Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozew do Sądu Pracy7 Września 2002

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec ile powinno trwac rozpatrywanie pozwu przez sad. Zlozylem (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu27 Lutego 2001

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli w tej umowie nie ma żadnej adnotacji co do wypowiedzenia (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY POŚREDNICTWA NIERUCHOMOŚCI 30 Stycznia 2013

  Witam, mam następujące pytania dot. takiej sprawy: Ponad rok czasu temu podpisałem 2 UMOWY z firmą zajmującą się pośrednictwem nieruchomości. Umowa 1 dotyczy pośrednictwa kupna nieruchomości na (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania7 Grudnia 2005

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września 2007r. W międzyczasie moja sytuacja finansowa uległa poprawie, (...)

 • pytanie na temat zwolnienia sie z pracy14 Stycznia 2011

  witam mam takie pytanie ,mam umowe o prace do 28 lutego teraz jestem od 2 dni na l4,lecz mysle ze l4 przeciagnie sie do konca stycznia ,i mam taka sprawe ze chce sie sama zwolnic z pracy jak to zrobic? poniewaz (...)

 • Rezygnacja z podjecia pracy po 3 dniach pracy a nie podpisana umowa21 Marca 2014

  Proszę o pomoc i poradę w sprawie rezygnacji z pracy Przepracowałam w nowej pracy (zaznaczę że była to moja pierwsza praca) 4 dni po czym zrezygnowałam, gdyż nie wytrzymałam fizycznie i o tym fakcie poinformowałam (...)

 • Pozew o eksmisję15 Listopada 2010

  Witam. Proszę bardzo o wzór pozwu o eksmisję, albo chociaż o informacje, które powinny być zawarte w takim piśmie. Musi zawierać oznaczenie sądu, do jakiego jest skierowany, osnowę wniosku oraz (...)

 • Wzór rozwiązania umowy zlecenia - proszę o podpowiedź29 Września 2010

  Witam, pracuję na umowę zlecenie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak powinien wyglądać wzór rozwiązania takiej umowy? I jeśli nie jest określony czas wypowiedzenia takiej umowy, (...)

 • Zamówienie na emisję reklamy i automatyczne ponowienie zamówienia24 Kwietnia 2013

  Witam. Znajomy złożył pisemne zamówienie na emisję reklamy w portalu tematycznym (weselnik.trojmiasto.pl). Umowa była zawarta na 6 miesięcy emisji reklamy. W umowie nie ma mowy o żadnym regulaminie, nawet (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego14 Lutego 2003

  Witam serdecznie, mam zawartą umowę wynajmu mieszkania na czas nie określony od 15 marca 2002 r. Kupiliśmy z męzem własne mieszkanie i chcemy wypowiedzieć umowę najmu. W umowie mam paragraf, który mówi (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane