wyroki sądu najwyższego z 13 stycznia 2005r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, Warszawa 2000. ORZECZNICTWO 1. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 47. 2. Orzeczenie Sądu (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

prawnego...szanse choć nie wielki ma biorac pod uwage kalectwo ma ja jeszcze większe...Bede się powoływać na art. 5 kodeksu oraz na uchwałe sądu najwyższego z1987 r. w której (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

utratą możliwości sprawowania opieki nad dzieckiem, jako że opieka z mocy prawa przypada matce. Dziecko już nieco starsze może się wypowiedziec z kim chce być, z mamą czy z (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

z tą spółką do czynienia i spółka nie mam majątku. Czy wyrok sądu się przedawni? Jeśli tak to po jakim czasie? wicioszek prawo-cywilne.net Witam! W 2004 dostałem wyrok z sądu (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

z tym do sądu,bo tam same kobiety są sędziami i uważa,że wyrok już z góry jest przesądzony na korzyść byłej żony,chociaż ta w ogóle nie interesuje się losem dziecka. Ja z (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

skargę na czynności komornika do sądu. Ważna w tym względzie jest uchwała Sądu Najwyższego sprzed prawie dziewiętnastu lat (z 27 listopada 1986 r. III CZP 40/86), w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

. windykator123 KM1981 Napisz kiedy sprzedałeś ten samochód, kiedy zrezygnowałeś z polisy OC, w jaki sposób to zrobiłeś i o jakiej treści wysłałeś pismo do firmy ubezpieczeniowej? Musisz ustalić (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok 1970, nr 5, (...)

PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

płacone w pełnej wysokości, dłużnik alimentacyjny może złożyć skargę na czynności komornika do sądu. Ważna w tym względzie jest uchwała Sądu Najwyższego sprzed prawie dziewiętnastu (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

pierwszą sprawe, ubiegam sie o uniewaznienie z tytułu niezdolności do podjecia istotnych obowiązków mąłżeńskich [po stronie męża, bardzo Cie proaszę o pomoc, bo boje sie że nic z tego (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

POłOWA KARY wokanda WOKANDA

POłOWA KARY wokanda WOKANDA

warunkowego przedterminowego zwolnienia jest nieprawidłowa. Za taką interpretacją przepisów opowiadają się również Sądy, w tym Sąd Apelacyjny w Lublinie w postanowieniu z dnia 21 stycznia (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

powołaj się na prawa człowieka ,ochronę dóbr osobistych itp. Ja jestem na etapie zapewnienia wynikającego z pisma Prok.Okr. ,że skierują sprawę do sądu.- szukaj w internecie na stronach (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

przeprowadzic z nim rozmowę na te tematy i masz go aguś alimenty.pl kostek dobrze ci tak.powinna puscic cie z torbami i nie rob histeri z powodu jej znajomosci w sadzie.masz dziecko to (...)

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam taki (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

kasacji alimenty nie wchodzą w grę,a z kolei inne środki nadzwyczajne wymagają by orzeczenie sądu było niezgodne z prawem, co powoduje,że nie ma żadnych szans na korzystne orzeczenie.Nadto (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

funkcję z inną pracą zawodową? Ania Dziękuję za odpowiedź. Ucieszyła mnie twoja wiadomość o etatach. Powiem tylko tyle, że spróbowałam skontaktować się z prezesem sądu okręgowego (...)

Alimenty płacone na ojca

Alimenty płacone na ojca

podeprzeć się art. 5 Kodeksu... Cywilnego oraz uchwałą Sądu Najwyższego z 1987 r. w której możemy przeczytać "w razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej (...)

Rozwod apelacja

Rozwod apelacja

od wyroku sądu okregowego orzekającego rozwód przysługuje apelacja do sądu apelacyjnego, a od jego wyroku kasacja do Sądu Najwyższego (z wyjątkiem sprawy dotyczącej wysokości (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

kontakty z dzieckiem i pies z nia.A teraz do pan ja to moge karzdej z was machnac dziecko i chowajcie sobie skoro tak wam sie chce ja jak jamaja mam to w nosie nie bede prosil sie aby byc ojcem (...)

Łamanie praw ojca!

Łamanie praw ojca!

utrudniać mi z nią kontakty - wymyślając różne preteksty. Wystąpilem do Sądu Rodzinnego o ustalenie kontaktów z córką.Żona tymczasem zlozyla pozew o rozwód. Wystąpilem do Sądu (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

narodzinami straciła 4 dzieci mysle że to jej pomysł żeby je odebrać. rok temu porwał córkę z przedszkola nie zabrał jej leków na astme wciąga małą w sprawy między mami nie wiem jakie najlepsze (...)

DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

Sądu ze skargami, że tatuś nie wywiązuje się z obowiązków a dziecko potrzebuje umacniania więzi z tatusiem. Jak jeden z drugim będzie musiał częściej zajmować się dzieckiem (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

.. (Stella) rozwód mojego męża z pierwszą żoną trwał rok, po wcześniejszej separacji która trwała prawie pół roku.orzeczenie rozwodu było nieco przedłużane mam wrażenie ale to z winy (...)

1

2

3

4

5

...

9