z art. 178a par. 1 i 4 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

kończyła. Firma ultimo od 2006 roku naliczyła sobie odsetki i teraz wymaga ode mnie 1,514 zł i straszy mnie komornikiem. dzwoniłam tam i powiedziałam że jestem wdową z dwójką (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z odsetkami i (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

taki jak bym sobie tego życzył ale to tylko dzięki moiej byłej żonie, która tryska jadem z każdej strony i jak by mogła to mnie i moją obecną żonę oskubałaby z każdej złotówki (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

12@wp.pl. buahaha Witam natknęłam się na wpisy i czytam o zakładaniu sprawy z Art.212kk czytając wpis o który już został posądzony klient chciałabym stwierdzić iż szkoda (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

lat i 8 lat moje odpowiedzi nie dają żadnych rezultatów. W jednej sprawie z tej z przed ponad 11 lat jest wyrok sądowy i którym to sąd odrzucił żądanie wierzyciela i (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

prostu z nią mieszkają, jakby to było coś oczywistego, że ojciec jest tym złym i on nie może i na pewno nie potrafi! zając się swoimi dziecmi. I to jest tragedia wielu rodzin! (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

3 LATA. CHCĘ PRZEJŚĆ KURS OCHRONIARSKI I POTRZEBUJĘ ZAŚWIADCZENIA O NIEKARALNOŚCI.CZY MÓJ WYROK ULEGŁ PRZEDAWNIENIU I CZY W ZAŚWIADCZENIU Z KRK NIE BĘDZIE TO WYSZCZEGÓLNIONE? Z (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

, tylko mnie i nasze dzieci. Będę zmuszona zwolnić się z pracy, bo pracuję daleko o d domu i nie mam co zrobić z dziećmi, mama pracuje, więc nie może mi pomóc ,a mam kredyt, (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wykroczenia.Tez mialem zabrane prawo jazdy na okres 5 lat i zawiasy 3 na 1 ale po 2 latach napisalem pismo do sadu o wczesniejsze odzyskanie prawka i udalo sie jedynie co to koszty sadowe 45 (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

"kicha". Quentin Nalezy zlozyc w Prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie sie skazaniu bez rozprawy z art 335 par 1 kpk i poprosic sad o wyznaczenie pniezwlocznie terminu posiedzenia (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zadłużony gdzieś na 20 000 i dług pewnie rośnie dalej. Chciałbym wyjść z tego szamba i móc żyć bez myśli, że może zapukać komornik i wszystko i wynieść z (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu? Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

zbiegliśmy z mężem na doł i mąż chciał zaciągnąć jednego z nich, aby policja zbadała go alokomatem. ten, najpierw , ze chętnie, a potem wyrwał się i uciekł. Dzisiaj na (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku (...)