wyrok z dnia 2 czerwca 1995 r. i prn 23/95 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

wskazane przepisy, jak równiez orzecznictwo sadowe powstale w wyniku ich stosowania, a w szczególnosci wyroki Sadu Najwyzszego z 21 wrzesnia 1995 r. (sygn. akt I PRN 60/95), (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), z (...)

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

pracy. Podkreśla to wyrok SN z dnia 1 października 1984 r. (sygn. akt I PRN 129/84, OSNC 1985/7/93). Również płaca osoby zatrudnionej w akordowym systemie wynagrodzenia (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

0010 0996 4896 alimentor alimenty.pl To już jest hamskie z ich strony, nie mieć i nie płacić a mieć i unikać płatności to nie fair play. No i jeszcze do tego z dziećmi (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

kontakty z dzieckiem i pies z nia.A teraz do pan ja to moge karzdej z was machnac dziecko i chowajcie sobie skoro tak wam sie chce ja jak jamaja mam to w nosie nie bede prosil (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

............................................ ......................, dnia ............. r. (imię i nazwisko pracownika) .......................................... (oznaczenie pracodawcy) (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

bac i płacic... nie warto płacic!!! To dlaczego jeździsz bez biletu autobusem. Skorzystałeś z usługi wiec musisz za nią zapłacić. Swoje zobowiązania trzeba regulować i tyle. RADA: (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

zrobiłam Przez 10 lat sama wychowywałwam i utrzymywałam dziecko i wcale nie narzekałam. Jakoś wiązałam koniec z końcem. Ojciec się nie kontaktował z dzieckiem i bardzo (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

z nadzieja ze sie rozwiedzie.Wymyslaja tysiac powodow i zawsze jest za wczesnie. W koncu z Ciebie zrobi winna i tyle... Kasia Jestem w podobnej sytuacji. Z tym że to ja jestem (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, poz. 368.). (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

dzieci 13 i 14 lat.Podczas rozwodu sąd orzekł że córką ma sie zajac brat, a synem moja była bratowa. Syn nie chciał mieszkac z matka i zamieszkal z ojcem Dzieci dzis mają 20 (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

3 LATA. CHCĘ PRZEJŚĆ KURS OCHRONIARSKI I POTRZEBUJĘ ZAŚWIADCZENIA O NIEKARALNOŚCI.CZY MÓJ WYROK ULEGŁ PRZEDAWNIENIU I CZY W ZAŚWIADCZENIU Z KRK NIE BĘDZIE TO WYSZCZEGÓLNIONE? Z (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

moge zrobic i gdzie z góry dziekuje krysia85 [cytat] prosze o pomoc ojciec córki obecnie mieszka i pracuje m niemczech od 4 mc nieplaci alimentów co moge zrobic i gdzie z (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

accrose nich i dali świadectwo i wiem i wierzę, że jeśli skontaktować otrzymasz samo świadectwo. które to w Wielkiej państwa Ameryki i ma oddziały w sześciu krajach. w kontakcie (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 r. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wyroku od dnia 25 czerwiec i powinno trwac do 25 czerwca 2017r. pytanie moje nie mam jeszcze psycho testów ale mam skierowanie z policji czy moge juz robic te testy. dzis jest (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

i jego koszty. Teraz znowu wysylaja sms-y i pisma ze trzeba to splacic i groza e-sadem i inspektorem terenowym. Mam dostyc tej chorej sytuacji i tej firmy nie wiem jak z (...)

Rozwod apelacja

Rozwod apelacja

z powodu braku opłaty i braków formalnych teraz były mąż złozył zażalenie od zabezpieczenia i z tego co widziałam w aktach też są braki formalne i brak opłaty .Ile (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z (...)

Wzór podania o separację

Wzór podania o separację

. 7 czerwca 1955 r. w Krakowie c. Zbigniewa Zapały i Natalii z d. Zdun, orzeczonej wyrokiem z dnia 17 marca 2000 r wydanym w sprawie IC 518/99 Sądu Okręgowego, 2) (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

, jeżeli ktoś z rządzących będzie je chciał dla siebie i nic to, że kupowali go rodzice i nic to, że 60 lat twoje!!!!!! Banda kolesi i tak cię użądzi!!!! a jeśli się sprzeciwisz (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

ma Mam pytanie jestem uczniem klasy 1 zsz teraz bede szla do 2 i mam praktyki w wakacje ale mam je od poniedziałku do piątki i tylko sobote i niedziele wolna w roku szkolnym mialam (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

żona dała mi telefon i powiedział mi, że ona wróci do mnie w ciągu zaledwie 2 dni i byłem tak szczęśliwy, że ją z powrotem do mnie. Mieliśmy dwoje dzieci razem i jesteśmy (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać (...)

1

2

3

4

5

...

30