 czy pracodawca powinien mi wypłacić chorobowe? pierwsze 33 dni czy zus jest zatrudnionych (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

sierpnia 2009 roku, przysługuję mi 26 dni urlopu. Czy za miesiąc sierpień także przysługuje mi urlop ( na miesiąc 2,2 dnia)?? Czy jeśli wychodzi mi 8, 5 dnia czy się to zaokrągla do 9 dni?? (...)

umowa najmu

umowa najmu

świadczenia okresowe oraz roszczen związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej ? trzy lata ?czy ona ma prawo ubiegac się o jakie klowiek roszczenia jeśli rok 2010 , 2009 , i 2008 był (...)

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ?? W Dz. U. nr 238 z 17 grudnia 2010 r., pod poz. 1578, opublikowano ustawę z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów,

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów,

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów, Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

powodu ciąży od 23 wrzesnia do marca bylam na macierzynskim czy mam prawo do urlopu zaleglego z 2009 i z 2010 czy tylko zalegly przed urlopem wychowawczym. marta22 prawo-pracy.net Witam! Pracowałam (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

butelki z kilku metrów ciężko zauważyć , a jak w butelce jest sok z agrestu . A jeśli butelkę z alkoholem zainstaluje w skarpetce i będę pił coś ze skarpetki ? mayones Stary te kurwy (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

drugoiego, to o poczuciu bezpieczeństwa nie ma mowy. Acha- tak na pocieszenie- po zakończeniu długo ciągnących się rozpraw (Sąd przyznał widzenia zgodnie z moją propozycją- korzystną dla ojca (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

by momentalnie . jaro Witam panią adwokat mam również problem z firmą raport dzisiaj 16.11.2016 r dostałam pismo od nich z wyrokiem sądu z dnia 7.11.2013 o narazie sądowym do (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

pracę i byłem jej zaległy 500zl a przysadzone mam 700 fakt faktem nie miałem z czego jej oddać tych 500zl bo spłacam jeszcze długi z małżeństwa gdzie ona Zadzika pieniędzmi mniejsza z (...)

rozwiązanie umowy z tytułu ciężkiej choroby. Jakie nalężą się świadczenia ze strony zakładu

rozwiązanie umowy z tytułu ciężkiej choroby. Jakie nalężą się świadczenia ze strony zakładu

21 listopada ( w niedzielę ) 2010 po długim leczeniu ambulatoryjnym ( choć nie byłam ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim ) znalazłam się w szpitalu powiatowym w Nowym Mieście lubawskim (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Służebność

Służebność

zostało z winy umyślnej sąsiada, wówczas należałoby wystąpić z roszczeniem negatoryjnym (o nakazie rozbiórki części budynku) ? art. 222 k.c. (por. uzasadnienie postanowienia Sądu Najwyższego (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

dowiedziałem się że rozeszła się w pracy plotka że żona kręci z jakimś Robertem z pracy i że razem jeżdżą. Potem udało mi się ustalić że oba telefony do koleżanki należą właśnie (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. Smutne to... Co się zaś tyczy Twojego pytania, to według mnie najlepiej będzie udać się do adwokata i z nim wspólnie ustalić plan działania. TymonTymon witam, jestem mężatką od 5 lat, ale mam (...)

pomoc w rozwiązaniu kazusa

pomoc w rozwiązaniu kazusa

2006 r. W międzyczasie, tj. z dniem 17 listopada 2006 r. Piotr M. zakończył prowadzenie działalności pod firmą ?Peter-EM? i wykreślił tę działalność z ewidencji. Pozwem swym (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

wywolalaby zadnych skutków prawnych w zakresie umowy o prace. Wtedy spólka moglaby wystapic z powództwem do sadu o ustalenie, ze umowa o prace z bylym dyrektorem zostala rozwiazana z uplywem (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

prezentowanych w Sklepie. Przetwarzanie zbieranych danych będzie się odbywać zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i ustawy z dnia (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z (...)

1

2

3