wzór decyzji o umorzeniu postępowania art. 105 kpa Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

umorzeniu postępowania w wypadku, o którym mowa w art. 330 § 2, pokrzywdzony może w terminie miesiąca od doręczenia mu zawiadomienia o postanowieniu wnieść akt (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późno zm.) Orzeka (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo?. I dalej: Zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa lub dochodzenia nie przysługuje składającemu zawiadomienie o przestępstwie, (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Pozdrawiam monika alimenty.pl Witam proszę o sformułowanie skargi powodowej. O to moja sytuacja; Poznałam Adama w barze, gdzie pracowałam jako kelnerka. Był miłym i bardzo przystojnym chłopakiem. (...)

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

stroną w tym postępowaniu, a art. 56 KPA mówi także o tym, że dotyczy to także stron postępowania (a nie np. tylko świadków). No chyba, że KPA nie dotyczy Uczelni. W (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

postępowania. Rzeczywiście, możliwość taka istnieje, jednakże wyłącznie w przypadkach wymienionych w art. 145 i 145a Kodeksu postępowania administracyjnego. Autor proponuje żądać (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

sądowa – zaskarżenie decyzji do Sądu Administracyjnego. Jeżeli chodzi o doręczenia decyzji admin.to jak stanowi art. 39 KPA “Organ administracji publicznej (...)

Służebność

Służebność

Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 grudnia 2006 r., I OPS 5/06: organ administracji publicznej, orzekając o kosztach postępowania rozgraniczeniowego na podstawie art. 262 § 1 pkt (...)

pozostawienie podania bez rozpoznania?

pozostawienie podania bez rozpoznania?

podstawie art. 64 § 2 k.p.a. – podanie pozostawione zostało bez rozpatrzenia. Uważam z doswiadczenia że o pozostawieniu podania bez rozpoznania należy zawiadomiśc stronę pismem. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

przesłanki stwierdzenia nieważności decyzji wymienione w art. 156 k.p.a.? 2. Czy sąd administracyjny jest związany wnioskiem skarżącej o uchylenie decyzji organów obu (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

postanowienia o ukończeniu postępowania upadłościowego lub jego umorzeniu. 5d. Przedawnienie należności z tytułu składek wynikających z decyzji o odpowiedzialności osoby (...)

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

ust. 3 pkt. 5 Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. ( Dz.U. 1997 nr 115 poz. 741). Urzędnik zobowiązany do wydania decyzji poprzez niewydane decyzji w terminie (...)

Ugoda administracyjna

Ugoda administracyjna

TEN TEMAT I MAM ZASTÓJ-CHODZI O NADZWYCZAJNE TRYBY POSTĘPOWANIA , O ZASKARŻALNOŚĆ UGODY.TA PRACA JEST STRASZNIE SZTYWNA- NIE WIEM O JAKIE INFORMACJĘ MOGĘ JĄ POSZERZYĆ (xamena) (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

. Może Pani się o tym przekonać, prosząc o pokazanie tego rejestru. To jest tylko próba zastraszenia Pani. Generalnie Pani sprawa zahacza wyłączenie o jeden wątek polegający na tym, (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

KOMORNIKA JEST MOWA O UMORZENIU POSTĘPOWANIA, A TO ZNACZY,ZE JEŚLI KOMORNIK NIE MA Z CZEGO ŚCIĄGNĄĆ NALEŻNOŚCI, TO POSTĘPOWANIE UMORZY I ZWRÓCI TYTUŁ WYKONAWCZY DO IDEI, JEDNAK JEST (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

osiągniemy?Troche nie rozumiem po co taki wniosek skladać?Ja mialem na mysli że wniosek jest niezasadny dlatego że art. 64 wspomina jedynie o kow i obowiazkach z nia zwiazanych, nie ma slowa o (...)

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

. 28.08.1996 r. sygn. akt: SA/Ka 1500/95). As Ludzie !!! Spółdzielni nie obowiązuje KPA lecz Prawo Spółdzielcze i ustawa o SM adam Cześć, Przepisy ustawy prawo spółdzielcze nie zawierają (...)

Postępowanie administracyjne - kazusy..

Postępowanie administracyjne - kazusy..

chodzi o 3 to nie mam pojęcia wydaje mi sie skoro wąchock ze gmina to wójt wlasciwoscią miejscową a rzeczową ustawa o samorządzie gminnym ? w 4 jest źle i wydaje mi się że najpierw bedzie (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

poszukuje wniosku o zniesławienie,bedę wdzięćzny za przesłanie leszek prawo-cywilne.net pilnie potrzebuje wzor pozwu o zniesławienie pomocy jarek,d prawo-cywilne.net Witam,prosze o wzór (...)

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

w jakim punkcie stoi sprawa, aż do wczoraj kiedy otrzymałem pismo z prokuratury o umorzeniu postępowania. Dokładniej: I. umorzenie dochodzenie o naruszenie czynności narządu ciała (...)

Unieważnienie decyzji ostatecznej

Unieważnienie decyzji ostatecznej

unieważnieniu ,mogę wystąpić do MF o jej unieważnienie ,ponieważ ponownie pod względem przedmiotowym i podmiotowym zmienia unormowania zawarte w decyzji MF? Proszę o pomoc, ponieważ (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

postępowania, a więc w przypadku bezczynności wierzyciela, który przez rok nie wystąpił z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania, z powodu czego nastąpiło umorzenie z mocy (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia alimentów, ale (...)

Zażalenie na wyniki naboru

Zażalenie na wyniki naboru

nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa. ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa działania w tym wypadku, (...)

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

złożeniem wniosku o rentę w ostatnim dziesięcioleciu przed złożeniem wniosku Zus Odmawia prawa do renty. Bardzo prosze o pomoc co w tej sytuacji możemy zrobić? Czy jest sens odwołania sie (...)

Chcę się rozwieść

Chcę się rozwieść

pozwów w tym i pozew o rozwód. Nie mniej jednak sam pozew czy nawet jego wzór nie wystarczy jeżeli nie ma się chociaż znikomej wiedzy na temat postępowania rozwodowego czy w ogóle postępowania (...)

włączenie się do postępowania

włączenie się do postępowania

: Podmioty na prawach strony 1. Żądanie wszczęciapostępowamoa - art 61, 61a KPA i taki dodatek 63/64 z prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, i wydaje mi się, że to pasuje, (...)