wysokość zasiłku rodzinnego 2011/2012 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

zasiłku rodzinnego. Interesuja mnie kryteria i w drugiej kolejności co zrobić jeśli je spełniam? jutrzenka zw Prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków przysługuje rodzicom lub (...)

zasiłek rodzinny na studenta

zasiłek rodzinny na studenta

studentowi. Więcej na ten temat w artykule Komu przysługuje zasiłek rodzinny. Tam rónież wskazana jest podstawa prawna. e-prawnikpl Wysokość zasiłku rodzinnego jest śmieszna. (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

alimentów. W tym samym czasie moja była uzyskała ok. 200 zł zasiłku. Pozew złożyłem w marcu. W kwietniu była 1 rozprawa. Wyroku nie było bo pani mecenas stwierdziła, że na pewno osiągam dodatkowe (...)

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

jak wygląda sprawa zasiłku pogrzebowego, czy otrzymuje się stałą kwotę takiego zasiłku czy jest ona zależna od rachunku wystawionego przez zakład pogrzebowy. werter55 Witam Mam pytanie mojej (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

wypowiedzenia zasiłku nie dostanie. kinia89 Witam Proszę o odopowiedz czy świadczenie pielęgnacyjne jest wliczane do lat pracy przy obliczaniu lat pracy prz przyznawaniu zasiłku dla bezrobotnych (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

przyznany do maja 2011roku) i otrzymywałam z Opieki Społecznej 300 zł zasiłku wychowawczego, który został mi zabrany. Również zostałam pozbawiona zasiłku rodzinnego i dodatku z tytułu (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

to za nierówne traktowanie obywateli? kasia 54 Zaoszczędzone kwoty  mają  zostać przeznaczone na podwyższenie o 500 zł dodatku do zasiłku rodzinnego. Według mnie dobre rozwiązanie (...)

Jak obliczyć dochód do zasiłku rodzinnego?

Jak obliczyć dochód do zasiłku rodzinnego?

Jak obliczyć dochód do zasiłku rodzinnego? witam, mam pytanie w jaki sposób urząd liczy dochód? Dzieli kwotę netto na osobę i od tej kwoty odejmuje jeszcze składki na ubezpieczenia

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

3/uzyskanie od niej na czas potrzebnych uprawnionemu śr.. jest niemozliwe lub połączone z nadmiernymi trudnosciami /tak jak jest w twoim przypadku/-art. 132 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. powodzenia..mam

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

z kodeksu rodzinnego, która mówi, że ZUS nie będzie płacił dodatku rodzinnego jak również nie będzie pokrywał alimentów, za osobę bezrobotną. Moje pytanie brzmi: "Jeśli mój mąż (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

wyrejestrowałam i nie zarejestrowałam się ponownie do chorobowego w ciągu 7 dni od zakończenia zasiłku macierzyńskiego. Dodam że czekam już 1,5 miesiąca na wypłatę zasiłku. Opłaciłam (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

potwierdzające rejestrację i wysokość zasiłku (jeśli jest). Jeśli Pani sytuacja finansowa i potrzeby uniemożliwiają alimentację , a ojciec dodatkowo okaże się niegodny alimentacji - nie (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

, według prawa rodzinnego zasądzone alimenty przysługują do 26 roku życia, w sytuacji kiedy dziecko nie jest w stanie się samo utrzymać, bądź nadal się uczy. Pozew o uchylenie alimentów można (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

możliwe, należy wnieść pozew do sądu rejonowego do wydziału rodzinnego i nieletnich. tata677 alimenty.pl Witam , Chce obnizyc alimenty na pelnoletniego syna w tej chwili ma 18 lat place mu 500 zl plus

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

policealnym, oczywiście wysokość alimentów jest niewystarczająca bym pokrył zapotrzebowanie na materiały do nauki, a także może zabraknąć nie raz "na życie", daltego chciałbym pracować za niską (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

