Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy zlecenie16 Listopada 2010

  W jaki sposób mogę wypowiedzieć umowę zlecenia? Odsyłam do art. 746 kodeksu cywilnego. Do wypowiedzenia umowy zlecenia wystarczy jednostronne oświadczenie woli złożone drugiej stronie w dowolnej formie. (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenie?!!23 Listopada 2012

  Pracowałam na umowę zlecenie. Wczoraj otrzymałam wypowiedzenię z zachowaniem 3 dniowego okresu wypowiedzenia. Nie został mi przedstawiony żaden powód, przez który zostałam zwolniona.Wydaje mi się,że (...)

 • wypowiedzenie umowy zlecenie przez zleceniobiorcę17 Maja 2011

  Witam! Proszę Państwa czy zleceniobiorca ponosi odpowiedzialność jakąś za zerwanie umowy zlecenie nie zachowując 14 dni okresu wypowiedzenia? Czy mam prawo w ogóle do zerwania umowy (...)

 • Klauzula zwrotu kosztów szkolenia-karą za wypowiedzenie umowy zlecenie30 Września 2013

  Witam, Proszę o pilną pomoc.. Przy podpisywaniu umowy zlecenie pracodawca wymaga podpisania klauzuli zwrotów kosztów szkolenia w znacznej wysokości podpierając się tym że w trakcie szkolenia (...)

 • Umowa zlecenie15 Lipca 2002

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). Czy mogę to ująć w umowie zleceniu w formie: "zleceniodawcy (...)

 • wypowiedzenie umowy zlecenie a 3-dniowy okres wypowiedzenia, proszę o poradę pilne21 Maja 2013

  Witam, 15.04.2013 podpisałam umowę zlecenie na czas nieokreslony z 3-dniowym okresem wypowiedzenia. Moglam zlozyc wypowiedzenie po miesiacu, wczesniej zapisane jest na umowie, że zapłaciłabym (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona o kradzież ( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego9 Marca 2007

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?23 Lipca 2013

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte i umowe a ja odpisałem , że nie jestem zainteresowany. (...)

 • problem z umowa zlecenie27 Listopada 2012

  Witam, mam 2 problemy dotycza one umowy zlecenie. Pierwsze to pracowalem na umowe zlecenie na dwie umowy, w dwoch osobnych firmach (spolkach ?) z pierwsza wszystko mam ok ale z druga (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane