Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Garaż Blaszany28 Stycznia 2002

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba pozwolenia, wynika to z artykułu 29 pkt.1 ust. (...)

 • pszczoły sąsiada23 Kwietnia 2006

  . Ja kiedyś tez mieszkałem bardzo blisko "pasieki" sąsiada i mogę powiedzieć że w letni ciepły dzień to bałem się by wyjść na zewnątrz. CHyba tylko ktos bez wyobraźni, (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.24 Lipca 2006

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym i po 30 dniach wymurował w/w ogrodzenie. (...)

 • plan budowy kanalizacji koliduje z moim planem budowy domu14 Marca 2013

  Witam, jesteśma razem z żoną wlaścicielami działki. Działka jest w połowie z prawem do zabudowy a w połowie nieuzytek rolny. Moi rodzice przepisali nam tą działkę w styczniu (...)

 • budynek sąsiada na mojej działce13 Października 2010

  Witam Proszę o pomoc dotyczącą możliwości odzyskania gruntu na którym został postawiony budynek sąsiada- ale zacznę od początku: w 2007 roku sąsiad rozpoczął budowę budynku (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce8 Czerwca 2006

  sprawą zająć ponieważ mój adwokat ma tyle spraw na głowie, że wszystkie czynności wykonuje ja sam natomiast mecenas poprostu podjął się tego lecz nigdy nie miał z taką sprawą do czynienia! (...)

 • buduję garaz24 Listopada 2009

  budowa garażu na granicy działki Pytanie: witam , mam takie pytanie , Zamierzam rozebrać starą stodołę która stoi prostopadle do granicy i na jej miejscu chcę pobudować (...)

 • budowa balkonu drewnianego26 Marca 2013

  Witam , Mam taki problem , otóż nie dostałem zgody na budowę balkonu drewnianego, od ulicy dzieli mnie 4 metry , ale kobieta w urzędzie miasta powiedziała że nie ma mowy o tym (...)

 • Budowa na granicy działki2 Czerwca 2010

  Witam, dostałam od sąsiada zgodę pisemną na budowę domu w granicy działki. Teraz ocieplam budynek i sąsiad zmienił zdanie, zabrania dalszego postępu prac. Czy (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?29 Lipca 2006

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet ogniska. Więc o śmieciach nawet nie marz. (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane