wzór decyzji w oparciu o art. 154 i155 kpa Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Reklamacja butow - odmowa

Reklamacja butow - odmowa

bardzo proszę o przesłanie wzoru odwołania na adres rchod@o2.pl rchod Witam również poprosiłbym o ten wzór mój mail: joanna_06@hotmail.it asia Witam i również proszę o (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

powyższego postu otrzymuję regularnie prośby o pomoc w w/w temacie. Proszę wszystkich piszących do mnie o szczegółowy opis sytuacji z podaniem wszystkich okoliczności (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

rozwód cywilny (z jego winy), żyliśmy ponad dwa lata w separacji, poprostu zostawił mnie i dziecko dla innej kobiety i jej dziecka. Teraz ułożyłam sobie nowe - i powiem szczerze (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi jak macie moze jakiś wzór na obliczenie jaką kwote powinnienem dostac to prosze o odpowiedz na szerszen2000@tlen.pl (...)

alimenty

alimenty

Poprosić o pomoc konsulat Polski w Hiszpani i Hiszpański w Polsce. Podać dane osobowe i ostatnie znane miejsce pobytu plus np. ostatnie znane miejsce pracy. U mnie w (...)

pozostawienie podania bez rozpoznania?

pozostawienie podania bez rozpoznania?

podstawie art. 64 § 2 k.p.a. – podanie pozostawione zostało bez rozpatrzenia. Uważam z doswiadczenia że o pozostawieniu podania bez rozpoznania należy zawiadomiśc stronę pismem. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

strażaków, w pewnych kwestiach mogę się mylić. Prawa emeryta policyjnego do równoważników za remont i za brak lokalu mieszkalnego są wg mojej wiedzy i praktyki zawarte w zdaniu (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica (...)

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

stroną w tym postępowaniu, a art. 56 KPA mówi także o tym, że dotyczy to także stron postępowania (a nie np. tylko świadków). No chyba, że KPA nie dotyczy Uczelni. W (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

przełożeni no i komisia na rospatrzenie mojego wniosku... no i czy ja musze pisać jakiś wniosek o zmianę kategorji czy to lekarz występuje z takim wnioskiem, i czy mogę upominać (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

każdej decyzji przysługuje odwołanie do organu wyższego stopnia. Jeżeli chodzi o podstawy zwolnienia ze służby są one obszernie wymienione w art. 25 i 26 Ustawy o (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

wnioskujaca o alimenty postępuje w sposób właściwy i nie narusza zasad współzycia spolecznego- np. dotad nie ukonczyla szkoly, a w chwili jak opisano w poscie ubiega sie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

pomocy w sprawie napisania pozwu o szkalowani- zniesławienie-przekazanie do sądu nieprwadziwych informacji. Wystąpiłąm z pozwem o dyskryminacje w zkaładzie pracy i reprezentujący (...)

Służebność

Służebność

ustawie czasu, czyli 20 lub 30 lat, w zależności od tego, czy posiadacz służebności był w dobrej, czy w złej wierze (art. 172 k.c). Jednakże władanie w zakresie służebności (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

czasu, zabawy i zdobywania doświadczeń w równym stopniu od obojga rodziców.Nocleg lub dwa w tygodniu i co drugi weekend to standard w wielu krajach. Opieka równoważna, (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

wyroków. O to chodzi ? Przestępstwa urzędnicze podlegają art.231Kk. Tyle na temat. Cala reszta to zabawa w kotka i myszkę. Ryszard Pan Michał Włodarczyk, radca prawny - mam rację (...)

Odwołanie od decyzji Inspekcji budowlanej

Odwołanie od decyzji Inspekcji budowlanej

? Ja tak rozumiem ten art. Art. 154 "Decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa może być w każdym czasie uchylona lub zmieniona przez organ administr. publ., (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

oparciu o art. 35 KPC. Ponieważ mój stan zdrowia ani trudna sytuacja materialna nie pozwalaja mi na tak dalekie podroze, bardzo proszę o porade, jak poprosic i uzasadnic w (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

jakie np. nieruchomości i w jakiej jest Panb sytuacji i jakie możliwości zarobkowe Pan ma a więc nie tylko ile Pan zarabia ale ile może Pan zarabiać w tej kwestii (jak w (...)

Unieważnienie decyzji ostatecznej

Unieważnienie decyzji ostatecznej

unieważnieniu ,mogę wystąpić do MF o jej unieważnienie ,ponieważ ponownie pod względem przedmiotowym i podmiotowym zmienia unormowania zawarte w decyzji MF? Proszę o pomoc, (...)

Jak pozbyć się lokatorów?

Jak pozbyć się lokatorów?

bo licznik jest na nas, płącą za prąd - licznik jest na nich). Dotarliśmy do decyzji UM z 77r w której urząd powołuje się na atr 97 par.1 KPA w oparciu art. 51 (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

w zazaleniu możliwości wyboru sadu w oparciu o art. 35 KPC W tej chwili sprawa jest już w SR w K., który wlasnie przesłał mi pierwszy list z wezwaniem (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

MÓGL DECYDOWAĆ O DALSZYCH LOSACH DZIECKA I BEDZIE PRZYJEŻDZAŁ DO DZIECKA TYLKO WTEDY KIEDY NA TO POZWOLISZ.OJCIEC MOJEGO DZIECKA TYLKO PŁACI ALIMENTY I MA ZABRANE PRAWA DO CÓRKI NIE PRZYJEŻDZA (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

domu i mowil ze jest w pracy a bawil sie z panienkami w dyskotekach!w 6 miesiacu ciazy zostawil mnie i odszedl do rozwodki z 2 dzieci .Reke tez na mnie nieraz podniosl !Znam wielu (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

samej miejscowości)przyszedł zrobił mi awanture i wyżucił mnie w nocy z domu wyzywając ,i w całej awanturze jeszcze zadzwonił na policje że ja jemu groże.naszczęście była (...)

Alimenty bez rozwodu

Alimenty bez rozwodu

rozwodu i jest zły o to ze to ja rozwaliłam małzęnśtwo, a on nie widzi w tym swojej winy i to mnie boli, on ma panstwową prace i dorabia na basenie a ja tylko w sklepie (...)

Zażalenie na wyniki naboru

Zażalenie na wyniki naboru

nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa. ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa działania (...)

1

2

3

4

5

...

12