(112 dni). Nastepnie od 22 wrzesnia 2008 do 08 lutego 2009 na zasiłku macierzyńskim (20 tygodni czyli 140 dni) Nastepnie od 11 lutego 2009 do 10 marca na zasiłku opiekuńczym (opieka nad chorym (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

rodzinnego domu, a on mnie zostawil. za granica pracowalam jedynie kilka dni. okazalo sie to niemozliwe z powodu nawrotu choroby (nerwica lękowa), na ktora lecze sie w poradni zdrowia psychicznego od 16go

Alimenty bez rozwodu

Alimenty bez rozwodu

serdecznie, musi Pani złożyć wniosek w sądzie. Proszę podać wszystkie fakty dotyczące Pani męża, że nie chcę się podjąć poważnej pracy itp. Sąd powinnien ustalic wysokość alimentów biorąc (...)

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

mieszkania w jakiej czesci jest ono moje? 10dar Alimenty można obniżyć za zgodą sądu, więc należy złożyć stosowny wniosek do sądu rodzinnego. Odnośnie mieszkania należy przeprowadzić podział (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

a nie chcę zalegać z opłatami. Z byłą rodziną praktycznie nie utrzymuję żadnych kontaktów gdyż wszelkie próby kończyły się konfliktem. Proszę o poradę co mam zrobić aby zmniejszyć wysokość (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

;#8222;Należy zwrócić uwagę, że ust.3 przepisu art. 37j ustawy związany jest nierozerwalnie z ust.4, tj. wysokość zasiłku przedemerytalnego wynosi 160% kwoty zasiłku, o którym mowa (...)

zasiłek a utrata dochodu

zasiłek a utrata dochodu

.... więc dochód ten bedzie normalnie liczony do ustalenia wysokości dochodu do zasiłku rodzinnego. ewcia1p Jeżeli w tej chwili przebywa na urlopie wychowawczym, czyli nie powróciła do pracy (...)

bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

przysługiwać !!!zasiłek rodzinny na dziecko!!!!. Jeśli tak to może się pani starać również o : Dodatek do zasiłku rodzinnego ***z tytułu samotnego wychowywania dziecka*** ( to zastępuje (...)

zwolnienie lekarskie a orzecznik ZUS

zwolnienie lekarskie a orzecznik ZUS

nieobecności i jako podstawa do zasiłku. Gdy trafię do lekarza medycyny pracy, to mam dostarczyć zaświadczenie, że jestem zdrowa (jest wymagane) od lekarza rodzinnego czy od specjalisty czy (...)

Kryteria przyznania zasiłku macierzyńskiego

Kryteria przyznania zasiłku macierzyńskiego

? jakie dokumenty mi są potrzebne? z góry dziękuję za odpowiedzi teklaaa warunki wymagane do nabycia prawa do zasiłku i okres wypłaty zasiłku macierzyńskiego?? czy ktoś mógłby mi udzielić (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, świadczenia pielęgnacyjnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

przypadku przerwania nauki lub utraty statusu bezrobotnego. Wysokość takiej pomocy wynosi 40 % kwoty zasiłku dla bezrobotnych i jest przyznawana przez 12 miesięcy. Jednocześnie urząd pracy (...)

jak napisać podanie do mops o zasiłek celowy na zakup opału?

jak napisać podanie do mops o zasiłek celowy na zakup opału?

Wniosek o przyznanie zasiłku celowego Zwracam się z prośbą o przyznanie mi zasiłku celowego na zakup opału ? 1 tony węgla. (...)

Nienaleznie pobrane świadczenia rodzinne

Nienaleznie pobrane świadczenia rodzinne

postepowanie mające na celu zwrot nienależnie pobranego zasiłku rodzinnego. Przyznaje, że składając wniosek o zasiłek rodzinny w Polsce skłamałam iz mąż nie pracuje zagranicą i nie jest (...)

Alimenty i zasiłek dla samotnej matki

Alimenty i zasiłek dla samotnej matki

) - Pisząc "zasiłek dla samotnej matki ZUS" miałaś na myśli zasiłek macierzyński ?? Przy wypłacie przez ZUS zasiłku macierzyńskiego nie bierze sie pod uwagę alimentów. Podobna sytuacja ma sie (...)

1

2

3

4

5

...

6