wznowienie postepowania na podstawie art. 403 par. 2 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie? Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

licznymi "haczykami", np. umowa na 24 miesiące, jak nie wypowiesz umowy na ponad miesiąc przed jej "niby zakończeniem", to automatycznie przedłuża się ona na 12 miesięcy. Niby dlaczego (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

wyłącznie przez Sąd Okręgowy w wyniku postępowania rozwodowego lub separacyjnego, na podstawie art. 58 par. 2 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, oraz eksmisje tzw. "administracyjne", (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle drażliwą (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

moje pismo, natomiast przeniosl sprawe do postepowania upominawczego. W marcu 2017 SR w K.wydal postanowienie o zawieszeniu postepowania na podstawie art.177 § 1 pkt 6 kpc (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

potrafiło się dostac na studia dzienne. Uważam też, że nie powinienem dalej płaci alimentów. Czy mam rację? Zdzisław alimenty.pl Mam 30 lat. Od urodzenia lecze sie na powazna chorobe. Ze (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

niecierpliwoscia na odpowiedz sandra alimenty.pl Na zaocznych nie musi na Ciebie płacić . Idź na dzienne; same korzyści m alimenty.pl Moja sąsiadka ma córkę alkoholiczkę ,która (...)

alimenty

alimenty

na czarno zarabia 2000 zł. nie płaci nic na dziecko wszystko przepija . Dziecko odwiedza raz na jakiś czas . Czy mogę starać się o alimenty i o pozbawienie go praw rodzicielskich , mimo (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

na dzieci. w tej chwili zaleglość jest na kwotę 9750 zł. Wiem, że mieszka w okolicy Londynu i pracuje. Nie wiem jednak gdzie. Dowiedzialam sie rownież , że pobiera benifity na dziecko (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

wykonawczego, a następnie egzekucja ta została umorzona z powołaniem się na art. 823 k.p.c., to stosując w oparciu o art. 13 § 2 k.p.c. przepis art. 182 § (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

wycieczke,kupic zabawke itp.dlatego wystapilam o alimenty bo sama nie jestem na dzien dzisiejszy w stanie jej tego zapewnic..z ta austalia to troche lipa..ale na pewno sa jakies sposoby na (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi jak macie moze jakiś wzór na obliczenie jaką kwote powinnienem dostac to prosze o odpowiedz na szerszen2000@tlen.pl (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wysokośc alimentów na 30% moich zarobkow, to zona dostanie ode mnie 2 000 zł. A jeśli za jakiś czas będę zarabiał dajmy na to 10 razy więcej, to co wtedy? Ona dostanie już z automatu (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

art 263 par 2 kk - 10 miesiecy i wymierzenia mu kary łącznej 1 roku i 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat tytulem próby, grzywny w wysokosci 70 stawek dziennych (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

inny adres e-mail na ten nic nie mozna wysłać art33 Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy istnieje możliwość zmiany kat. z E na D. Stając na komisję wojskową miałem poważną (...)

PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

ostrozności procesowej podnosze przedawnienie ustawowe - art. 118 kc - zdanie drugie wnoszę : 1. o uchylenie wyroku i zniesienie postepowania w całosci. 2.zasadzenie kosztów postępowania (...)

odrzucenie skargi o wznowienie

odrzucenie skargi o wznowienie

odrzucenie skargi o wznowienie Skarga o wznowienie postepowania sadowego /sprawa z ubezp. spol/ , zostala odrzucona przez sedziego SO /I Instancja /, na mocy art 410$1 kpc. (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

personalne ale ja jestem zbyt inteligentny by z hołotą rozmawiać ! a tera idę na Krzyś Pan Krzyś tonie w dlugach ale sra po forach na prawników i innych bo mu sie do doopy dobrali, buhahaha. (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prawne aby się przedawnił (KC art. 922 $ 1 do 4. Na podstawie tego artykułu długi przechodzą nawet na dzieci. Dlatego sprzedaż zadłużenia odbywa się przed 3-cim rokiem, aby (...)