wyrok sądu najwyższego z dnia 8 czerwca 2010 r. i pk 31/10 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

poruszylam temat z P.K i z innymi ktorych temat dotyczy...i nadal poruszam he he. jak cosik wykombinujecie to my jestesmy ZA!!! zrobmy jakis strajk i zawalczmy o podwyzki (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

planujemy dziecko i po prostu nie chce dalej utrzymywac nieswojego dziecka. Dziekuje marek alimenty.pl Wczoraj sie dowiedziałam jak to jest z rejestracja dzieci i zbladłam... trafiłam (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

skargę na czynności komornika do sądu. Ważna w tym względzie jest uchwała Sądu Najwyższego sprzed prawie dziewiętnastu lat (z 27 listopada 1986 r. III CZP 40/86), w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

że jestem dłużnikiem tej firmy. Posiadam u nich "nieopłacone" faktury ze stycznia i marca 2005 r. Są to ponoć faktury za abonament i nota karna za sprzęt. Dekoder był oddany w autoryzowanym (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

moge zrobic i gdzie z góry dziekuje krysia85 [cytat] prosze o pomoc ojciec córki obecnie mieszka i pracuje m niemczech od 4 mc nieplaci alimentów co moge zrobic i gdzie z (...)

zachowek

zachowek

uwzględniająć mnie tylko w nim i darowała mi je. Prowadziła mi ta sprawę P.Notariusz i zapewniła ze wszytko jest ok i nigdy już nie będe miałą z tym problemu, i sprzedałam (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

dzieci 13 i 14 lat.Podczas rozwodu sąd orzekł że córką ma sie zajac brat, a synem moja była bratowa. Syn nie chciał mieszkac z matka i zamieszkal z ojcem Dzieci dzis mają 20 (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

karnego (z podanych informacji wynika, że miała Pani status pokrzywdzonego) ma Pani do tego prawo na podstawie art. 156 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

0010 0996 4896 alimentor alimenty.pl To już jest hamskie z ich strony, nie mieć i nie płacić a mieć i unikać płatności to nie fair play. No i jeszcze do tego z dziećmi (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

plac alimęty a to nie prawda sa prawa i obowiązki a tak jak mi sędzia powiedziała że mu tylko zostały obowiązki Głowa do góry i nie bać się iść do sądu i złożyć wniosek (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

przysyłać wezwania przedsądowe -sprawdzić , z jakiego okresu dług i wtedy samemu czy wspólnie z profesjonalistą ocenić ,czy nie przedawnione .Jak sprawa trafi do sądu to zazwyczaj (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zarejestrowania do chorobowego i już po fakcie. trzeba zrobic to z data wstecz opłacić zalegające składki z normalnej podstawy i od dzisiaj zarejestrować w dniu dzisiejszym do (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zalegałam z płatnościami. 24.09.2001 r. wpłaciłam niewielką kwotę i na tym koniec moich wpłat.Po trzech latach:01.07.2004 r. przyszło pismo z F-my windyk.KRUK i (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

by momentalnie . jaro Witam panią adwokat mam również problem z firmą raport dzisiaj 16.11.2016 r dostałam pismo od nich z wyrokiem sądu z dnia 7.11.2013 o narazie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), (...)

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

obowiązującym go rozkładem czasu pracy. Wyrok z dnia 23 czerwca 2005 r. II PK 265/04 Czas dojazdu i powrotu z miejscowości stanowiącej cel pracowniczej (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

.)plus zmiany z 2015 roku Monte rozporządzenie MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. z późniejszymi zmianami w sprawie praktycznej nauki zawodu Monte (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

uzupełniające i dalej pracuje! 8lat pracy zdobędę dopiero w czerwcu 2010 roku? czy już posiadam i w czerwcu osiągnę 10 lat? Wiem że za licencjat powinnem mieć 8 lat pracy ale (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

zarobku paru groszy kosztem moim i mojej reputacji, albo działał bezprawnie, jak się teraz ma uchwała : (uchwała SN z 9 września 1987 r. III CRN 233/87)?. Co lepsze panowie i (...)

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

zachowuje prawo do wynagrodzenia. Zdaniem Sądu Najwyższego, pracownikowi należy się tylko wynagrodzenie w wysokości wynikającej z art. 81 par. 1 k.p. (wyrok SN z 16 czerwca (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

zrobiłam Przez 10 lat sama wychowywałwam i utrzymywałam dziecko i wcale nie narzekałam. Jakoś wiązałam koniec z końcem. Ojciec się nie kontaktował z dzieckiem i bardzo (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

kontakty z dzieckiem i pies z nia.A teraz do pan ja to moge karzdej z was machnac dziecko i chowajcie sobie skoro tak wam sie chce ja jak jamaja mam to w nosie nie bede prosil (...)

Rozwod apelacja

Rozwod apelacja

z powodu braku opłaty i braków formalnych teraz były mąż złozył zażalenie od zabezpieczenia i z tego co widziałam w aktach też są braki formalne i brak opłaty .Ile (...)

1

2

3

4

5

...

12