wzór decyzji wydanej w trybie art. 132 k.p.a. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Unieważnienie decyzji ostatecznej

Unieważnienie decyzji ostatecznej

a właściwie zmiany decyzji ostatecznej wydanej przez jednostkę nadrzędną?> Czy w myśl art 156 par.3 kpa ,ktory stanowi,że decyzja wydana w sprawie,która już (...)

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

nieruchomość jest Starosta, który dopuścił się niedopełnienia swoich obowiązków służbowych przez niewydanie decyzji zgodnie z art. 35 kpa do dnia 15 kwietnia 2016 r. czym pozostaje (...)

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

przesłanki stwierdzenia nieważności decyzji wymienione w art. 156 k.p.a.? 2. Czy sąd administracyjny jest związany wnioskiem skarżącej o uchylenie decyzji organów obu (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

, argumentując, że podjęcie działań w trybie w/w art. wobec rozmijającego się z prawdą urzędnika liczącego na zaniechanie dalszych działań przez RPO pozwala uwierzyć (...)

pozostawienie podania bez rozpoznania?

pozostawienie podania bez rozpoznania?

. dokuentacji na podtsawie art. 64 kpa, a ty nie uzupełnisz jej w ciągu 7 dni, to pozostwaią twoje pismo bez rozpoznania. zespół Też mam ten problem. Decyzji się nie wydaje ale (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

pozostają w stosunku pracy. 14. Podmiot, w którym funkcjonariusz celny pełnił służbę - w stosunku do funkcjonariuszy. Dla osoby prowadzącej pozarolniczą działalność i osoby z (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

malzenstwa od czego w ogole zaczać? mieszkam w malej miejscowosci i ze wzgledu na stan zdrowia nie moge ujezdzac po pranikach kto moze mi pomoc? marta alimenty.pl Witam, byłam dokładnie w (...)

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

. następnie powinienieś dostać informację że w trybie art 10 kpa przysługuje prawo wglądu w akta sprawy (ewentualnie przedłużenie terminu w trybie art (...)

Postępowanie administracyjne - kazusy..

Postępowanie administracyjne - kazusy..

stwierdził w uzasadnieniu wydanej decyzji istniała możliwość postawienia w danym miejscu obiektu sakralnego . Czy powiatowy inspektor postąpił zgodnie z obowiązującym prawem (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

lekarskim lub innej usprawiedliwionej nieiobecności w pracy.Jak w takiej sytuacji doręcza się wypowiedzenie lub wszczcęcie postepowania o zwolnieniu -czy mają zastosowanie w tym przypadku (...)

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

stroną w tym postępowaniu, a art. 56 KPA mówi także o tym, że dotyczy to także stron postępowania (a nie np. tylko świadków). No chyba, że KPA nie dotyczy Uczelni. W (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

. Nr 132, poz. 622 ze zmianami) To rada gminy na podstawie art. 4 w/wym. ustawy w formie uchwały określa obowiązki spoczywające na osobach utrzymujących zwierzęta domowe na terenie (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

orzeczenia, a w art. tym jest mowa o nowych okolicznościach nieznanych w trakcie wydawania decyzji/orzeczenia. Pozdrawiam pablovw

Służebność

Służebność

ustawie czasu, czyli 20 lub 30 lat, w zależności od tego, czy posiadacz służebności był w dobrej, czy w złej wierze (art. 172 k.c). Jednakże władanie w zakresie służebności (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

wykonane, dlatego nie ma możliwości ich wstrzymania i zastosowanie będzie miał przepis art. 51 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane, stosowany odpowiednio na podstawie art. 51 ust. 7 w/w (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

można nic z tym zrobić. xxx Wygasa? Niby który art. KRO o tym mówi? Wg. Art. 128. KRO Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

nauczycielkę o zniesławienie, mimo że tego nie zrobił na co mam świadków w postaci własnych rodziców u których w tym czasie przebywał w innym miejscu zamieszkania i dzieci które (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

Zażalenie na wyniki naboru

Zażalenie na wyniki naboru

nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa. ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa działania w (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż dom, (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

. A słyszałeś kurwa o czymś takim jak klauzula wykonalności? O sprawach odbywających się w trybie zaocznym? O tym że zarzut przedawnienia sprawy podnosi się w sądzie a nie w (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Pożarnej oraz w rozporządzeniach wydanych na podstawie jej przepisów. W ustawie o PSP, oprócz prawa do lokalu mieszkalnego (art. 74 ust. 1) oraz prawa do pomocy na budownictwo mieszkaniowe (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

w trybie stacjonarnym ( przynajmniej wyklady)...ja sama jestem w takiej sytuacji a ojciec pomimo ze obiecywal pomoc finansowa teraz sie jej wypiera...w takiej sytuacji Sad moze wziac (...)

odwołanie od decyzji warunków zabudowy

odwołanie od decyzji warunków zabudowy

warunkach decyzji a pomimo to orzekło: uchylenie decyzji w całości. Uzasadnienie: art. 13 Kpa. Proszę raz jeszcze o podpowiedź co najlepiej zrobić w powyższej sytuacji. Pozdrawiam

Czy decyzja ostateczna bedzie decyzja SKO

Czy decyzja ostateczna bedzie decyzja SKO

rozgraniczenia nieruchomosci (prowadzonego w trybie administracyjnym) w ktorym strona sa Jerzy B i Gustwa G , stwierdza iz postepowanie nie moze byc wznowione z uwagi na twierdzenie jednego (...)

1

2