z art178 1 kkkk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Rozwód pozew bez winy /próba oddalenia pozwu-czy nowy pozew?

Rozwód pozew bez winy /próba oddalenia pozwu-czy nowy pozew?

zmiana punktu widzenia wspołmalżonka składającego pozew ... UB7777 witam zlozylampozew o rozwod z orzekaniem o winie meza ktory pozostaiwl nas 2 lata temu odbyla sie 1 sprawa ktora zostwal odroczona (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

sądach Twojego okręgu bo jeśli wszystkie sądy praktykują takie działania to jest to raczej zadanie dla kuratora okręgowego i to on powinien coś z tym zrobić po wyjaśnieniu tematu z prezesem (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem lat dwóch. Stosujemy tu również Art. 750 i 751 Kodeksu Cywilnego- tryb dotyczący przedawnienie roszczeń z (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

VAT-25

VAT-25

znajdują się w swobodnym obrocie w rozumieniu art. 24 Traktatu.Zgodnie z treścią art. 24 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (Dz. U. z dnia 30 kwietnia 2004r. Nr 90 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres nieprzerwanego (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

majątku wspólnego, uwzględnia się także nakład osobistej pracy przy wychowaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym. Art. 45. 1. Każdy z małżonków powinien zwrócić wydatki (...)

Wykroczenie z art.119&1

Wykroczenie z art.119&1

Wykroczenie z art.119&1 córka ma 15lat i podpadła z tego artykulu na sume75zl mam sprawe w sądzie dla nieletnich jako ojciec chciałbym wiedziec jakie konsekwencje mogą z tego (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z 1998 (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

) zgłoszeniu wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej oraz powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej, z uwzględnieniem art. 36. Art. 36. 1. Obywatel polski, (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również kumulacja art. (...)

art. 158&1 kk

art. 158&1 kk

art. 158&1 kk sprawa o pobicie Na w stępie przepraszam że założyłem nowy temat ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego. Mam kilka pytań, otóż pobiliśmy wraz z koleszka pewnego chłopaka, (...)

art. 190 & 1

art. 190 & 1

prześle do jego szefa. A tu dostaję po miesiącu wezwanie jako podejrzany w sprawie z art. 190 & 1 kk. W mailach do Kasi rozpisywał sie, że cierpi na depresje i dlatego leczy się u psychiatry. (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

oskarżenia prywatnego. Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy. § 2. Nie popełnia przestępstwa określonego (...)

Art. 280. § 1

Art. 280. § 1

Art. 280. § 1 Witam mój chłopak został zatrzymany w areszcie śledczym za art280 kk 1 przyznaj się tylko do walniecia go raz jego kolega z którym miało miejsce to zdarzenie (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (zgodnie (...)

Art. 123. § 1.

Art. 123. § 1.

Art. 123. § 1. Dzień dobry. Mam problemy z uczelnia która neka mnie wezwaniem do zapłaty za studia na które nie uczęszczałem. Czy mam rozumiec że jeśli otrzymywałem te wezwania (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i (...)

1

2

3

4

5

...

47